عمران اکباتان

leila

23 July 2021

عمران اکباتان


عمران اکباتان

سلام بر شما همراهان گرامی سایت سیتی بین. قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص  عمران اکباتان را در اختیار شما قرار دهیم.

عمران اکباتان واوان

شهرک اکباتان از بزرگ‌ترین شهرک‌های خاورمیانه است که در باختر تهران، پایتخت ایران و ناحیهٔ ۶ منطقهٔ ۵ شهرداری تهران جای دارد.

این شهرک برنامه‌ریزی‌شده ۵٫۹۴ کیلومتر مربع وسعت و ۴۴٬۹۸۱ تن جمعیت دارد. اگرچه جمعیت آن در منابعی بیشتر اعلام شده‌است. این شهرک از شرق به کوی بیمه و شهرک آپادانا، از شمال به اتوبان تهران کرج، از غرب به نمایشگاه صنایع هواپیمایی و از جنوب به بزرگراه شهید لشگری می‌رسد. نام شهرک نیز از واژهٔ هگمتانه برگرفته شده‌است.https://shizyab.ir/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: عمران اکباتان در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلشرکت عمران اکباتان

با ما در ارتباط باشید

​آدرس دفتر مرکزی​​​​​​​

​تهران خیابان ولیعصر خیابان توانیر خیابان چهل شاهد خیابان رستگاران پلاک 9

021-91078258

 4 – 88775690

دفتر فروش

021-88794134
021-88794135

نوسازی و عمران اکباتان

اکباتان
District 5, Tehran, Iran - panoramio (4).jpg

شناسه‌ها


  • جایگاه جغرافیایی در شهر: غرب  • پایان غربی: نمایشگاه صنایع هواپیمایی


  • مناطق : ۵

  • منطقه پستی: ۱۴

  • پیش‌شماره: ۴۴

شرکت نوسازی عمران اکباتان

طرح ساخت شهرک در سال ۱۳۴۵ ریخته شد و طراحی مجموعهٔ شهرک با جردن گروزن، معمار نام‌دار آمریکایی بوده و ساخت آن را نیز شرکت آمریکایی استارت (Starrett) انجام داده‌است. مقاومت در برابر زمین‌لرزه تا ۹ ریشتر، فضای سبز بسیار گسترده، نورگیری کافی سازه، شوتینگ، رایزرهایی اختصاصی، پله‌های ویژهٔ فرار و ده‌ها استاندارد دیگر آمریکایی، اکباتان را توان‌مند ساخت تا عمر مفید شهرک، نزدیک ۳۰۰ سال برآورد گردد.

بیشتر بدان  نوبت دهی دندانپزشکی بیمارستان مسلمین شیراز

شرکت عمران اکباتان واوان

طرح ساخت شهرک، نخست بسیار گسترده بوده‌است و به‌عنوان نمونه، شامل دریاچه‌ای مصنوعی و بزرگ‌ترین مجموعهٔ فرهنگی ایران می‌شد. کار ساخت شهرک هنوز نیمه‌تمام بود که انقلاب ۱۳۵۷ رخ داد و پروژه دچار توقف گردید. در نهایت، بسیاری از بخش‌های پروژه ساخته نشدند. کارشناسان، معماری شهرک را ستوده‌اند. نخستین واحدهای این شهرک در سال ۱۳۵۶ به کارمندان دولتی ایران واگذار شد. ادامهٔ واگذاری واحدها نیز پس از انقلاب ۱۳۵۷ و توسط شرکت عمران و نوسازی محیط، پیگیری گردید.

عمران بتن اکباتان

فرهنگ شهرک برجسته بوده‌است و در نمونه‌ای، گرافیتی‌های اکباتان نیز پرآوازه هستند. چند ورزشگاه (شامل ورزشگاه راه‌آهن و ورزشگاه دستگردی) در شهرک اکباتان ساخته شده‌است اما سوای آنان، جاهایی برای ورزش‌های خیابانی نیز در این شهرک وجود دارد. وجود مگامال و دیگر مرکزهای خرید در اکباتان، نیازهای خرید مردم ساکن آن را تأمین کرده‌است. ایستگاه مترو شهرک اکباتان نیز در کنار خط‌های تاکسی و اتوبوس به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کند. فضای سبز شهرک نیز برجسته دانسته شده‌است.

عمران نوسازی اکباتان

معماری‌نیوز اعلام کرده‌است که طراحی مجموعهٔ شهرک با جردن گروزن، معمار نام‌دار آمریکایی بوده و ساخت آن را نیز شرکت آمریکایی استارت (Starrett) انجام داده‌است.[۲]

طرح ساخت شهرک در سال ۱۳۴۵ با سرمایه‌گذاری و خرید زمین از سوی مهندس رحمان گلزار[۳] توسط مهندس‌های خارجی بر پایهٔ روش بلندمرتبه‌سازی و طراحی شهری روز، ریخته‌شد. وبگاه شهرداری تهران نوشته‌است که مصالح مورد نیاز به‌ویژه آهن‌آلات شهرک، از کشورهای دیگر وارد شدند. طراحی مجموعهٔ شهرک با جردن گروزن، معمار نام‌دار آمریکایی و ساخت آن نیز با شرکت آمریکایی استارِت (به انگلیسیStarrett) بوده‌است. 

عمران فراز اکباتان

مقاومت در برابر زمین‌لرزه تا ۹ ریشتر، فضای سبز بسیار گسترده، نورگیری کافی سازه، شوتینگ، رایزرهایی اختصاصی، پله‌های ویژهٔ فرار و ده‌ها استاندارد دیگر آمریکایی، اکباتان را توان‌مند می‌ساخت.[۴] اکباتان بزرگ‌ترین پروژهٔ ساختمانی با سرمایه‌گذاری خارجی دانسته شده‌است که برای نخستین‌بار در ایران، ساختش با هدف کنترل کردن بافت جمعیتی شهر تهران، جابجایی سرریز جمعیتی ناشی از ورود این شهر به دورهٔ مدرنیته و ساکن کردن گستردهٔ کارمندان دولتی انجام شد.[۲] در ساخت شهرک از روش‌ها و فناوری‌های ساخت نوینی بهره‌گیری شد و این به انتقال فناوری به شرکت‌های پیمانکار ایران در زمینهٔ ساخت، کمک کرد.[۲]

بیشتر بدان  لیست متخصص عمومی شیراز

مطالب بیشتر:


0 نظر

آدرس و شماره تماس ، خدمات
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
لوازم آرایش فستیوال x بخوانید...