لیست متخصص لثه شیراز

leila

28 December 2020

لیست متخصص لثه شیراز


لیست متخصص لثه شیراز

سلام بر شما همراهان گرامی سایت سیتی بین. قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص  لیست متخصص لثه شیراز را در اختیار شما قرار دهیم.

متخصص لثه شیراز

لثه یا گوشت دندان[۱] (به انگلیسیGums) شامل بافتی است که در غشاء مخاطی و بالای آرواره درون دهان قرار گرفته است.

لثه در حالت طبیعی و سالم باید صورتی رنگ باشد و در صورتی که هریک از رنگ‌های قرمز، آبی یا سفید را داشت نشانه دهندهٔ بیماری در این عضو است. البته رنگ‌دانه‌هایی که در ریشهٔ دندان است باعث تیره‌تر شدن لثه‌ها می‌شود در نتیجه رنگ‌ها لثه‌ها در همه یکسان نیست و می‌تواند تیره‌تر یا روشن‌تر باشد ولی چیزی که مهم است یکنواختی رنگ آن‌ها در هر فرد است.https://shizyab.ir/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: لیست متخصص لثه شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلمتخصص لثه در شیراز

دکترمحسن حاجی محمدتقی صیرفی متخصص جراحی لثه شیراز، خیابان قصرالدشت، روبروی خیابان عفیف آباد، خلیلی، کوچه 1، طبقه دوم 36276811
دکتر رحیم صفایی اسد آبادی متخصص جراحی لثه شیراز، خیابان فلسطین ، چهارراه هدایت، ساختمان سبز، طبقه سوم 32338888
دکتر فرحناز فرخی نیا متخصص جراحی لثه شیراز، خیابان ملاصدرا، خیابان جمالی، نبش کوچه 4، ساختمان ملاصدرا، طبقه پنجم 36261324

دکتر متخصص لثه شیراز

دکتر شریعه فقیهی متخصص جراحی لثه شیراز، خیابان قصرالدشت، خیابان شهید بهشتی، نبش کوچه 1 36277676
دکتر مهرداد لطف آذر متخصص جراحی لثه شیراز، خیابان فلسطین (باغشاه)، بین خیابان معدل و اردیبهشت 32301371
دکتر ندا نصر متخصص جراحی لثه شیراز، خیابان قصر دشت، کوچه ۵۴، ساختمان گلبرگ، طبقه سوم، واحد ۳۵ . 36280499
بیشتر بدان  لیست استاد روانشناسی شیراز

متخصص جراح لثه شیراز

دکتر فرین کیانی یزدی متخصص جراحی لثه شیراز، خیابان خلدبرین، نبش کوچه 1 36277676
دکتر اشکان محمودی متخصص جراحی لثه شیراز، خیابان مطهری(زرگری)، چهارراه ستارخان، ساختمان صدگل، طبقه پنجم، واحد 34 36493068

دکتر صیرفی متخصص لثه شیراز

لثه خود می‌تواند بیمار باشد و از معروفترین آن می‌توان به پیوره اشاره کرد. تغییر حالت لثه به شکل غیر طبیعی می‌تواند نشانه بیماری دیگری باشد مثلاً اسفنجی شدن لثه نشانه اسکوروی است.

غِشاءهای مُخاطی (به انگلیسیMucous membrane) لایه‌های سلولی‌ای هستند که قسمت‌هایی از بدن را که نباید خشک شوند، حفاظت می‌کنند. این غشاها، دهان و بینی، داخل پلک‌ها، مجاری تناسلی، گوارشی و تنفسی را می‌پوشانند.

یاخته‌های اختصاصیِ موجود در این غشاها تحت عنوان سلول‌های گابلت، مخاط (موکوس) را، که یک پروتئین چسبنده است، ترشح می‌کنند. مخاط باعث لغزنده‌سازی و پاک‌سازی می‌شود. در نقاطی که حفره‌های بدن باز می‌شوند، غشاهای مخاطی در امتداد پوست قرار می‌گیرند.

بهترین متخصص لثه در شیراز

بر اساس علم کالبدشناسی، دهان حفرهٔ ابتدایی لوله گوارش است که نقش اصلی آن شروع فراید گوارش و صدور اصوات است. آرواره‌ها، زبان و دندان‌ها درون حفره دهان قرار دارند.

ساده‌ترین دهان در دهان‌نخستیان دیده‌می‌شود، در مورد جانوران پیش‌از آن‌ها نمی‌توان به سادگی تعریف مشخصی‌ از دهان ارائه داد.

متخصص جراحی لثه شیراز

دهان اوّلین عضو دستگاه گوارش بدن است که غذا و آب برای گوارش،اول وارد این عضو می‌شوند. دهان شامل حفره دهان، دندان‌ها، زبان، بزاق، لثه و سقف دهان است. فک بالا ثابت است و حرکت نمی‌کند؛ ولی فک پائین حرکت دارد و عمل باز و بسته شدن دهان را انجام می‌دهد. در داخل استخوان هر فک حفراتی وجود دارد که ریشه دندان‌ها در آن قرار می‌گیرد. در این حفرات دندان‌ها به وسیلهٔ الیاف دور دندان به استخوان فک متصل می‌شوند. روی آرواره‌ها و دور دندان را لثه می‌پوشاند.

بیشتر بدان  لیست فروش صندلی شیراز

بهترین متخصص لثه شیراز

به آرواره لثه و الیاف نگهدارنده دور دندان بافت نگهدارنده دندان گفته می‌شود. دهان انسان در اعمال زیادی نظیر حرف زدن خندیدن. چشیدن. گاز گرفتنجویدن، اعمال جنسی و بلعیدن غذا شرکت دارد. اولین قدم در راه گوارش غذا. خرد کرد و جویدن مواد غذایی است که توسط دندان‌ها صورت می‌گیرد. هرکدام از دندان‌ها با شکل خاص خود به عمل جویدن کمک می‌کنند. دندانهای پیشین برای بریدن. دندانهای نیش برای پاره کردن و دندانهای آسیا (دندان‌های آسیاب کوچک و دندان‌های آسیای بزرگ) برای خرد کردن لقمه شکل گرفته‌است.

متخصص لثه خوب شیراز

سقف دهان اعصاب خود را از اعصاب بزرگ کامی و نیز وپالاتین که فیبرهایشان را از عصب ماکزیلاری می‌گیرند تأمین می‌کند. کف دهان توسط شاخه‌ای از عصب مندیبولار (شاخه‌ای از عصب سه‌قلو) که عصب زبانی نامیده می‌شود عصب دهی می‌شود. گونه نیز توسط شاخه‌ای از عصب مندیبولار به نام بوکال عصب دهی می‌شود.

متخصص پیوند لثه شیراز

دهان سالم با توجه روزانه به بهداشت دهان و رژیم غذایی مناسب حاصل می‌شود.

بوی دهان: دهان علاوه بر محتویاتش، یعنی دندان‌ها، لثه، زبان، غدد بزاقی و مخاط، به علت موقعیت و ارتباط خاص خود با دستگاه‌های تنفسی و گوارشی، منعکس‌کنندهٔ حالات سلامت و بیماری این دستگاه‌ها است. بوی دهان ممکن است نشانهٔ وجود عارضه و ضایعه‌ای در یکی از قسمت‌های مرتبط با آن باشد.

مطالب بیشتر:


0 نظر

آدرس و شماره تماس ، پزشکی
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
امین حضور لوازم خانگی x بخوانید...