لیست موسسات خیریه

لیست موسسات خیریه

لیست موسسات خیریه و انجمن‌های مجاز برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی

جمعیت هلال احمر در اطلاعیه‌ای آخرین فهرست موسسات خیریه و انجمن‌های دارای مجوز برای جمع آوری کمک‌های مردمی در بحران سیل اخیر را اعلام کرد.

لیست موسسات خیریه به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا، در اطلاعیه جمعیت هلال احمر آمده است: پیرو اقدام دادستانی و قوهقضاییه جهت ساماندهی و نظارت بر موسسات و انجمن‌های خیریه و اعطای مجوز فعالیت از سوی جمعیت هلال احمر، آخرین فهرست این بنگاه‌ها جهت تنویر افکار عمومی اعلام می‌شود.

لیست موسسات خیریه

بنابراین چنانچه موسسات عام المنفعه دیگری نیز تمایل به حضور و فعالیت در این حوزه داشته باشند می‌توانند با مراجعه به سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند.

سایت ما:شیرازیاب

موسسه خیریه محک

موسسه محک به عنوان یکی از برترین موسسات خیریه ایران شناخته می شود که در زمینه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان فعالیت دارد. این موسسه به قدری با ارزش می باشد که یک برند ایرانی بسیار موفق نیز محسوب می شود. جالب است بدانید که ایده تاسیس و راه اندازی موسسه خیریه محک، توسط بنیان گذار آن”سعیده قدس” از ابتلای فرزندش به بیماری سرطان سرچشمه گرفته است. محک در میان دیگر موسسات خیریه ایران از جاه طلبی بیشتری برخوردار است و در گسترش مهربانی و کارهای خیر موفق واقع شده است.

این موسسه بر اساس آخرین آمار، حامی  بیش از 30 هزار کودک و نوزاد مبتلا به بیماری سرطان بوده است. خوشبختانه حمایت موسسه محک از کودکان مبتلا به سرطان، با همیاری مردم ایران پیوسته در حال افزایش می باشد. موسسه خیریه محک از یک بیمارستان کاملا تخصصی در زمینه درمان سرطان کودکان برخوردار است که مساحت آن بیش از 18000 متر مربع می باشد. موسسه محک مجری تعداد زیادی پروژه تحقیقاتی در زمینه درمان سرطان کودکان می باشد و با شرکت های درمانی و تحقیقاتی بسیار معتبری در حال همکاری می باشد.

موسسه بهنام دهش پور

یکی دیگر از موسسات خیریه ایران که در زمینه درمان بیماری سرطان فعالیت دارد، موسسه خیریه بهنام دهش پور می باشد. داستانی که در پشت تاسیس این موسسه قرار دارد، بسیار تامل برانگیز است. موسس و بنیان گذار این موسسه، بهنام دهش پو نام دارد که در سن 17 سالگی به بیماری سرطان مبتلا می شود. بهنام دهش پور بدون در نظر گرفتن شرایط سخت بیماری اش، دقیقا 4 سال پس از ابتلا به بیماری سرطان، در سال 1374 اقدام به راه اندازی یک بازارچه امور خیریه نمود.

متاسفانه پزشکان بهنام دمش پور موفق به درمان بیماری وی نشدند و بر اثر بیماری سرطان در گذشت. اما بهنام با همراهی گروهی از نزدیکانش در آخرین لحظات زندگی، به فروش شمع های تزیینی جهت یاری رسانی به دیگر افرادی که از بیماری وی رنج می بردند، پرداخت. پس از مرگ بهنام دهش پور، خانواده و دوستانش راه وی را ادامه دادند و موسسه خیریه ای را در زمینه حمایت از افراد مبتلا به سرطان با نام وی تاسیس نمودند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.