قیمت میلگرد شیراز

Alireza Mirshamsi

06 May 2020

قیمت میلگرد شیراز


قیمت میلگرد شیراز

سلام خدمت همراهان شیرازبین ما قصد داریم که قیمت میلگرد شیراز را با جزییات دیگر به شما همراهان گرامی ارایه نماییم.ممنون از اینکه با همراه هستید.

میلگرد چیست و چه کاربردهایی دارد؟

بدون کشف و استفاده از میلگرد در صنعت ساختمان‌سازی، بشر نمی‌توانست به تکنولوژی ساخت آسمان‌خراش‌ها و برج‌های مرتفع دست یابد. به علت حجم زیاد استفاده از این محصول در صنعت ساخت و ساز، قیمت میلگرد در بازار به صورت مستقیم بر قیمت مسکن تاثیرگذار است.

همان‌طور که گفته شد، از این محصول فولادی برای تامین مقاومت کششی بتن و در نتیجه مقاوم‌سازی ساختمان استفاده می‌شود. ضریب انبساط دمایی بتن و فولاد به یکدیگر نزدیک است. این وجه مشترک باعث می‌شود هنگام تغییرات دمایی، در ساختار بتن تنش‌های اضافی درونی ایجاد نشود و لغزشی بین فولاد و بتن صورت نگیرد.

 

قیمت میلگرد شیراز

قیمت میلگرد شیراز

استفاده از بتن آرمه یا مسلح در ساخت و ساز باعث ایمنی و طول عمر بیشتر سازه و همچنین آسیب کمتر به بنا هنگام زلزله می‌شود؛ بتن مسلح شده با میلگرد، علاوه بر شرایطی که ایجاد تنش کششی یا چرخشی می‌کنند، در شرایط نامساعدی مانند آتش‌سوزی نیز به خوبی عمل کرده و استحکام سازه را حفظ می‌کند. زیرا پوشش بتنی روی میلگردها با تحمل دمایی بالایی که دارد، از اثر مستقیم آتش‌سوزی بر میلگردها جلوگیری می‌کند.

انواع میلگرد و مشخصات مکانیکی آنها :

بیشترین میلگردی که در صنعت بتن و بتن ریزی کاربرد دارد با مشخصه فولاد معمولی بوده که بشرح ذیل در ایران دسته بندی و تولید و مصرف می شوند. البته این دسته بندی،حسب استاندارد روسی بوده که در ایران رواج دارد.

۱ – میلگرد نرم بدون آج (A1)

این میلگرد با تنش جاری ۲۳۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تنش گسیختگی ۳۸۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تغییر شکل نسبی پلاستیکی (در زمان گسیختگی) ۲۵ درصد بعنوان میلگرد نرم شناخته شده و عمدتا بصورت صاف و بدون آج می باشد.

بیشتر بدان  جمعیت شیراز در سال ۹۷

این میلگرد برای آهنگری و تغییر شکل و انجام عملیات جوشکاری بر روی آن مناسب است و بطور کلی بعنوان یک میلگرد داکتیل شناخته می شود.

۲ – میلگرد نیمه سخت با آج ساده (A2)

این نوع میلگرد با تنش جاری ۳۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تنش گسیختگی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تغییر شکل نسبی پلاستیکی (در زمان گسیختگی) ۱۹ درصد بعنوان میلگرد نیمه خشک (ترد) و نیمه نرم شناخته شده که بصورت

 

آجدار و عمدتا آج فنری شکل می باشد.این میلگرد برای عملیات ساختمانی و خصوصا خاموت زنی مناسب بوده و انجام عملیات جوشکاری بر روی آن در صورت اجبار میسر بوده که البته توصیه می شود در صورت امکان از جوشکاری آن پرهیز شود.

۳- میلگرد سخت با آج پیچیده (A3)

این میلگرد با تنش جاری ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تنش گسیختگی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تغییر شکل نسبی پلاستیکی (در زمان گسیختگی) ۱۴ درصد بعنوان میلگرد خشک (ترد) مناسب عملیات سیویل صنعتی و ساختمانی بوده که بصورت آجدار و عمدتا آج جناقی می باشد و اکیدا برای آهنگری و تغییر شکلهای فراوان با زوایای تند مناسب نبوده و همچنین به هیچ وجه عملیات جوشکاری بر روی آن مجاز نمی باشد.

4- میلگرد سخت با آج پیچیده (A4)

دارای آج دوکی شکل می باشند. مطابق استاندارد شماره 3132 سازمان ملی استاندارد ایران میلگرد A4 یا میلگردهای با آج 520 و 500 از نوع آجدار مرکب می باشند.

بدین ترتیب که آج های عرضی دوکی شکل در دو طرف آج طولی و به صورت چهار نیم مـارپیچ بـه شـکل هفت – هشت و با زاویه 35درجه تا و شامل 75 درجه می باشد. حداقل مقاومت کششی 520 مگاپاسکال و شکل پذیری حداقل 18% را برای این گرید از محصولات خود تضمین مینماید.

بیشتر بدان  ساعت کار مترو شیراز در روز جمعه

استفاده از میلگرد A4 با تنش تسلیم 500 و520 مگاپاسکال،به ترتیب به عنوان میلگردهای آج 500 وآج 520 خوانده می شوند، در طراحی و ساخت همه انواع سازه های ساختمانی (سازه های غیر ساختمانی را شامل نمی شود) بتن آرمه، به جز دیوارهای برشی ویژه و قاب های خمشی ویژه، در صورت احراز شرایط زیر به تصویب رسید.

– میلگرد دارای آج های عرضی دوکی شکل در دو طرف آج طولی بوده داشته باشد.
– شکل پذیری میلگرد حداقل در حد مورد انتظار برای میلگرد A3 باشد، به طوری که میزان ازدیاد طول نسبی آن در طولی معادل 5 برابر قطر، حداقل 16% باشد.
– در تولید میلگرد، از شمش با کربن بالا استفاده نشود. روش تولید میلگرد، تکنولوژی ترمکس بوده وکربن معادل (CE) میلگرد، حداکثر 5/0 باشد.
– کارخانه تولید کننده میلگرد، گواهی سازمان ملی استاندارد را برای تولید میلگرد های آج 500 وآج 520 اخذ نموده ونشان کارخانه و رده میلگرد را بر آن حک کرده باشد.

 

شکل ظاهری میلگرد های A2 و A3

در طراحی پی از میلگرد طولی A3 و میلگرد عرضی A2 استفاده می شود . یکی از راه های شناسایی شکل آج است. در میلگرد های A3 آج ها به صورت ضربدری هستند اما در A2 به صورت منفرد هستند. در میلگرد هایA2 آج ها بصورت موازی هستند ولی در میلگرد های A3 آج ها بصورت هفت و هشت هستند.

انواع میلگردها بر اساس استاندارد و آنالیز کنونی

  • میلگرد ساده 240 (میلگرد ساده)
  • میلگرد آج دار 340 (میلگرد آجدار مارپیچ) یا ( یکنواخت)
  • میلگرد آج دار 350 (میلگرد آجدار مارپیچ) یا ( یکنواخت)
  • میلگرد آج دار 400 (میلگرد آجدار جناقی) یا (یکنواخت)
  • میلگرد آج دار 420 (میلگرد آجدار جناقی ) یا ( یکنواخت)
  • میلگرد آج دار 500 (میلگرد آجدار مرکب)
  • میلگرد آج دار 520 (میلگرد آجدار مرکب )
بیشتر بدان  بانک تجارت شعب

قیمت اهن میلگرد شیراز

میلگرد یکی از اجزای جدا نشدنی در ساختمان سازی است. میلگردها به بتن کمک می کنند تا مقاومت بیشتری در مقابل نیروهای خارجی از خود نشان دهد.

هنگامی که یک ساختمان در حال ساخته شدن می باشد، میلگردها را در تمام نقاط بنا قرار می دهند که بر اثر نیرهای کششی یا چرخشی بتن خرد نشود و فرو بریزد.

با توجه به اهمیت وجود میلگرد باید توجه کنیم که از استاندارهای خوبی برخوردار باشد. میلگردهای پولاد نورد شیراز دارای استاندارهای ملی است و همه ی محصولات از کیفیت خوبی بهره مند هستند. با توجه به شرایط بازار و متغیر بودن نرخ ارز، قیمت فولاد و میلگرد به صورت روزانه اعلام خواهد شد.

شما می توانید با مراجعه به سایت آهنک، قیمت میلگرد شیراز را به طور دقیق مشاهده کنید و لیست قیمت سایزها و انواع مختلف محصولات را مشاهده کنید. سایت آهنک همیشه در حال به روز رسانی است و شما می توانید قیمت روزانه میلگرد شیراز را از طریق آهنک جویا شوید. اگر قصد خرید محصولات کارخانه نورد شیراز را دارید از طریق آهنک محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و خریدی آسان و راحت داشته باشید.

قیمت میلگرد آجدار شیراز

میلگرد 12 آجدار A3 نورد پولاد شیراز 10,900 تومان

برای اطلاعات بیشتر از قیمت میلگر در بازار اینجا کلیک نمایید.

 

بیشتر بخوانید:

 


0 نظر

اخبار
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
قیمت میلگرد شیراز x بخوانید...