کاشی کاری دیوار شیراز

کاشی کاری دیوار شیراز

کاشی کاری دیوار شیراز

در این مقاله از سایت شیرازیاب برای شما همراهان گرامی به طور مفصل در رابطه با انواع کاشی کاری دیوار شیراز صحبت خواهیم کرد.با ما همراه شوید.

ضمن سپاس گزاری از شما امیدوارم که نهایت استفاده را از این مطالب ببرید.

همان گونه که می دانید زیبا بودن محیط زندگی برای ایرانیان بسیار با اهمیت بوده است و از این رو کاشی کاریهای دیوار ایرانی در جهان بسیار محبوب می باشند و در صدر آنها شیراز ایستاده است که با صنعت کاشی و سرامیک به جهان معرفی شده است.

کاشی کاری و نصب کاشی شیراز | قیمت کاشی کاری در شیراز

کاشی کاری در شیراز و یا سایر شهرهای دیگر، کاری کاملا تخصصی است که حتما باید توسط یک کاشی کار حرفه ای انجام شود، چرا که اجرای درست و اصولی آن، زیبایی فضا را چند برابر می‌کند.

قیمت کاشی کاری در شیراز

کاشی کاری چیزی نیست که بتوان یک قیمت مشخص برای آن تعیین کرد. زیرا با توجه به خدماتی که شما برای فضای مورد نظرتان نیاز دارید، قیمت نهایی می‌تواند تغییر کند و متفاوت باشد. از این رو، قیمت کاشی کاری در شیراز، بر اساس شرایط شما تعیین می‌شود و به عوامل مختلفی بستگی دارند:

  • متراژ و مساحت فضایی که نیاز به کاشی کاری دارد.
  • نوع و ابعاد کاشی انتخابی
  • محل نصب و میزان سختی کار (روی دیوار و در ارتفاع یا کف ساختمان)
  • هزینه اجرای زیرسازی و تعمیرات در صورت نیاز
  • نوع روش انتخابی برای کاشی کاری در شیراز (چسبی و یا با دوغاب و ملات)
  • هزینه کاشی در بازار شیراز
  • دستمزد و هزینه کاشی کار در شیراز
  • ساده و یا مدل دار بودن کاشی، که قطعا هزینه کاشی کاری مدل دار، بیشتر از نصب کاشی ساده است.
کاشی کاری دیوار شیراز
کاشی کاری دیوار شیراز

کاشی کاری در شیراز چیست؟

از لحاظ تاریخی پنجمین شیوه اساسی و بنیادی در تزئینات ساختمان‌های آبده یی و ساختمان‌های عادی می‌باشد. استفاده از این شیوه در معماری اسلامی بسیار رایج است و طرح‌های جالب، جلوی رشد و کشف تزئینات خشتی و گچی را گرفت و همه علاقه‌مند به تزئینات با کاشی شدند.

استفاده از کاشی به نحوی که روی دیوار را کاملاً بپوشاند اولین بار در قرن ۱۳ و در قونیه به کار رفته‌است.کاشی کاری به صورت هنر تزئینی در کشورهای اسلامی به اوج شکوفایی خود رسید و یکی از ویژگی‌های برجسته معماری اسلامی به‌شمار می‌رود کاشی‌های که برای تزئین عمارات به کار می‌رود عموماً سه نوع بوده که ذیلاً توضیح می‌گردد.

الف: کاشی معرق: با تلفیق تکه‌های کوچک گوناگون ساخته می‌شود که به اساس طرح اصل یکایک تراشیده می‌شود و در جای معین آن نصب می‌گردد.

ب: کاشی معقلی: دارای طرح‌های هندسی است و از تلفیق اشکال هندسی ساخته می‌شود.

ج: کاشی مشبک

د: کاشی گره

ه: کاشی خشتی (هفت رنگ): از تلفیق خشت‌های ظریف لعاب دار که هریک از آن‌ها بخشی از طرح کلی را در بر دارد ساخته می‌شود و از قرن پنج قمری با گسترش و پیشرفت سایر شاخه‌های هنر اسلامی کاشی کاری نیز ترقی بیشتر کسب نمود.

نصب كاشی و سراميک شيراز چه شرایطی دارد؟

نصب كاشی و سراميک شيراز بخش های مهمی از ساختمان شما را شامل خواهند شد. بسته به اينكه شما بخواهيد از كاشی و سراميک در كدام بخش های منزل خود استفاده كنيد به جنس كاشی متفاوت و همچنين مدل نصب كاشی در شيراز متفاوتی نياز خواهيد داشت.

شما می توانيد برای كف ساختمان، كف راه پله، كف دستشويي، كف حمام، ديوارهای حمام و دستشويي، كف آشپزخانه، ديوارهای آشپزخانه، نمای ساختمان، تزئينات ديواري، كف استخر و…. از نصب كاشی در شيراز بهره بگيريد. نخستين قدم برای شما انتخاب كاشی مناسب هر كدام از اين هاست. به عنوان مثال كاشی هايی كه برای كف انتخاب می كنيد به هيچ عنوان نبايد سر باشند و همچنين بايد به راحتی شسته و تميز شوند. يكی ديگر از مسائل مهم در انتخاب و نصب كاشی و سراميک در شيراز گرما دهی كاشی است. شما بايد مراقب باشيد كه كاشی های نصب شده در منزل شما از سرد شدن بيش از حد محيط جلوگيری كنند.

قد دوم برای شما استخدام نصاب كاشی شيراز است. بهترين كار برای استخدام يک سراميک كار شيراز استفاده از افراد توصيه شده و بسيار با مهارت است. اين افراد می توانند كار شما را در سريع ترين زمان ممكن و به تميزترين شكل ممكن انجام دهند. مخصوصا همانطور كه می دانيد كف يک ساختمان تاثير زيادی در زيبايی آن خواهد داشت. علاوه بر اين برای نمای ساختمان و يا كاشی كاری های تزئينی به طور قطع بايد از ماهرترين افراد سراميک كار در شيراز كمک بگيريد.

کاشی کاری دیوار شیراز
کاشی کاری دیوار شیراز

در خرید کاشی و سرامیک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 

در خرید کاشی و سرامیک همیشه معیار زیبایی و هماهنگی رنگ کاشی و سرامیک با دیگر اجزای خانه مورد توجه نیست، نکات مهم خرید کاشی و سرامیک فراتر از این ها است. برای خرید کاشی و سرامیک باید ویژگی های خانه را نیز در نظر گرفت، به عنوان مثال اینکه کاشی و سرامیک را برای کدام قسمت از منزل یا ساختمان مورد نظر می خواهیم در انتخاب جنس کاشی و سرامیک تأثیر می گذارد و جنس برخی کاشی و سرامیک ها به نحوی است که برای استفاده در نقاط خاصی از ساختمان مناسب می باشد.

 

قبل از هرچیز تصمیم بگیرید که کاشی و سرامیک را برای کدام قسمت از ساختمان خود می خواهید به کار ببرید و چه اندازه کاشی و سرامیک مورد نیاز شما است و همچنین این نکته را در نظر بگیرید که استحکام کاشی و سرامیک تا چه اندازه برای شما مهم است. به عنوان مثال کاشی و سرامیک انتخاب شده برای کف باید استقامت بیشتری داشته باشد و یا کاشی و سرامیک دیوارها را می توان از بین کاشی و سرامیک های تزئینی که استحکام کمتری دارند انتخاب نمود.

 

اصول کاشی کاری را سریع یاد بگیرم !

کاشی کاری

کاشی کاری از موارد عملیات نازک کاری است که در قسمت‌های مختلف ساختمان شامل آشپزخانه و سرویس های بهداشتی بکار می رود. در این نوشته اصول کاشی کاری و موارد موردنیاز بصورت خلاصه آورده شده است.

مراحل کاشی کاری

۱- بررسی نقشه و متره

۲-تهیه مصالح و ابزارهای کاشی کاری

۳-اجرای رج اول

۴-اجرای سایر رج ها و کنترل کار

۵- بندکشی

بررسی نقشه و متره

از اصول کاشی کاری میتوان به این نکته اشاره کرد که پیش از خرید کاشی و  اجرای آن باید متراژ کار و نحوه ی پیاده‌سازی کاشی کاری مشخص گردد. براساس این متراژ و با در نظر گرفتن درصدی افت، مصالح لازم تهیه می گردد.

مصالح مورد نیاز در کاشی کار

۱- کاشی

۲-ماسه

۳-سیمان سیاه و سیمان سفید

۴- پودر سنگ

۵-چسب کاشی

۶-خاک رس

ابزارهای مورد نیاز برای کاشی کار

یک کاشی کار به ابزارهای زیر نیازمند است:

۱-تیشه

۲-شمشه

۳-تراز

۴-شاقول

۵-ریسمانکار

۶-ماله ی شیاردار

۷-مداد یا قلم علامت گذاری

۸-متر

۹-گونیا

۱۰-کاشی بر

۱۱- گازانبر

۱۲-سوهان

۱۳-سنگ سمباده دستی

۱۴- برس سیمی و فرز

۱۵-دستکش لاستیکی

۱۶-گونی کنفی

عملیاتی که قبل از اجرای کاشی کاری باید انجام داد

۱- قبل از اجرای عملیات باید زیرسازی کار از نظر شاقولی و گونیا بودن کنج ها و نبش ها کنترل نمود و چنانچه نواقص و اشکلاتی در زیرسازی وجود داشته باشد، آن‌ها را برطرف نمود. طبق اصول کاشی کاری در سطح زیر کاشی نباید پوششی از کاهگل، گچ و خاک، گچ یا هر نوع ملات دیگری غیر از ماسه و سیمان وجود داشته باشد.

۲-کاشی را نباید قبل از نصب، به مدت زیاد در آب قرار داد که زنجاب شود، فقط کافی است کاشی را در آب فرو برده و به کاربرد.

۳- در سرویس های بهداشتی: حمام و دستشویی و مانند آنکه عایق کاری در بدنه ی دیوار قرار دارد حتماً باید روی عایق کاری توری سیمی، نصب و کاملاً به دیوار محکم شود.

روش انجام کاشی کاری

بطور کلی کاشی کاری به سه روش انجام می‌شود که عبارتند از:

۱-روش دوغاب ریزی

۲- روش ملات گذاری

۳-روش چسبی

بندکشی

منظور از بندکشی پرکردن درز بین کاشی ها به وسیله ی دوغاب است. برای پرکردن بندها از دوغاب سیمان سفید و پودر سنگ استفاده می شود. مقدار دوغاب برای هر مترمربع حدود ۰/۷۵ لیتر در نظر گرفته می شود،که این مقدار مطابق اصول کاشی کاری میباشد.

ممنون که در این مقاله کاشی کاری دیوار شیراز با ما همراه بودید.

 

همچنین میتوانید بخوانید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغات در سایت ما و اینترنت بیشتر دیده شوید.