کلاس هندبال شیراز

kazemi

21 December 2020

کلاس هندبال شیراز


کلاس هندبال شیراز

در این مقاله از سایت شیرازیاب ابتدا در رابطه با ورزش هندبال صحبت خواهیم کرد سپس مراکز کلاس هندبال شیراز را معرفی میکنیم.با ما همراه شوید.

تاریخچه ورزش هندبال

ورزش هندبال را در زمان های دور با نام اورانیا می شناختند و حرکات این ورزش را در 600 سال قبل از میلاد بر روی دیواره های حجاری شده آتن یونان در سال 1926 یافته اند، که این نشان دهنده ی قدمت این ورزش مهیج است. اما شکل گیری رسمی این ورزش به سال 1890 بر میگردد، در ادامه این ورزش توسط پدر هندبال یعنی کارل شلنز توسعه و تعمیم داده شد و به دلیل سردی هوا در منطقه اروپا ورزش هندبال داخل سالن و با هفت نفر بازیکن شکل امروزی را به خودش گرفت.
بگونه ایی سه کشور آلمان، چکسلواکی و دانمارک نقش مهمی در بثمر رساندن این ورزش در جوامع بین المللی داشتند و در سال 1928 فدراسیون بین المللی هندبال با یازده کشور عضو در آمستردام هلند تشکیل شد و برای اولین بار در سال 1931 کمیته بین الملل المپیک اجازه ی ورود هندبال به جمع بازیهای المپیکی را صادر کرد. با وقوع جنگ جهانی دوم ورزش هندبال مقطعی منحل شد ولی بعد از آن در سال 1950 این فدراسیون در سوئیس دوباره شروع به کار کرد.

انواع هندبال

 1. هندبال سالنی
 2. هندبال داخل چمن
 3. هندبال ساحلی
 4. هندبال چکی
 5. هندبال آمریکایی
 6. هندبال گالیک
 7. هندبال 7 نفره
 8. هندبال کوچک
 9. هندبال نشسته
 10. هندبال با ویلچر
 11. تعداد بازیکنان در بازی هندبال
هر تیم هندبال می تواند 12 بازیکن معرفی کند که 7 نفر از آنها به عنوان بازیکن اصلی انتخاب می شوند. البته در هندبال کوچک، تعداد بازیکنان اصلی 5 نفر می باشند.


https://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: کلاس هندبال شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

بیشتر بدان  باشگاه شیراز

اینجا کلیک کنید.گلکلاس هندبال در شیراز

لیست آدرس باشگاه های هندبال شیراز

ردیف  نام باشگاه شماره تماس آدرس توضیحات
 1 موسسه فرهنگی ورزشی برق
 2 هندبال شیراز سالن ورزشی 22 بهمن کوی الزهرا

کلاس هندبال بانوان شیراز

لیگ برتر هندبال زنان ایران

در سال‌های گذشته تیم‌های برتر مسابقات زیرگروه لیگ برترهندبال بانوان باشگاه‌های کشور به لیگ برتر صعود می‌کردند.در حال حاضر تیم‌های برتر لیگ دسته یک به مسابقات لیگ برتر صعود می‌کنند.

 • اولین دوره مسابقات لیگ برتر که با شرکت ۶ تیم برگزار می‌شد، ۱۳ اسفندماه ۱۳۸۴ با قهرمانی شهرداری شیراز به پایان رسید. تیم ذوب آهن اصفهان با یک امتیاز اختلاف نایب قهرمان شد و تیم فولاد مبارکه سپاهان به مقام سومی رسید.
 • دومین دوره لیگ برتر در سال ۱۳۸۵ با شرکت ۵ تیم هیئت هندبال فارس، فولاد مبارکه سپاهان، ذوب آهن اصفهان، شهرداری تبریز و شهرداری کرمان برگزار شد.
 • سومین دوره لیگ برتر در سال ۱۳۸۶ با قهرمانی زودهنگام فولاد مبارکه سپاهان همراه شد

 

 

 

 

در شیرازیاب بیشتر بخوانید:

 


0 نظر

باشگاه
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
لیست استاد تکواندو شیراز x بخوانید...