متخصص حنجره شیراز

Alireza Mirshamsi

01 February 2021

متخصص حنجره شیراز


متخصص حنجره شیراز

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت شیرازبین خيلي خوش آمديد به دنبال برترین دکتر فوق تخصص متخصص حنجره شیراز هستید؟ در این مطلب لیست آدرس و تلفن بهترین فوق تخصص جراحی حنجره خوب در شیراز را به همراه مشاوره آنلاین و نوبت دهی مشاهده کنید.

حنجره

حنجره اندام تولیدکننده صوت در بدن است، و گذرگاه هوایی است که مابین بخش تحتانی حلق و تراشه واقع شده‌است.

کارکردها حنجره

متخصص حنجره شیراز

متخصص حنجره شیراز

محافظت از راه هوایی

فعالیت اولیه حنجره محافظت راه هوایی از ورود ذرات غذا و سایر مواد نامطلوب است. این عمل به وسیله رشته‌رویدادهایی صورت می‌پذیرد که در اثر تماس یافتن لقمه غذا با نوک اپی‌گلوت یا چین‌های آری‌اپی‌گلوتیک (Aryepiglottic fold) آغاز می‌گردد. بازوی حسی این قوس بازتابی عصب زبانی‌حلقی است و بازوی حرکتی آن از طریق عصب واگ اعمال می‌شود. اولین رویداد در این سری مهار تنفس است. سپس تارهای صوتی حقیقی به شدت بسته می‌شوند که این سبب بسته شدن تارهای کاذب می‌شود. سپس این چین‌های آری‌اپیگلوتیک به طرف مدیال می‌آیند و اپی‌گلوت را به خلف می‌برند (توسط عضلات داخلی حنجره). در این هنگام ماهیچه‌های بیرونی گروه فوق لامی (سوپراهیوئید) فعال و همزمان گروه زیرلامی (اینفروهیوئید) شل می‌شوند این رویداد باعث اعمال بردار نیرویی در جهت بالا و جلو به حنجره می‌شود و سبب می‌شود که تحت محافطت قاعده زبان به حنجره در طی عمل بلع به بالا برود.

تولید آوا

تولید صوت عمل فیزیولوژیک دیگر حنجره است. بر این اعتقادند که تولید صوت ناشی از بسته شدن ابتدایی قوی تارهای صوتی در حین بازدم است. بالا و پائین رفتن فشار داخل نای و باز و بسته شدن تارهای صوتی حقیقی و در نتیجه خارج شدن مقداری از هوا در دوره باعث تولید صدا می‌شود. هر فرایند پاتولوژیکی که توده تارهای صوتی یا توانایی بسته شدن آن‌ها را تغییر دهد بر کیفیت صدا تأثیر خواهد گذاشت. این تغییر کیفیت صدا را گرفتگی صدا می‌نامند.

بیشتر بدان  اسامی دندانپزشکان خوب تهران

تنفس

حنجره در عمل تنفس هم شرکت می‌کند. در دم عصب راجعه حنجره فعال می‌شود و باعث آبروکسیون تارهای صوتی می‌شود. این امر درست پیش از تحریک عصب فرنیک صورت می‌گیرد و باعث جریان یافتن هوا به درون شش‌ها می‌شود.

متخصص حنجره در شیراز

خدماتی که فوق تخصص جراحی حنجره در شیراز می تواند به شما ارائه بدهد شامل تشخیص و درمان بیماری ها و اختلالات صدا در صداپیشگان، جراحی تومورهای حنجره، بیماریهای نای (تراشه)، بیماریهای مادرزادی راه هوایی و فلج طناب های صوتی می باشد که لیست بهترین فوق تخصص جراحی حنجره در شیراز را در این صفحه مشاهده می کنید.

دکتر ایروانی متخصص حنجره شیراز

زمینه فعالیت :

  • متخصص گوش ، حلق ، بینی ، گلو و جراحی سر و گردن
  • نشانی مطب 1 :شیراز – شیراز درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی شهید مطهری دکتر کامیار ایروانی
  • اینستاگرام :salamati24
ردیف نام پزشک متخصص آدرس پزشکان فوق تخصص جراحی حنجره در شیراز شماره تماس
1 دکتر محمدصادق هنرپیشه شیراز، خیابان قصردشت، بالاتر از رحمت آباد، روبروی بیمارستان فرهمندفر، ساختمان بزرگمهر 07136281636

مطالب زیر را از دست ندهید:

 


0 نظر

پزشکی
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات x بخوانید...