لیست دکتر متخصص ژنتیک شیراز

لیست دکتر متخصص ژنتیک شیراز
تبلیغات در شیراز

لیست دکتر متخصص ژنتیک شیراز

سلام بر شما همراهان گرامی سایت سیتی بین. قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص  لیست دکتر متخصص ژنتیک شیراز را در اختیار شما قرار دهیم.

دکتر متخصص ژنتیک شیراز

ژنتیک (به فرانسویGénétique) (از ریشهٔ یونانیγενετική؛ خاستگاه، زایش، نژاد، گونه)[۱] یا ژن‌شناسی[۲] بخشی از دانش زیست‌شناسی است که به وراثت و تفاوت‌های جانداران می‌پردازد. با استفاده از قوانین و مفاهیم موجود در این دانش می‌توانیم به همانندی یا ناهمانندی دو جاندار نسبت به یکدیگر پی ببریم و بدانیم که چگونه و چرا چنین همانندی یا ناهمانندی در داخل یک جامعه گیاهی یا جانوری، به وجود آمده‌است. دانش ژن‌شناسی، انتقال داده‌های زیستی از یک سلول به سلولی دیگر یا از پدر و مادر به نوزاد و نسل‌های آینده تعریف می‌شود. ژن‌شناسی با چگونگی این جابجایی‌ها که باعث نشانگان‌ها، دگرگونی‌ها و همانندی‌ها در جانداران است، ربط دارد. دانش ژن‌شناسی به سرشت فیزیکی و شیمیایی ودر کل پیکری این داده‌ها نیز می‌پردازد.https://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: لیست دکتر متخصص ژنتیک شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلدکتر متخصص ژنتیک شیراز

نام متخصص ژنتیک در شیرازآدرس مرکز متخصص و مشاوره ژنتیک شیرازشماره مراکز مشاوره ژنتیک در شیراز
دکتر محمدعلی فقیهی فوق تخصص ژنتیک در شیرازشیراز، خیابان زند، بین بیست متری و صورتگر، کوچه ۴۳، اولین کوچه، سمت راست، کلینیک تخصصی ژنتیک دکتر فقیهی۰۷۱-۳۲۳۶۲۱۴۸
دکتر حامد رضا گودرزی فوق تخصص ژنتیک در شیرازشیراز بلوار چمران کوچه ۳ پلاک ۲۳۱۰۷۱-۳۶۴۶۳۰۰۰
بیشتر بدان  لیست آموزش گوهر تراشی شیراز

دکتر گودرزی متخصص ژنتیک شیراز

دکتر رضا پژومند فوق تخصص ژنتیک در شیرازابتدای بلوار مطهری شمالی- جنب زیرگذر زرگری – بن بست 3 – آزمایشگاه ژنتیک پزشکی مرکز درمان ناباروری شیراز۰۷۱-۳۶۲۷۱۹۰۱
۰۷۱-۳۶۲۷۵۵۱۱
دكتر مریم تقدیری فوق تخصص ژنتیک در شیرازشیرازـ بلوار كوی زهرا- جنب اداره ثبت احوال7262222-0711

دکتر فوق تخصص ژنتیک شیراز

دكتر فریبا اقبال فوق تخصص ژنتیک در شیرازشیراز خیابان زند– جنب هتل پار – مركز مشاوره ژنتیك دكتر اقبال2334192
درمانگاه تخصصی دکتر فقیهیشیراز ، خیابان زند، کوچه 43 ، اولین کوچه ، سمت راست07132362147

دکتر متخصص ژنتیک در شیراز

دانش زیست‌شناسی، هرچند از کهن‌ترین دانش‌هایی بوده‌است که بشر به آن توجه داشته، اما از حدود یک سدهٔ پیش از این دانش زیرشاخهٔ تازه‌ای پدید آمد که آن را ژنتیک نامیدند و انقلابی در دانش زیست‌شناسی به‌وجود آورد. در سدهٔ هجدهم، گروهی از پژوهشگران بر آن شدند که چگونگی جابجایی برخی صفت‌ها و ویژگی‌ها را از نسلی به نسل دیگر بررسی کنند. از این ویژگی‌ها به عنوان ویژگی‌های ارثی یاد می‌شود. به دو دلیل مهم که یکی گزینش ویژگی‌های نامناسب و دیگری نداشتن آگاهی کافی در زمینه ریاضیات بود، به نتیجه‌ای نرسیدند.

دکتر اکبری متخصص ژنتیک شیراز

نخستین کسی که توانست قانون‌های حاکم بر انتقال صفت‌های ارثی را شناسایی کند، کشیشی اتریشی به نام گرگور مندل بود که در سال ۱۸۶۵ این قانون‌ها را که نتیجهٔ آزمایش‌هایش روی گیاه نخود فرنگی بود، ارائه کرد. اما متأسفانه جامعه علمی آن زمان به دیدگاه‌ها و کشف‌های او اهمیت چندانی نداد و نتیجهٔ کارهای مندل به دست فراموشی سپرده شد. در سال ۱۹۰۰ میلادی کشف دوبارهٔ همان قانون‌ها، توسط درویس، شرماک و کورنز باعث شد که دیدگاه‌های مندل به گونه‌ای جدی‌تر مورد توجه و پذیرش قرار گیرد. هم اینک، مندل به عنوان «پدر دانش ژنتیک» شناخته می‌شود.

بیشتر بدان  لیست خرید هندزفری شیراز

دکتر فقیهی متخصص ژنتیک در شیراز

در سال ۱۹۵۳ با کشف ساختمان جایگاه ژن‌ها از سوی جیمز واتسون و فرانسیس کریک، رشته‌ای نو در دانش زیست‌شناسی به‌وجود آمد که زیست‌شناسی مولکولی نام گرفت. با گذشت حدود یک صده از کشف‌های مندل در سال‌های ۱۹۷۱ و ۱۹۷۳ در رشته زیست‌شناسی مولکولی و ژنتیک، که اولی به بررسی ساختمان و چگونگی کارکرد ژن‌ها و دومی به بررسی بیماری‌های ژنتیک و پیدا کردن درمانی برای آن‌ها می‌پرداخت، این دو رشته با هم درآمیختند و رشته‌ای به نام مهندسی ژنتیک را پدیدآوردند که طی اندک زمانی توانست در رشته‌های گوناگون دیگری مانند پزشکی، صنعت، کشاورزی، و… بسیار اثرگذار باشد. 

مطالب بیشتر:

تبلیغات در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.