لیست برنامه امشب سینماهای شیراز

leila

16 February 2020

لیست برنامه امشب سینماهای شیراز


لیست برنامه امشب سینماهای شیراز

سلام بر شما همراهان گرامی سایت سیتی بین. قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص  لیست برنامه امشب سینماهای شیراز را در اختیار شما قرار دهیم.

برنامه امشب سینماهای شیراز

سینما، یک رسانهٔ دیداری و شنیداری مبتنی بر فناوری است که افزون‌بر بعد هنری، یک فعالیت اقتصادی نیز به حساب می آید. یک اثر سینمایی که فیلم سینمایی نامیده می‌شود، از عناصر تصویر (به صورت مجموعه‌ای از فریم‌ها) و صدا (گفت‌وگو، صدا و موسیقی) تشکیل شده‌است. یک فیلم بر اساس فیلمنامه و توسط کارگردان، با هزینهٔ تهیه‌کننده و مجموعه‌ای از بازیگرها، فیلم‌بردار و عوامل دیگر ساخته می‌شود. سینما، تازه‌ترین شاخهٔ هنر، معروف به هنر هفتم است که امروزه یکی از عمومی‌ترین و محبوب‌ترین تولیدات هنری را ارائه می‌کند. سینما همچنین، به محل پخش عمومی فیلم سینمایی نیز گفته می‌شود.https://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: لیست برنامه امشب سینماهای شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلبرنامه امشب سینماهای شیراز ایران

سینما در شیراز آدرس سینما در شیراز تلفن سینما در شیراز
سینما پیام شیراز  شیراز – بلوار زند، چهارراه زند ۷۱۳۲۳۰۱۴۱۶
سینما غزل شیراز  شیراز – چهارراه حافظیه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ۷۱۳۶۴۶۶۳۵۲
سینما فرهنگ شیراز  شیراز – چهارراه حافظیه به طرف دروازه قران، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ۷۱۳۲۲۸۵۵۷۵

برنامه امشب سينماهاي شيراز

سینما شیراز  شیراز – خیابان لطفعلی خان زند، ما بین چهار راه خیرات و چهار راه مشیر ۷۱۳۲۳۰۶۰۴۳
سینما هنر شیراز  شیراز – چهارراه حافظیه، به سمت دروازه قرآن، روبروی پمپ بنزین، داخل کوچه  ۰۷۱۳۲۲۷۰۷۷۷ – ۰۷۱۳۲۳۴۲۰۵۹
سینما سعدی شیراز  شیراز – خیابان قصردشت، چهارراه سینما سعدی ۷۱۳۲۳۳۰۷۹۱
بیشتر بدان  لیست دستگاه حضور و غیاب شیراز

برنامه های امشب سینماهای شیراز

سینما ایران شیراز  شیراز – خیابان کریم خان زند، چهارراه زند، بین سعدی و رودکی ۷۱۳۲۲۴۶۱۵۷
سینما کیان شیراز  شیراز – چهارراه حافظیه، خیابان حافظ، روبروی پمپ بنزین، کوچه ۱۴،مجتمع اول سمت چپ، مجموعه فرهنگی و هنری کیان ۷۱۳۲۲۷۰۷۷۷
پردیس سینمایی گلستان شیراز  شیراز – معالی آباد، جنب ایستگاه مترو میرزای شیرازی، ساختمان الف، طبقه همکف ۷۱۳۶۳۶۲۵۰۰

برنامه ی امشب سینماهای شیراز

کافه سینما مدرن شیراز  شیراز – بلوار چمران، هتل بزرگ چمران، طبقه ۲۳ ۷۱۳۶۲۸۸۰۰۰
سینما فلسطین شیراز  شیراز – چهارراه زند، ابتدای خیابان رودکی ۷۱۳۲۲۴۰۶۶۸
پردیس سینمایی هنر شهر آفتاب شیراز  شیراز – مجتمع خلیج فارس، بلوک ۷ ۷۱۳۶۱۱۰

برنامه امشب سینماهای شهر شیراز

برادران لومیر در سال ۱۸۹۵ سینماتوگراف را اختراع کردند، اما نمی‌توان این دو برادر فرانسوی را یگانه مخترعانی دانست که به پیدایش سینما کمک کردند. پیدایش سینما و فن فیلمبرداری خود مرهون پیشرفت‌های بسیار زیادی هم در عرصهٔ تکامل نگاتیو و هم تکامل دستگاه‌های اولیه عکاسی بود، به‌طوری‌که نمی‌توان قاطعانه از یک نفر به‌عنوان مخترع سینما نام برد. دستگاه‌هایی همچون کینتوسکوپ (ساخته توماس ادیسون)، ویتاسکوپ و بایوسکوپ همگی در پیدایش دستگاه سینماتوگراف مؤثر بوده‌اند.[۱]

برادران لومیر خود ده‌ها فیلم کوتاه ساختند که همهٔ آن‌ها صرفاً از یک نما تشکیل می‌شد و قطع و وصل و تدوین در آن‌ها وجود نداشت. از جملهٔ این فیلم‌ها می‌توان به «ورود قطار به ایستگاه» (که به عنوان اولین فیلم ساخته شده به دست بشر محسوب می‌شود)، «خروج قایق از لنگرگاه»، «غذا خوردن کودک» و «خروج کارگران از کارخانه» اشاره کرد.

پس از لومیرها، ژرژ مه‌لیس باعث تکامل فن سینما شد. دیدگاه مه‌لیس نسبت به سینما دیدگاهی تئاتری بود. او پرده‌های گوناگونی از نمایش را فیلمبرداری می‌کرد و سپس این پرده‌ها را به یکدیگر متصل می‌کرد. ژرژ مه‌لیس همچنین پدیدآورنده فن تروکاژ در سینماست.

بیشتر بدان  لیست بیمه ایران شیراز

دانلود برنامه امشب سینماهای شیراز

پس از مه‌لیس، ادوین اس پورتر باعث تکامل بنیادین و ساختاری سینما شد. او با ساختن فیلم‌های «زندگی آتش‌نشان آمریکایی» و «سرقت بزرگ قطار» سینما را به عنوان پدیده‌ای که امروزه می‌شناسیم معرفی کرد. سینمای پورتر دیگر ارتباطی به تئاتر نداشت، بلکه به هنری مستقل و جدید تبدیل شده بود. پورتر، پیشگام فن تدوین فیلم نیز می‌باشد. راهی که او در سینما آغاز کرد در نهایت به سینمای داستان‌گوی هالیوود منجر شد.

لیست برنامه های امشب سینماهای شیراز

در آغاز سینما را بیشتر یک پدیده علمی صنعتی می‌دانستند. در سال‌های جنگ جهانی اول، سینما به عنوان یک وسیله نمایشی و سرگرمی، رونق تجاری یافت. سپس قابلیت‌های هنری آن توسط فیلم سازان اروپایی و آمریکایی کشف شد. در همین سال‌ها ریچیوتو کانودو منتقد و نظریه‌پرداز ایتالیایی، سینما را «هنر هفتم» معرفی کرد؛ زیرا به عقیده او سینما هنری ترکیبی است که در آن همهٔ هنرها حضور دارند.

مطالب بیشتر:


0 نظر

آدرس و شماره تماس ، سینماهای شیراز
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
لیست بانک ملت میرداماد شریعتی x بخوانید...