ضد عفونی لباس قارچی

Alireza Mirshamsi

16 July 2021

ضد عفونی لباس قارچی


ضد عفونی لباس قارچی

سلام و درود به دوستان عزيز شيرازبين، با تشکر از همراهي شما. در اين پست مطالبي در رابطه با “ضد عفونی لباس قارچی” گردآوري شده است. ضمن سپاس گزاري از شما اميدوارم که نهايت استفاده را از اين مطالب ببريد.

عفونت‏ هاى قارچى در زنان

از عوامل ديگری كه باعث ايجاد عفونت قارچی می‏ شود حاملگی و قرص‏های ضد بارداری، هورمونهای يائسگی و دوش‏ های شيميايی و اسپرم‏ كش‏ها و زخم‏ های سطحی ايجاد شده توسط تامپون‏ ها، نبود لغزندگی كافی در هنگام نزديكی جنسی و يا نزديكی با شخص دچار عفونت قارچی می‏باشد.

هنگامی كه دچار اين عفونت شديد، پزشك شما با بررسی ترشحات در زير ميكروسكوپ، بيماری‏ تان را تشخيص می‏دهد. سپس با تجويز دارو، قارچ ‏های اضافی را می‏كشد.

روشهای ضد عفونی لباس قارچی

ضد عفونی لباس قارچی

ضد عفونی لباس قارچی

ضدعفونی کردن لباس ها به کمک مایع ضدعفونی کننده

امروزه نوع جدیدی از ضدعفونی کننده‌ها تولید می‌شوند که با سفیدکننده‌ها و وایتکس متفاوتند. این ضدعفونی کننده‌ها برخلاف وایتکس، خاصیت رنگ‌بری ندارند. بنابراین اگر طبق بروشور ماشین لباس‌شویی، امکان استفاده از این ضدعفونی کننده را داشتید، می‌توانید با شستن لباس‌ها به کمک مایع ضدعفونی کننده، آن‌ها را ضدعفونی کنید. برای انجام این کار کافی است این مایع را در قسمتی از محفظه مواد شوینده بریزید که مخصوص شستشو اولیه است و قسمت مربوط به شستشوی اصلی لباس‌ها را با مایع شوینده عادی پر کنید. اکنون ماشین لباس‌شویی خود را با برنامه شستشوی اصلی به همراه شستشوی اولیه راه اندازی کنید.

توجه کنید که برای ضدعفونی کردن لباس ها بهتر است دمای شستشو را روی بالاترین درجه تنظیم کنید. با بررسی برچسب راهنمای لباس می‌توانید از دما وشرایط مناسب شستشو آن اطلاع پیدا کنید. معمولا برای لباس‌ها‌ی سفید دمای 60 – 90 درجه و برای لباس‌های رنگی 30 – 40 درجه مناسب است هر چند این دما به جنس لباس نیز بستگی دارد. همچنین در صورتی که ماشین لباس‌شویی شما برنامه یا محفظه شستشو اولیه را نداشت می‌توانید مایع ضدعفونی کننده را رقیق کرده و به صورت دستی روی لباس‌ها بریزید.

بیشتر بدان  بهترین مارک دستگاه اسپرسو ساز صنعتی

ضدعفونی کردن لباس ها به کمک محلول بوراکس و هیدروژن پراکسید

اگر مایع ضدعفونی کننده ندارید یا مایل به استفاده از آن‌ها برای ضدعفونی کردن لباس ها نیستید، می‌توانید از محلول هیدروژن پراکسید یا همان آب اکسیژنه با بوراکس استفاده کنید. برای تهیه این محلول، یک فنجان بورکس را با چهار فنجان آب اکسیژنه ترکیب کیند و در محفظه لباس‌شویی بریزید. پس از ضدعفونی شدن لباس‌ها با این محلول، آن‌ها را به روش معمول شستشو دهید. در صورتی که از استفاده این محلول در ماشین لباس‌شویی مطمئن نیستید، لباس‌ها را خارج از ماشین ضدعفونی کرده و پس از آبکشی در ماشین بریزید.

همچنین به دلیل قدرت بالای این محلول ضدعفونی کننده در استفاده از این محلول برای لباس‌های تیره احتیاط کنید.

ضدعفونی کردن لباس ها به کمک خیساندن آن‌ها در مایع ضدعفونی کننده

ضد عفونی لباس قارچی

ضد عفونی لباس قارچی

نحوه ضدعفونی کردن لباس ها در مایع ضدعفونی کننده به این گونه است که باید آن‌ها را در محلول رقیق شده ضدعفونی کننده بخیسانید. خیساندن لباس‌های معمولی 15 دقیقه و لباس‌های افراد بیمار 30 دقیقه در این محلول آن‌ها را ضدعفونی می‌کند. دقت کنید که ماندن لباس‌ها بیشتر از این زمان می‌تواند موجب آسیب به بافت آن‌ها شود. همچنین شستشوی لباس‌ها را می‌توانید قبل یا بعد از ضدعفونی کردن آن‌ها انجام دهید.

ضدعفونی کردن لباس ها با استفاده از سرکه

ضدعفونی کردن لباس با سرکه به دلیل ویژگی سفید کنندگی و طبیعی بودن آن بسیار رواج پیدا کرده است. برای استفاده از این مایع، بهتر است از سرکه سفید تقطیر شده به جای سرکه سیب استفاده کنید. دلیل استفاده از این نوع سرکه این است که تانین در آن وجود ندارد و باعث ایجاد لکه نمی‌شود. همچنین اسید استیکی که در این سرکه وجود دارد بسیار خفیف است و به پارچه آسیب نمی‌رساند.

بیشتر بدان  ماتریس انسف

نحوه ضدعفونی کردن لباس ها با سرکه به این گونه است که ماشین لباس‌شویی را در حالت آب گرم قرار داده و یک و نیم فنجان سرکه را به آن اضافه می‌کنیم. در صورت استفاده از مواد شوینده خانگی، بهتر است آن‌ها را با هم مخلوط نکنید و تنها قبل از شست وشو لباس‌ها را در سرکه قرار داده و بگذارید به مدت 20 دقیقه خیس بخورد.

علاوه بر ضدعفونی کردن، از سرکه می‌توان در موارد دیگری مانند روشن و سفید کنندگی لباس، از بین بردن بوی بد، نرم کنندگی و … استفاده کرد.

 

بیشتر بخوانید:

 


0 نظر

اطلاعات عمومی
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
معجزه ای برای تیرگی دور چشم x بخوانید...