لیست آموزش خلبانی شیراز

leila

17 February 2020

لیست آموزش خلبانی شیراز


لیست آموزش خلبانی شیراز

سلام بر شما همراهان گرامی سایت سیتی بین. قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص  لیست آموزش خلبانی شیراز را در اختیار شما قرار دهیم.

آموزش خلبانی شیراز

خلبان یا هوانورد فردی است که به‌خاطر شغلش یا برای تفریح به هدایت هواپیما یا دیگر وسایل پروازی می‌پردازد.

خَلَبان (خله‌بان) در واژه به‌معنای سکاندار است. خلبان را پیشتر در فارسی «پیلوت» می‌گفتند.

داشتن شغل خلبانی نیازمند آموزش‌های منظم و داشتن گواهینامه خلبانی است. بسیاری به خلبانی به‌صورت آماتور و غیر حرفه‌ای می‌پردازند. خلبانی و هدایت کلیهٔ وسایل پروازی حتی هواپیمای فوق سبک نیز نیازمند دریافت گواهینامه خلبانی و مجوز پرواز است.https://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: لیست آموزش خلبانی شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلآموزش خلبانی شیراز

آموزشگاه هوانوردی پارسیس (شعبه شیراز)

آدرس : خیابان حکیمی ، نرسیده به خیابان فلسطین (باغشاه) ، پلاک29

شماره تماس :

0712300175

0712336384

آموزشگاه خلبانی پرواز

شیراز،ولی عصر،کنارگذر باهنر شمالی،بلوار استقلال

07136488784

بهترین آموزشگاه خلبانی در ایران

آرتا كيش

یکی از بزرگترین مدارس خلبانی در خاورمیانه می باشد و یکی از پر سابقه ترین و قدیمی ترین مدارس خلبانی در ایران است.

آدرس و شماره تماسهای دفتر مرکزی مرکز آموزش خلبانی آرتاکیش

آدرس: تهران، بلوار اصلی شهرک اکباتان، روبروی ورودی A1 پلاک ۱۹

تلفن:۶ – ۴۴۶۶۹۹۳۵ ۰۲۱

 

آموزش خلبانی در شیراز

 • داشتن مدرک دیپل
 • حداقل ١٨ سال سن
 • حداقل قد ١٦٥ سانتی‌متر
 • قبولی در آزمون و مصاحبه ورودی (شامل زبان انگلیسی، هوش و اطلاعات عمومی در زمینه هوا فضا)
 • احراز صلاحیت پزشکی طبق استاندارد سازمان هواپیمایی کشوری
 • تدین به یکی از ادیان رسمی کشور
 • عدم اعتیاد
 • عدم سوء‌پیشین
 • داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم غیرپزشکی یا معافیت تحصیلی برای آقایان
بیشتر بدان  لیست فیزیوتراپی در مشهد

کلاس آموزش خلبانی شیراز

کلاس‌های تئوری خلبانی به ارائه دروسی، چون هواشناسی، آیرودینامیک، آلات دقیق پرواز، ناوبری هوایی، مقررات وزن و تعادل، قابلیت‌های هواپیما، موتور سیستم، نحوه کار با کامپیوتر پرواز و نیز محاسبات، نقشه خوانی و فیزیولوژی پرواز می‌پردازند.

خَلَبان (خله‌بان) در واژه به‌معنی سکاندار است و به فردی اطلاق می‌شود که بنا به شغل یا تفریح به هدایت هواپیما یا سایر وسایل پروازی را انجام می‌دهد. نکته قابل‌توجه اینکه خلبانی نیازمند گذراندن آموزش‌های لازم و دریافت گواهینامه است.

مرکز آموزش خلبانی در شیراز

مرکز آموزش هوانوردی معراج یک موسسه کاملاً خصوصی است که در سال ۱۳۸۴ با سرمایه گذاری یکی از خیرین و معتمدین کشور با هدف آموزش دانشجویان خلبانی و مهمانداری براساس استاندارهای سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ICAO) و سازمان هواپیمایی کشوری ایران در دوره های خلبانی PPL CPL و Instructor Rating به جهت تربیت کادر خلبانی و مهمانداری مورد نیاز صنعت حمل و نقل هوایی تاسیس گردید.

مرکز آموزش خلبانی پارسیس شیراز

در زمینه خلبانی هواپیمای غیر نظامی، کار سختی پیش روی متقاضیان نیست. چرا که به نسبت خلبانی شکاری بمب افکن های ارتش، خلبانی هواپیمای تجاری (بار و مسافر) از حیث آموزش و سختی کار، آسان تر است. اگر چه الزامات و شرایط و چالش های خاص خود را دارد. به دلیل عدم نیاز به انجام مانورهای دشوار و وارد آمدن فشار کمتر به بدن انسان در مسافرت‌های هوایی، استانداردهای سلامت جسمانی برای انتخاب خلبانان می‌تواند کمی پایین‌تر از بخش نظامی بوده و صرفا سطح دانش و سلامت خلبانان برای تصدی این شغل کافی باشد.

بیشتر بدان  لیست آموزش خلبانی در شیراز

آموزش خلبانی پاراگلایدر شیراز

 • سلامت فیزیکی و روانی
 • دید و تشخیص رنگ و شنوایی
 • تست پزشکی در بخش هواپیماهای غیر نظامی (Civil) شامل ۲ گواهینامه کلاس ۱ و کلاس ۲ است. گواهینامه کلاس ۲ برای دانشجویان PPL، خلبانان دارای گواهینامه PPL، مهندس پرواز و ناوبر است و گواهینامه کلاس ۱ برای دانشجویان CPL و IR و خلبانان دارای گواهینامه CPL و IR خواهد بود.

مرکز آموزش خلبانی شیراز

خلبان باید مرتب از شرایط جسمی و روحی خودش با خبر باشد و بر اساس آیین‌ نامه‌ها و دستور العمل‌ های سازمان هواپیمایی کشوری قوانین سختگیرانه‌ای برای بررسی سلامت خلبانان در کلاس‌های مختلف وجود دارد. در صورت ایجاد وقفه‌ در خدمت‌رسانی خلبانان، هرخلبان تا تقریبا ۴۰ سالگی باید هر سال یکبار و بعد از ۴۰سالگی هر شش ماه یکبار مورد آزمایش‌ های ویژه قرار گیرد.

آموزش خلبانی هلیکوپتر در شیراز

آموزش پرواز دوره‌ای آموزشی برای آموزش خلبان یک هواگرد است. هدف کلی از آموزش اولیه و متوسط پرواز، کسب مهارت و به حد عالی رساندن مهارت کسی است که می‌خواهد خلبان شود.[۱]

آموزش پرواز شامل مجموعه‌ای از آموزش‌های عملی پرواز یا شبیه‌سازی و مدرسه خلبانی می‌شود که در آنها خلبانان از نظر تئوریک آموزش می‌بینند که در این مورد از آنها آزمون کتبی نیز گرفته می‌شود.[۲] اگر چه هواگردها انواع مختلفی دارند اما اصول فنی پایه آنها (به خصوص برای هواپیماهای سنگین) مشابه است.

مراکز آموزش خلبانی در شیراز

علاوه بر ارائه آموزش پرواز در مدارس خلبانی معمولاً هواپیما به دانش آموزان کرایه داده می‌شود.

قدیمی‌ترین مدرسه خلبانی جهان، مدرسه پرواز مرکزی وابسته به نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا واقع در فرودگاه نیروی هوایی سلطنتی اوپاون است که در می ۱۹۱۲ تأسیس شده‌است.[۳] قدیمی‌ترین مدرسه خلبانی فعال جهان در واسرکوپه در ایلات هسن آلمان قرار دارد که نام نخستین آن مدرسه خلبانی مرتنس (به آلمانیMertens Fliegerschule) بوده که به امروزه مدرسه خلبانی واسرکوپه (به آلمانیFliegerschule Wasserkuppe) شناخته می‌شود.[۴]

بیشتر بدان  پزشک هموروئید در شیراز

مطالب بیشتر:


0 نظر

آدرس و شماره تماس ، خدمات
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
روانشناس بلوار کشاورز x بخوانید...