شماره تلفن کلیسا شیراز

شماره تلفن کلیسا شیراز

شماره تلفن کلیسا شیراز

سلام ساختار کلیساهای ایران ترکیبی از معماری ایرانی و غیر ایرانی است. ما در این پست راجبشماره تلفن کلیسا شیراز صحبت کرده ایم.برای اطلاعات بیشتر با ما در شیرازیاب همراه باشید.ممنونhttps://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: شماره تلفن کلیسا شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلکلیسا های شیراز

1-کلیسای شمعون غیور در شیراز

کلیسای شمعون غیور یا زند شیراز مربوط به دوره پهلوی اول است و در شیراز، خیابان زند، کوچه نوبهار، کلیسای شمعون غیور زند واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۸۶ با شمارهٔ ثبت ۲۱۸۳۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است. شمعون قانوی حواری دهم بود و طبق یک روایت قدیمی در ایران کشته شد. این کلیسای مسیحی، یکی از زیباترین کلیساهای کشور با رعایت جزئیات معماری ایرانی است. سقف نمازگاه، طاق ضربی آجری است و به جای دریچه در همه جا پنجره‌های رنگارنگ با نقشه‌های مهندسی ریز و بسیار ظریف، به کار رفته‌است. چنین در و پنجره‌هایی در خانه‌های قدیمی شیراز مشاهده می‌شود. ساخت این کلیسا در سال ۱۳۱۷ پایان یافت. بانی و نخستین کشیش این کلیسا «رالف نارمن شارپ» دانشمند و خاورشناس شهیر انگلیسی است.

2-کلیسای مریم مقدس در شیراز

کلیسای مریم مقدس (به ارمنی: Սուրբ Մարիամ եկեղեցի) از کلیساهای شیراز است، این کلیسا در سال ۱۶۶۲ میلادی (۱۰۴۰ خورشیدی) بنا شده‌است. در سال ۱۵۵۰ میلادی در محل کنونی کلیسا، کلیسایی کوچک وجود داشت که اطراف آن را خانه‌های ارمنیان ساکن شیراز احاطه کرده بود. این کلیسا در محله سنگ سیاه، خیابان قاآنی، کوی دربند مشیر، نزدیک مسجد مشیر، جنب بازارچه ارامنه واقع شده‌است.

3-کلیسای تجلیل مسیح قلات در شیراز

کلیسای تجلیل مسیح قلات مربوط به دوره پهلوی اول است و در شهرستان شیراز، روستای قلات واقع شده است.
این اثر در تاریخ ۱۳۸۲/۰۸/۰۲ با شمارهٔ ثبت ۱۰۴۹۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
این کلیسا در کنار چناری مقدس به نام چنار حاجی مرد واقع شده است.

بیشتر بدان  دستگاه حضور و غیاب خرم آباد

آدرس کلیسا های شیراز

 1-آدرس کلیسای شمعون غیور در شیراز

آدرس : شیراز، خیایان زند، کوچه نوبهار
این کلیسا بازدید عمومی ندارد.

2-آدرس کلیسای مریم مقدس در شیراز

عکس کلیسا های شیراز

 

منبع:ویکی

در صورت تمایل از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.