مزوتراپی پوست شیراز

مزوتراپی پوست شیراز

مزوتراپی پوست شیراز

با سلام و درود به شما همراهان همیشگی سیتی بین. در این پست قصد معرفی و بیان مزایا و معایب یکی از بهترین و موثر ترین تکنیک های پوست را به شما زیبا جویان داریم و امیدواریم که مورد استفاده شما خوبان قرار گیرد. مزوتراپی پوست یکی از تاثیر گذار ترین تکنیک های امروزه به شمار می رود که کلینیک های مجهز انجام میگیرد و تاثیر آن به وضوح در کم رنگ شدن و از بین رفتن لک ها و جای جوش کم شدن التهاب ها ، از بین رفتن چین و چروک و ….. دیده خواهد شد و با توجه به نوع پوست شما و نیاز آن ممکن است نیاز باشد تا دوره های چند ماهه متفاوتی را بگذرانید تا پوستتان بار دیگر جوانی و درخشندگی را تجربه کند. در ادامه بهترین مراکز مزوتراپی پوست شیراز را به شملا معرفی خواهیم کرد.

آدرس: سفیر شمالی

شماره تماس: 09397185775

مدیریت: خانم حسن پور

پیج اینستاگرام : HP_niloo

 

مزوتراپی چیست؟

در سال‌های اخیر به یکی از روش‌های درمان پوستی مطلوب و محبوب تبدیل شده است که با کمک سوزن‌هایی، مواد مورد نیاز پوست را به مزودرم (لایه میانی پوست) می‌رساند. مواد فعال و مخلوط‌های خاص متناسب با شرایط و نیازهای هر فرد انتخاب می‌شوند. سپس مواد انتخاب شده با استفاده از سوزن‌های ریزی در پوست تزریق می‌شوند.

تزریق‌ها در فواصل 0.5 تا 1.5 سانتی‌متری در پوست انجام می‌شوند. این تزریق‌ها تقریباً بدون درد هستند زیرا سوزن‌های مورد استفاده به بافت چربی نمی‌رسند. پس از تزریق، محل تزریق ماساژ داده می‌شود.

جوانسازی صورت با مزوتراپی یک روش درمانی تزریقی است که مواد مغذی را به لایه‌های پوست رسانده تا سلول‌های آن ترمیم شده و رشد کنند. ویتامین‌ها، آمینواسیدها، مواد معدنی، همه مواد مورد نیاز برای سلامتی سلول‌های پوستی می‌توانند از طریق مزوتراپی وارد پوست شوند. این تزریق‌ها در لایه اپیدرم پوست انجام می‌شوند. ویتامین‌ها و مواد مغذی تزریق به پوست، درخشندگی شکفت انگیزی بخشیده و رطوبت مورد نیاز آن را تأمین کرده و جوانی ظاهر پوست را بازمی‌گردانند.

مزوتراپی پوست شیراز

مزوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

معمولاً بیشتر افراد 18 تا 80 ساله که سالم باشند می‌توانند برای جوان‌سازی پوست خود از مزوتراپی استفاده کنند. مزوتراپی یک روش مناسب برای تمام انواع پوست‌ها است. تنها محدودیت‌هایی که برای مزوتراپی وجود دارد عبارتند از: بارداری (مانند تمام فرایندهای پزشکی دیگر)، لختگی خون، دیابت، مصرف آسپیرین و مسکن‌های دیگر و ترس از سوزن.

مزایا

 • آبرسانی عمیق به پوست
 • ضد پیری
 • کمک به جوان‌سازی پوست کدر و خسته
 • کاهش خطوط و چین و چروک‌های پوست صورت
 • کاهش سیاهی و گودی زیر چشم و رفع چین و چروک‌های اطراف چشم‌ها
 • کمک به کاهش جای زخم‌های باقی‌مانده روی پوست
 • افزایش درخشندگی و سلامت پوست
 • سفت کردن خفیف پوست با استفاده از محلول‌های سفت کننده خاص
 • قابل استفاده در ترکیب با روش‌های درمانی دیگر برای جوان‌سازی پوست

چه نواحی از بدن را می‌توان با مزوتراپی درمان کرد؟

معمولاً مزوتراپی برای جوان‌سازی و بازسازی پوست برای قسمت‌های مختلف بدن انجام می‌شود که برخی از این قسمت‌های عبارتند از:

نحوه انجام فرانید مزوتراپی

مزوتراپی پوست شیراز

فرایند مزوتراپی با تمیز کردن پوست ناحیه‌ای که قرار است تحت درمان قرار گیرد انجام می‌شود. سپس ابزار مزوتراپی روی پوست قرار داده می‌شود و با استفاده از سوزن‌های ریزی که دارد، کانال‌های متعددی به صورت کنترل شده روی پوست ایجاد می‌کند تا محتویات فعال با استفاده از تزریق‌های ریز بتوانند زیر سطح پوست نفوذ کنند. ممکن است این کار با درجه‌ای از لایه‌ برداری پزشکی یا لایه‌برداری برای کمک به نفوذ بیشتر مواد در زیر پوست انجام شود.

مزوتراپی با یک ابزار پنوماتیکی که با نیروی باد کار می‌کند انجام می‌شود و با استفاده از آن سوزن‌ها با سرعت زیادی در پوست فرورفته و بازمی‌گردند، حدود 500 تزریق ریز در دقیقه به وسیله این دستگاه انجام می‌شود که بدان معناست که این روش درمانی واقعاً بدون درد است. زمانی که سوزن‌های در پوست فرورفته و برمی‌گردند، محلول را در پوست تزریق می‌کنند. نوع محلول‌ها بر اساس نتایج و اهداف مورد انتظار مثل آبرسانی تعیین می‌شوند.

فرورفتن این سوزن‌های ریز باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در آن قسمت از پوست شده و به تقویت و بازیابی پوست و کاهش اسکارها، خطوط و چین و چروک‌های پوست کمک می‌کند. همچنین با فرورفتن این سوزن‌ها در پوست، گردش جریان خون نیز تحریک می‌شود. سوزن‌ها با سرعت بسیار زیادی در پوست فرورفته و بازمی‌گردند بنابراین کبودی و آسیب‌دیدگی‌های بافت‌های اطراف کاهش می‌یابد. این دستگاه بسیار دقیق و هدفمند عمل می‌کند. فرایند مزوتراپی تقریباً 20 دقیقه طول می‌کشد.

چند جلسه درمانی مورد نیاز است؟

یک دوره 6 جلسه‌ای برای دست‌یابی به نتایج مطلوب پیشنهاد می‌شود.

مزوتراپی پوست شیراز

چرا باید بیش از یک جلسه درمانی، مزوتراپی را انجام داد؟

مزوتراپی معمولاً در یک سری جلسات درمانی با فواصل 1 تا 2 هفته‌ای انجام می‌شود. اثرات درمانی مزوتراپی تجمعی است. بدن شما به تدریج کلاژن و الاستین تولید می‌کند.

آیا مزوتراپی آسیب‌زا است؟

ممکن است شما احساس سوزش یا کبودی خفیفی داشته باشید، به هر حال، ما می‌توانیم با استفاده از بیحسی موضعی، درمان را برای شما راحت‌تر کرده و تقریباً آن را بدون درد انجام دهیم.

بهبودی

پس از مزوتراپی نیازی به بستری شدن نیست. بیماران می‌توانند بلافاصله پس از انجام این فرایند به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند حتی می‌توانند سر کار بروند. تا 8 ساعت پس از انجام فرایند نباید دوش آب گرم گرفته شود. در صورتی که درمان در ناحیه صورت انجام شده باشد، به مدت 4 ساعت پس از انجام فرایند نباید آرایش کرد. شما باید حداقل تا 24 ساعت پس از مزوتراپی از انجام تمرینات شدید ورزشی اجتناب کرده و کمتر در معرض نور خورشید و گرما قرار بگیرید.

مزوتراپی پوست شیراز

نتایج

پس از اولین جلسه درمانی می‌توانید آثار بهبودی را در ظاهر پوست خود ببینید. به هر حال، بهترین نتایج پس از انجام چندین جلسه درمانی ظاهر می‌شوند. برای دست‌یابی به نتایج مطلوب، ما 4 تا 6 جلسه درمانی را در فواصل 2 تا 4 هفته‌ای توصیه می‌کنیم که بستگی به مشکل شما دارد. نتایج حاصل از درمان تا 1.5 سال باقی می‌ماند. پس از آن توصیه می‌شود که برای حفظ نتایج هر شش ماه یک جلسه درمانی انجام شود.

آیا مزوتراپی می‌تواند جایگزین عمل لیفت شود؟

خیر، مزوتراپی بافت و رنگ پوست را بهبود می‌دهد. بسیاری از بیماران اظهار می‌دارند که پوستشان پس از انجام مزوتراپی سفت‌تر شده است.

عوارض جانبی

نکته بسیار مثبت در مزوتراپی این است که این فرایند باعث ایجاد عوارض جانبی چندانی نشده و همه عوارضی که پس از آن ممکن است ایجاد شوند به مدت کوتاهی از بین می‌روند. علاوه بر درد که همان طور که قبلاً توضیح داده شد قابل مدیریت است، مهم‌ترین عوارض جانبی این فرایند کبودی، خارش و زخم است.

با به کارگیری روش‌های مناسب تزریق می‌توان از کبود شدن پوست جلوگیری کرد. در برخی موارد تورم و قرمزی پوست همراه با تزریق به دلیل سوختن چربی‌ها است. این عوارض جانبی موقتی بوده و چند ساعت یا حداکثر چند روز پس از انجام فرایند برطرف می‌شوند.

هزینه

هزینه مزوتراپي صورت به محل و وضعیت پوست تحت درمان، تعداد جلسات درمانی و دستمزد پزشک بستگی دارد.

برخی از موادی که به طور معمول در کوکتل‌های مزوتراپی یافت می‌شوند در زیر فهرست شده‌اند:

 • داروها:
  • اتساع دهنده عروق: داروهایی مانند بوفلومدیل که باعث افزایش خونرسانی به ناحیه‌ی تحت درمان می‌شوند. این مواد ایمن و بی‌خطر هستند.
  • بی‌حسی موضعی: داروهایی مانند لیدوکائین و پروکائین که علاوه بر بی‌حسی، اثرات ضدالتهابی نیز دارند.
  • داروهای هورمونی: این موارد بیشتر در کوکتل‌های مزوتراپی مو استفاده می‌شوند. داروهایی مثل فیناستراید یا سیپروترون استات با مهار گیرنده‌های هورمونی، اثر هورمون‌های جنسی که باعث ریزش مو می‌شوند را مهار می‌کنند.
  • کلسی تونین: یکی از هورمون‌های طبیعی بدن که باعث بهبود خونرسانی، تغذیه فولیکولی و تغذیه پوستی می‌شود.
  • داروهای مغذی: موادی مانند سیلیکون که به طور طبیعی در پوست و موی ما وجود داشته و نقش ساختمانی مهمی دارند
  • ال‌-کارنیتین: ماده‌ی تجزیه‌کننده چربی‌ها که برای درمان سلولیت استفاده می‌شود.
 • ویتامین‌ها:
  • ویتامین ب ۵: یکی از ویتامین‌های خانواده ب یا B که در تقسیم سلولی و بهبود بافت پوستی نقش مهمی ایفا می‌کند.
  • بیوتین: اثری مشابه ویتامین ب ۵ دارد. کمبود بیوتین باعث پوسته پوسته شدن و ریزش مو می‌شود. این ویتامین در تنظیم ترشح غدد چربی پوستی نیز موثر است.
  • ویتامین ث: آنتی اکسیدان مفید و یکی از موادی که تولید کلاژن را تحریک می‌کند.
  • ویتامین آ: کلاژن سازی را تحریک کرده و دارو رسانی به پوست را بهبود می‌بخشد.
 • مواد معدنی: عناصری مانند مس، سلنیوم، فسفر، روی (زینک) بر سلامت و شادابی پوست و موی ما موثر هستند.
 • سایر مواد:
  • سدیم پیروات: برای بهبود حالت کدر و خسته‌ی پوست، تاثیرات ضدپیری و رفع لکه‌های پوست
  • گلیکولیک اسید: ماده‌ی سفید کننده برای بهبود اسکارها، لکه‌های تیره و ترک‌های پوستی.
  • کافئین: در محلول‌های لیپولیتیک استفاده شده و در درمان سلولیت و ریزش مو موثر است.

سایر مزایای مزوتراپی

 • هزینه مناسب نسبت به تاثیرات درمانی
 • روشی کم‌تهاجمی و بدون جراحی
 • بدون نیاز به بیهوشی و بدون درد
 • دوره‌ی ریکاوری کوتاه و بدون نیاز به مراقبت‌های خاص بعد از درمان
 • عوارض جانبی و خطرات محدود

مزوتراپی پوست شیراز

عوارض جانبی و خطرات مزوتراپی

در مزوتراپی به علت این که دارو به شکل موضعی و دقیقاً در محل دچار مشکل تزریق می‌شود، عوارض جانبی نادر و محدود هستند. برخی عوارضی که تا کنون گزارش شده‌اند عبارت‌اند از:

 • واکنش آلرژیک یا حساسیت به داروها و مواد تزریق شده به پوست – حساسیت‌ها ممکن است بلافاصله یا بعد از مدتی نمایان شوند. معمولاً خفیف بوده و نادر هستند.
 • یکی از مواد استفاده شده در مزوتراپی به اسم لیستین گاهی باعث التهاب و ورم موضعی می‌شود.
 • عفونت‌های پوستی -این عارضه بیشتر ناشی از خطای کادر درمانی و گاهی به دلیل عدم رعایت مراقبت‌های بعد از درمان توسط بیمار است.

 • ظاهر شدن لکه‌های تیره یا روشن در محل تزریقات
 • کبودی و خون مردگی در محل تحت درمان
 • ایجاد زخم، اسکار یا بدشکلی در محل تحت درمان
 • التهاب بافت چربی زیرپوستی

تقریباً همه‌ی این عوارض و خطرات نادر هستند و تنها التهاب است که ممکن است در برخی از بیماران به شکل موقتی ایجاد شود. به هر حال تا امروز عوارض شدید یا آسیب به پوست در کلینیک خانه سفید رخ نداده است.

آیا مزوتراپی درد دارد؟

خیر؛ مزوتراپی معمولاً باعث درد نمی‌شود. هم سوزن‌های دستگاه مخصوص آن (مزوگان) بسیار نازک هستند و هم در محلول تزریقی از داروهای بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. در صورتی که با سوزن مشکل داشته باشید، اجرای مزوتراپی بدون سوزن نیز ممکن است ولی در مقایسه با روش اصلی، اثرات ضعیف‌تری دارد.

مزوتراپی صورت در شیراز

ردیف نام کلینیک / پزشک آدرس شماره تماس
1
مرکز زیبایی دکتر حمید مهاجری نژاد شیراز، خیابان قصردشت، خیابان قم آباد، حد فاصل کوچه 4 و 6، پلاک 153 07136272440
09175888044
09178481454
اطلاعات بیشتر
2
دکتر وحید عین آبادی
متخصص جراحی (زیبایی-ترمیمی)
شیراز، خیابان کریم خان زند، جنب هتل پارس، ساختمان پزشکان صدف، طبقه 2 07132337338
09177272986
اطلاعات بیشتر
3
دکتر مرضیه فرقانی شیراز، بلوار فرهنگ شهر، قبل از کوچه 36، ساختمان طبیعت، بلوک B، طبقه اول، واحد 6 07136329376
09033652292
اطلاعات بیشتر
4
دکتر ابراهیم حاتمی پور
فوق تخصص جراحی پلاستیک
شیراز، تقاطع خیابان قصردشت و عفیف آباد، جنب بانک ملی، طبقه دوم بانک کشاورزی 09171437437
07136287072
07136287073
اطلاعات بیشتر
5
كلينيک پوست، مو و زيبايى مارينا شیراز، عفیف آباد، بعد از مجتمع ستاره، نبش کوچه 12 07136484906
09175032171
09177906959
​09173167630
09385965142

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغات در سایت ما و اینترنت بیشتر دیده شوید.