لیست آموزش سفال شیراز

leila

17 December 2020

لیست آموزش سفال شیراز


لیست آموزش سفال شیراز

سلام بر شما همراهان گرامی سایت سیتی بین. قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص  لیست آموزش سفال شیراز را در اختیار شما قرار دهیم.

آموزش سفال شیراز

سُفال قطعه‌ای از سرامیک را می‌نامند که بین ۸۵۰ درجه سانتیگراد تا ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد آتش دیده و دارای تخلخل نامرتب باشد. سفال در برخی مواقع فقط به اشیاء سرامیکی بدون لعاب اطلاق می‌گردد. اولین ماده مصرفی در ساخت ظروف سفالی گل رس یا خاک رس است. برای ساخت ظرف‌های سفالی از چرخ سفال‌گری استفاده می‌شود. لازم است ذکر شود در قدیم از تکنیک دست و انگشت و همچنین روشی به اسم فتیله (اتصال حلقه) نیز برای ساخت انواع ظروف استفاده می‌کردند.https://shizyab.ir/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: لیست آموزش سفال شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلآموزش سفال شیراز

مراکز آموزش سفال شیراز

آدرس مراکز آموزش سفال شیراز

شماره مراکز آموزش سفال شیراز

آموزشگاه هنرهای تجسمی پازیریک شیرازدوره سفالگری میدان معلم، بلوار پاسداران، روبروی پمپ بنزین معلم 07136303696
موزشگاه خط و خاک دوره سفالگری شیراز خیابان قاآنی کهنه، نرسیده به چهارراه مشیر، سمت راست 07137393351
آموزشگاه وارثان ایران دوره سفالگری شیراز 09177006135

 

آموزش سفالگری شیراز

در سرامیک‌سازی فرانسه به سفال لعابدار منقوش، فائینس (faïence) گفته می‌شود.

سفال و سفالگری به نوعی هنر ایرانی محسوب می‌گردد. از دیر باز با فرهنگ ما ایرانی‌ها عجین شده‌است؛ که در ایران دارای ظرفیت بالایی است و توانسته‌است از دیر باز جایگاهش را طی سالیان گذشته حفظ کند.

آموزش سفالگری در شیراز

تابلو سفالی یکی از مهم‌ترین عناصر در طراحی داخلی است که می‌توانند موجب تغییرات زیادی در دکوراسیون منزل شود. سفال جلوه ای از معماری اصیل ایرانی است که امروزه در طرح‌های مدرن و سنتی به صورت سفال نقش برجسته مطابق با سلیقه شما قابل اجراست.

بیشتر بدان  لیست باشگاه xbody

امروزه، پس از گذشت قرون متمادی، این هنر ارزشمند توسط هنرمندان با ذوق ایرانی ادامه پیدا کرده و با استفاده از تکنولوژی جدید، به شیوه‌های مختلف زیبا بخش پروژه‌های متعدد در کشور عزیزمان شده‌است به طوری که این هنر باستانی و زیبا به عنوان یکی از مهمترین اِلِمان‌ها و مشخصه‌های زندگی، شناخته شده‌است و به دنبال استقبال روزافزون مردم هنر دوست کشورمان، امروزه در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی از تابلوهای زیبای سفالی استفاده می‌شود.

آموزش سفال در شیراز

 • داغدار کردن و مهره کشیدن
 • پرداخت و پوشش دادن
 • صیغل دادن

آموزش میناکاری روی سفال شیراز

 • وردنه
 • قلمو
 • کارک
 • لیسه
 • فرچه
 • پیستوله
 • قالب
 • ماله

آموزش سفال و سرامیک در شیراز

آثار کشف شده نشان دهنده این حقیقت است که تاریخ سفال در ایران از هزاره هشتم پیش از میلاد آغاز شده‌است و مردمان آن دوران برای انجام کارهای روزانه و مراسم مذهبی اشیاء گوناگونی را با گل می‌ساختند، پس از تکامل، آنها را پخته و به سفال تبدیل می‌کردند؛ که ابتدا از سفال برای ساخت تابلو سفالی مورد استفاده قرار نگرفت بیشتر از آن برای ساخت ظرف و تا حدودی مجسمه استفاده شد.

آموزش سفال نقش برجسته در شیراز

رفته رفته سفال کاربرد بیشتری پیدا کرد و در موارد بیشتری مورد استفاده قرار گرفت. سفال با دارا بود مشخصات، شکل‌پذیری عالی، دوام و ماندگاری بالا، مقاومت خوب، ماده اولیه در دسترس و … بشر را به استفاده بیشتر از سفال ترغیب می‌کرد؛ که بعدها برای استفاده در ساخت وسایل تزئینی، مجسمه و تابلو سفالی مورد استفاده قرار گرفت.

مطالب بیشتر:

بیشتر بدان  لیست پزشک ارتوپد شیراز

0 نظر

آدرس و شماره تماس ، آموزشی
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
لیست خرید تجهیزات پزشکی در ساری x بخوانید...