لیست مشاور ژنتیک شیراز

leila

25 December 2020

لیست مشاور ژنتیک شیراز


لیست مشاور ژنتیک شیراز

سلام بر شما همراهان گرامی سایت سیتی بین. قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص  لیست مشاور ژنتیک شیراز را در اختیار شما قرار دهیم.

مشاور ژنتیک شیراز

مشاوره ژنتیک (به انگلیسی: Genetic counseling) فرایند مشاوره، آموزش و توجیه افراد و خانواده‌های مبتلا یا در معرض ابتلا به اختلالات ڗنتیکی و آماده‌سازی جسمی و روانی آن‌ها توسط مشاور ژنتیک است. این فرایند توسط کارشناسان و متخصصین ژنتیک پزشکی انجام می‌گیرد.[۱]

مشاوره ژنتیک بر اساس تعریف انجمن ژنتیک انسانی آمریکا در سال ۱۹۷۵ به شرح زیر تعریف شده‌است:

مشاوره ژنتیک یک فرایند ارتباطی است که به مشکلات انسانی ناشی از رخ دادن یا احتمال رخ دادن یک بیماری ژنتیکی در خانواده می‌پردازدhttps://shizyab.ir/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: لیست مشاور ژنتیک شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلمشاور ژنتیک شیراز

نام متخصص ژنتیک در شیراز آدرس مرکز متخصص و مشاوره ژنتیک شیراز شماره مراکز مشاوره ژنتیک در شیراز
دکتر محمدعلی فقیهی فوق تخصص ژنتیک در شیراز شیراز، خیابان زند، بین بیست متری و صورتگر، کوچه ۴۳، اولین کوچه، سمت راست، کلینیک تخصصی ژنتیک دکتر فقیهی ۰۷۱-۳۲۳۶۲۱۴۸
دکتر حامد رضا گودرزی فوق تخصص ژنتیک در شیراز شیراز بلوار چمران کوچه ۳ پلاک ۲۳۱ ۰۷۱-۳۶۴۶۳۰۰۰
دکتر رضا پژومند فوق تخصص ژنتیک در شیراز ابتدای بلوار مطهری شمالی- جنب زیرگذر زرگری – بن بست 3 – آزمایشگاه ژنتیک پزشکی مرکز درمان ناباروری شیراز ۰۷۱-۳۶۲۷۱۹۰۱
۰۷۱-۳۶۲۷۵۵۱۱

مرکز مشاوره ژنتیک شیراز

دكتر مریم تقدیری فوق تخصص ژنتیک در شیراز شیرازـ بلوار كوی زهرا- جنب اداره ثبت احوال 7262222-0711
دكتر فریبا اقبال فوق تخصص ژنتیک در شیراز شیراز خیابان زند– جنب هتل پار – مركز مشاوره ژنتیك دكتر اقبال 2334192
درمانگاه تخصصی دکتر فقیهی شیراز ، خیابان زند، کوچه 43 ، اولین کوچه ، سمت راست 07132362147
بیشتر بدان  درب اتوماتیک شیراز

 

مشاوره ژنتیک در شیراز

مشاوره ژنتیک یک فرایند ارتباطی است که به مشکلات انسانی ناشی از رخ دادن یا احتمال رخ دادن یک بیماری ژنتیکی در خانواده می‌پردازد. این فرایند شامل تلاش فرد یا افراد آموزش دیده در جهات زیر است:

  1. تفهیم واقعیت‌های پزشکی شامل تشخیص، سیر بیماری و درمان‌های در دسترس
  2. تعیین نقش توارث در ایجاد بیماری و تعیین احتمال بروز مجدد آن
  3. فهم راه‌های مختلف برخورد با احتمال بروز بیماری
  4. اخذ تصمیم مناسب با در نظر گرفتن احتمال بروز بیماری، ارزش‌ها و معیارهای اخلاقی خانواده
  5. کمک به تطابق با مسئله در اعضای خانواده درگیر بیماری یا تحت خطر

مشاوره ژنتیک شیراز

کلیه افرادی که قصد ازدواج دارند (به خصوص از نوع خویشاوندی)، یا در خانواده آنان افراد مبتلا به بیماری‌های ارثی و مادرزادی وجود دارد و نیز کسانی که قصد بارداری دارند می‌توانند با انجام مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج، قبل و حین بارداری از خطر تکرار یا بروز بیماری‌های ارثی و مادرزادی و نیز راهکارهای لازم برای پیشگیری از بروز موارد جدید مطلع شوند. همچنین لازم است قبل از انجام آزمایشات تخصصی ژنتیک با انجام مشاوره ژنتیک کاربرد، مزایا و محدودیت‌های آزمایش‌های ژنتیک برای خانواده توضیح داده شود.

مشاور ژنتیک در شیراز

این مشاوره برای کسانی انجام می‌شود که قصد ازدواج دارند و در مشاوره با بررسی خویشاوندی زوجین و بررسی سابقه تولد بیماران مبتلا به بیماری‌های ارثی و مادرزادی در خانواده، ضریب خویشاوندی و میزان خطر بروز مجدد بیماری در خانواده تخمین زده می‌شود. در این مرحله از مشاوره، زوجین می‌توانند با اطلاع از این خطر و روش‌های موجود در پیشگیری از بروز بیماری‌های ارثی و محدودیت‌های آن، در خصوص ازدواج و مسئولیت‌های متعاقب آن تصمیم‌گیری نمایند.

بیشتر بدان  متخصص هموروئید شیراز

مشاوره و غربالگری قبل از ازدواج در رابطه با بیماری تالاسمی، برای زوجین خویشاوند و نیز در موارد سابقه وجود بیماری در خویشاوندان زوجین توصیه می‌شود.

مرکز مشاور ژنتیک شیراز

این مشاوره به خانواده‌هایی ارائه می‌شود که دارای فرزندی مبتلا به بیماری ژنتیکی هستند، نگران ابتلای فرزند خود به بیماری ژنتیکی هستند یا یکی از والدین به یک بیماری ژنتیکی یا یک بیماری سیستمیک مبتلاست. به علاوه زوجینی که مبتلا به سقط مکرر یا ناباروری هستند نیز توصیه می‌شود قبل از اقدام به بارداری بعدی به متخصص ژنتیک مراجعه کنند.

ادرس مشاور ژنتیک شیراز

در ایران برای زنان باردار، غربالگری برای سه بیماری ژنتیکی در طول بارداری در نظر گرفته می‌شود. ابتدا در هفته ۱۱ الی ۱۲ یک سونوگرافی ان تی برای بررسی ضخامت پوست پشت گردن جنین، صورت می‌گیرد. در صورت وجود مشکل، طبق تشخیص پزشک، روش‌های تشخیصی مختلفی قابل انجام است. روش‌های تشخیصی غیرتهاجمی شامل آزمایش سل فری، تست‌های فراصوت و تست سه‌گانه یا تست چهارگانه (اندازه‌گیری فاکتورهای hCG و uE3 و inhibin-A و AFP) هستند.[۲]

روش‌های تشخیصی تهاجمی نیز شامل آمنیوسنتز و نمونه‌گیری از پرزهای جفتی است. این روش‌ها دقت بالایی دارند اما دارای ۱ تا ۲ درصد ریسک سقط خودبه‌خودی هستند.[۳]

بهترین مشاور ژنتیک شیراز

اختلالات ژنتیکی شامل دسته‌ای از مشکلات ژنتیکی هستند که در اثر نارسایی یا جهش در ژن‌ها یا ماده ژنتیک انسان ایجاد می‌شود. این اختلالات اغلب در زمان تولد بروز می‌کنند ولی می‌توانند سالها بعد نیز بروز کنند. اختلالات ژنتیکی می‌توانند ارثی نباشند و مثلاً بر اثر بروز جهش جدیدی در ژنوم جنین ایجاد شده باشند.

بیشتر بدان  لیست اموزش شیرازه تابلو فرش

ژن‌شناسی پزشکی یا ژنتیک پزشکی یکی از رشته‌های تخصصی پزشکی است. دانش مطالعه انتقال صفات از یک نسل به نسل دیگر است. دانش بررسی صفات از یک نسل به نسل دیگر در انسان را ژنتیک انسانی می‌نامند. شاخه‌ای از ژنتیک انسانی که انتقال یک صفت از نسلی به نسل دیگر را در انسان و در ارتباط با سلامت و بیماری مورد بررسی قرار می‌دهد ژنتیک پزشکی می‌نامند.

شماره مشاوره ژنتیک شیراز

ژنتیک نوین توسط کشیش اتریشی گریگور مندل و در قرن نوزدهم میلادی بنیان‌گذاری شده‌است. ژنتیک انسانی به آهستگی و در طی نیمه نخست سدهٔ بیستم و ژنتیک پزشکی از نیمه دوم سده بیستم و پس از سقوط اندیشه یوژنیک به سرعت رشد پیدا کرد. این پیشرفت تاکنون و به سرعت ادامه دارد.

شاخه‌های ژنتیک پزشکی عبارت‌اند از: ژنتیک بالینی، ژنتیک بیوشیمی، مشاوره ژنتیک، سیتوژنتیک، ژنتیک مولکولی و ژنتیک بیماری‌های شایع.

مراکز مشاوره ژنتیک شیراز

شاخه‌های گوناگون ژنتیک پزشکی به نوبهٔ خود ترکیبی از یک علم دیگر با ژنتیک هستند. برای مثال ژنتیک بالینی از ترکیب ژنتیک با پزشکی بالینی به وجود آمده‌است. ژنتیک ملکولی حاصل ترکیب ژنتیک با بیوشیمی DNA و RNA و ژنتیک بیوشیمی یا ژنتیک متابولیک حاصل ترکیب ژنتیک با بیوشیمی اسیدهای آمینه، لیپیدها یا هیدرات‌های کربن می‌باشد. سیتوژنتیک از ترکیب سیتولوژی و ژنتیک به وجود آمده‌است و مشاوره ژنتیک نیز از ترکیب ژنتیک و دانش مشاوره غیر مداخله‌جویانه حاصل شده‌است.

ابداع و به کارگیری تکنیک‌های نسل جدید تعیین توالی ژنتیکی (Next Generation Sequencing) فرصت‌های جدیدی را برای تشخیص و پژوهش در این قلمرو فراهم نموده‌است.

مطالب بیشتر:


0 نظر

آدرس و شماره تماس ، پزشکی
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
پزشک هموروئید در شیراز x بخوانید...