عوارض دستگاه لیزر کیوسوییچ

ع ب

22 May 2020

عوارض دستگاه لیزر کیوسوییچ


عوارض دستگاه لیزر کیوسوییچ

لیزر کیوسوئیچ یکی از تکنیک های مفید برای درمان لک های پوست که در اثر افزایش سن ایجاده شده اند مناسب می باشد .این لیزر بیش از یک دهه مورد استفاده بوده و توانسته است به خوبی لک های تیره سطح پوست را درمان نماید . امروز در شیرازیاب قصد داریم تا عوارض عوارض دستگاه لیزر کیوسوییچ رو برای شما عزیزان شرح بدیم.

عوارض دستگاه لیزر کیوسوییچ

عوارض دستگاه لیزر کیوسوییچ

عوارض دستگاه کیوسوییچ

1- امکان برگشت لک و کک و مک در صورت عدم استفاده مرتب از ضد آفتاب

2-امکان پررنگ تر شدن لک و کک و مک 10 درصد از مراجعین این خدمات

3-امکان آسیب به پوست در صورت استفاده فرد غیر پزشک

لیزر کیوسوییچ دارای عوارض موقتی است که شامل قرمزی و تورم می شود و بعد از مدت کوتاهی برطرف می شود اما لازم است بعد از انجام لیزر به توصیه های پزشکتان به دقت گوش کنید تا دچار عوارض جدی نشوید یکی از مهم ترین مراقبت ها اجتناب از آفتاب است.

بروز لک های قهوه ای و قرمز بعد از درمان طبیعی است که پس از مدتی پوسته پوسته شده و از بین می روند این مورد به خودی خود درمان می شود اما در مواردی که نادر است باعث زخم و عفونت می شود که باید به پزشک مراجعه کنند بعد از درمان با این روش باید مراقبت هایی که پزشک توصیه کرده را حتما انجام دهیم و همچنین از نور آفتاب اجتناب کنیم که این مسئله بسیار ضروری است .

منع مصرف از لیزر کیوسوییچ:

– خانم های باردار

بیشتر بدان  نوبت دهی دکتر زهره یوسفی

– افراد با سابقه تبخال (البته تا اطمینان از درمان شدن کامل)

– بیماری لوکودرما

– وجود کهیر در بدن

مهمترین خطری که این رو ش بیماران را تهدید می کند، ایجاد لکه های سفید بر پوست است و البته این مشکل در بیمارانی که پوستی تیره دارند و تحت درمان با لیزر الکساندریت هستند شدت نیز می یابد. این شرایط در افرادی که تعداد جلسات بیشتری را در پی میگیرند افزایش پیدا می کند. این اختلال رنگ در پوست در 38% از بیماران اتفاق می افتد و در حدود 2 تا 6 ماه طول می کشد. در تحقیقی که توسط گاندوگان و همکاران در رنگ دانه دار کردن مجدد پوست توسط لیزر اگزایمر  Nd:YAG در بیماری با مشکل لکه های سفید پوستی انجام شد، آن ها دریافتند که رنگدانه دارد کردن پوست به 40 جلسه درمان در طی 15 ماه نیاز دارد. در نهایت، به این نتیجه رسیدند که از لکه دار کردن پوست جلوگیری شود و برای این موضوع به دنبال روش هایی بودند؟

ایجاد تیرگی هایی بر پوست

پیگمنتاسیون و یا تیرگی هایی بر پوست می تواند به عنوان نتیجه ای از تولید ملانین در ملانوسیت ها در پاسخ به حرارت موجود از سوی لیزر باشد. این اثر موقتی است، و دوره های زمانی متنوعی درمان و رفع خود به خودی دارد. این روش تا حد زیادی به رنگ و جنس پوست بیمار دارد. خصوصا افراد یا رنگ پوست تیره تر در معرض مشکلات تیره گی و یا روشنی پوست قرار می گیرند. افرادی که در معرض اختلالات رنگ پوست هستند ، باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به شدت خود داری کنند. این مراقبت ها باید قبل و پس از لیزر ادامه داشته باشد.

بیشتر بدان  آموزشگاه موسیقی ملودی

هیپرپیگمانتاسیون همچنین می تواند با هیدروکینون یا فتوترمولیز فرکشنال نیز درمان شود.

تناقض رنگ در تاتو

گاهی رنگ های تاتو تحت تاثیر لیزر قرار می گیرند و مثلا از سیاه به سفید و یا از سفید به آبی به دلیل وجود مواد خاص در ترکیبات جوهر های تاتو، تغییر می کنند.


0 نظر

دسته‌بندی نشده
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
فروش انواع پارچه x بخوانید...