نماکار ساختمان در شیراز

نماکار ساختمان در شیراز

نماکار ساختمان در شیراز

در این مقاله از سایت شیرازیاب برای شما همراهان گرامی به طور مفصل در رابطه با انواع نماکار ساختمان در شیراز صحبت خواهیم کرد.با ما همراه شوید.

ضمن سپاس گزاری از شما امیدوارم که نهایت استفاده را از این مطالب ببرید.

نمای ساختمان یکی از پررنگ ترین بخش های اجرایی برای احداث یک بنا می باشد که عوامل متعددی همچون شیکی ، مدرنیته ، آرامش ، عایق صوتی و حرارتی و ایمنی را در بر می گیرد و مانع از اتلاف انرژی در یک ساختمان می شود . امروزه اجرای نمای ساختمان بر اساس نوع کاربرد آن ، با استفاده از متدها و متریال های متعددی قابل پیاده سازی است .

نمای ساختمان شیراز

اگر در شیراز ساکن هستید و می‌خواهید طراحی بنام برای نمای ساختمان نوساز یا در حال بازسازی‌تان پیدا کنید؛ می‌توانید درخواست نمای ساختمان شیراز و نماکار ساختمان در شیراز خود را از ما درج کنید.

طراح نمای ساختمان شیراز، پس از مراجعه به محلی که سازه شما در آن بنا شده؛ با بررسی طراحی داخلی و همچنین دریافت پیشنهادات شما؛ با بهره از نرم افزارهای مدل سازی سه بعدی، چندین نمای متفاوت به شما پیشنهاد می‌دهد.

در قدم بعد، با بررسی جوانب موضوع، از جمله هزینه پیاده سازی هر نما، سنگ و مواد لازم و …؛ طراح نمای ساختمان شیراز، پروژه را برای شما پیش خواهد برد.

نماکار ساختمان در شیراز
نماکار ساختمان در شیراز

اهمیت نمای ساختمان در شیراز

اولین چیزی که از یک ساختمان به چشم می‌آید نمای آن است. در شهری مانند شیراز، نمای ساختمان در خرید و فروش ساختمان اهمیت دارد. از آنجا که شیراز یک شهر توریستی است، نمای ساختمان شیراز در زیباسازی شهری نیز موثر است.

 

عوامل موثر در طراحی نمای ساختمان در شیراز

 • بودجه پروژه
 • سلیقه کارفرما
 • محله و منطقه ساختمان
 • شرایط آب و هوایی
 • سبک ساختمان

 

انواع نمای ساختمان در شیراز

 • نمای آجری
 • نمای شیشه ای
 • نمای رومی
 • نمای کامپوزیتی
 • نمای سنگی
انواع-سنگ-نمای-ساختمان
انواع-سنگ-نمای-ساختمان

نمای کامپوزیت آلومینیوم

پانل کامپوزیت آلومینیوم به ویژه برای روکش های نمایشی در ساختمان های جدید و پروژه های نوسازی توصیه می شود. خواص پذیری، فرمت های بزرگ، ثبات، مقاومت در برابر آب و هوا و ویژگی های بسیار سبک وزن، طرح های فردی و استفاده های متنوع را در ساخت دارند.

کامپوزیت آلومینیوم (ACM) یک پانل روکش فلزی معماری با کیفیت بالا و است که توانایی و انعطاف پذیری مورد نیاز برای معیارهای مورد نیاز را دارد.
این محصول به ویژه برای ساخت و ساز جدید و همچنین بازسازی مورد استفاده قرار می گیرد. این به تهویه، نیمه تهویه و یا هوا فشرده اجازه می دهد.
پانل کامپوزیت توسط دو ورق فلزی (آلومینیوم، فولاد ضد زنگ، مس، برنج یا روی) برای پوشش روکش های معماری تولید می شود.

خواص کامپوزیت آلومینیوم:

پانل کامپوزیت آلومینیوم تمام مزایای ACM را ارائه می دهد فرمول عالی، نسبت استثنایی در وزن و یک وسیله مقرون به صرفه برای دستیابی به معیارهای طراحی که از لحاظ جسمی و اقتصادی با سایر مصالح ساختمانی امکان پذیر نیست.
فرایند تولید پیشرفته این محصول یک پیروزی فوق العاده را به دست می دهد، که دو برابر پارامترهای توصیه شده است.
پانل های آلومینیومی کامپوزیت در برابر خوردگی مقاوم است انعطاف پذیری طراحی پایه و عملکرد بلند مدت که تقریبا در هر برنامه تجاری مورد نیاز است ارائه می دهد.
ترکیبی از این مزایا می تواند پروژه ی تخیلی شما را افزایش دهد و بعد از اتمام ساختن ظاهر آن را حفظ کند.
پانل های آلومینیومی کامپوزیت با کیفیت بالا دارای طیف گسترده ای از محصولات پوشش داده شده در بازار و بالاترین کیفیت است.
یک پانل کامپوزیتی که توسط دو ورق فلزی (آلومینیوم، فولاد ضد زنگ، مس و برنج) ساخته شده است و در داخل هسته پلی اتیلن با ضخامت کم قرار دارد.
یک پانل نوآورانه کامپوزیت که توسط Alucoil با استفاده از دو ورق فلزی (آلومینیوم، فولاد ضد زنگ، مس و برنج) و هسته مواد معدنی ساخته شده است.

انواع-سنگ-نمای-ساختمان
انواع-سنگ-نمای-ساختمان

مزایای اصلی نمای کامپوزیت آلومینیوم

آنها بسیار سبک وزن، فوق العاده با دوام و مقاوم در برابر رطوبت هستند.
به راحتی بدون گرم شدن شکل می گیرد.
در برابر مواد شیمیایی و حلالها مقاومت بالا دارد.
برای استفاده خارجی در برابر هوا مقاوم است.
صاف و یکنواخت – دید جذاب دارد.
به راحتی خم، منحنی، حفر، سوراخ و شکل می گیرد
سبک وزن است.

نمای آجری

 1. اگر قرار است نما به صورت آجری باشد، باید از آجرهای مخصوص نماکاری که ترک خوردگی و شوره زدگی ندارند و در برابر شرایط محیطی مقاومت بالایی از خود نشان می دهند، استفاده گردد.
 2.  اجرای نمای آجری در دماهای پایین توصیه نمی شود.
 3. بهتر است آجرهای نماکاری نیم ساعت در آب خیسانده شده یا به عبارتی آجرها زنجاب شوند.
 4. با توجه به نمایی که قرار است احداث شود سطح زیر کار باید قبل از اجرای نما بندکشی، شمشه گیری، خراشیده یا آجدار شده و در صورت نیاز توری سیمی نصب شود.

نمای سنگی:

زمانی که میخواهید نمای سنگی استفاده کنید. باید دقت کنید :

 1. اول اینکه سنگ بافت و شکل مناسبی داشته باشد.
 2. در برابر عوامل محیطی مانند یخ زدگی، رطوبت، گرما و.. مقاوم باشد.
 3. در لا به لای خطوط و بافت سنگ ترک و خوردگی نباشد.
 4. از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد.
 5. برای دوغاب این نوع نما، باید از ماسه شسته استفاده کرد.
 6. خاک ناشی از برش سنگ، کاملا از پشت آن پاک شود.
 7. در دمای پایین و سرد سنگ کاری نشود، زیرا ممکن است سنگ یخ زده و بشکند.
 8. باید به مدت ۲ یا ۳ روز دوغاب پشت سنگ را آب پاشی کنیم.
 9. برای سرعت بخشیدن به کار از سیمان خشک استفاده نکنیم.

 

نکات خاص در اجرای نمای سنگ :

نمای سنگ، به علت صیقلی وشفاف بودن زیبایی خاصی دارد. ولی به دلیل اینکه احتمال دارد، سنگ با ملات خوب بهم نچسبند. در زمان وقوع زلزله یا به علت اختلاف ضرایب انبساط ، سنگ جدا شده و سقوط کند.بنابراین بهتر است همه سنگ های گرانیت یا مرمریت اسکوپ شوند.این امر در مورد سنگ های تراورتن بخش هایی که سنگ قفل و بسته نشده بوسیله، یک قطعه سنگ انجام میشود. ولی در بخش هایی مانند قاب پنجره از مفتول اسکوپ استفاده میشود. در بخش هایی مانند ستون ها که برجسته هستند نیز از مفتول اسکوپ یا رابیتس استفاده میشود.

 

نمای شیشه ای

با ورود به دوره مدرنیته و استفاده از متریال نوین و به روز در صنعت ساختمان، نماهای شیشه ای مدرن نیز جایگاه ویژه ای در طراحی نمای ساختمان پیدا کردند. انواع نمای شیشه ای با توجه به موقعیت ساختمان و کاربری آن برای ساخت و طراحی پیشنهاد شده و بعد از اجرا جلوه زیبایی به بنا می دهد. اجرای نماهای شیشه ای ساختمان توسط شرکت های طراحی و ساخت نما به صورت حرفه ای صورت می گیرد.

قیمت نمای شیشه ای ساختمان

برای برآورد قیمت نمای شیشه ای ساختمان باید فاکتور های متفاوتی را در نظر داشت. یکی از آن ها نوع نمای شیشه ای است. انواع نمای شیشه ای ساختمان مانند کرتین وال، اسپایدر، نمای یونیتایز و … رایج بوده و قیمت های متفاوتی نیز دارند.

 

ممنون که در این مقاله نماکار ساختمان در شیراز با ما همراه بودید.

 

همچنین میتوانید بخوانید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغات در سایت ما و اینترنت بیشتر دیده شوید.