سایت بیمارستان نمازی شیراز

سهراب حبیبی

17 February 2020

سایت بیمارستان نمازی شیراز


سایت بیمارستان نمازی شیراز

با درود خدمت شما عزیزان همراه شیرازیاب، امروز می خواهیم با شما همراه باشیم و سایت بیمارستان نمازی شیراز را به شما نشان دهیم.

سایت بیمارستان نمازی شیراز :

بیمارستان نمازی

بیمارستان نمازی، بیمارستانی است در شهر شیراز واقع در استان فارس کشور ایران. محمد نمازی، در سال
۱۳۲۹ خورشیدی، این بیمارستان را بنیان گذاشت. این بیمارستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز
اداره می‌شود و نوع فعالیت آن آموزشی درمانی می‌باشد. ۸۲۴ تخت‌خواب در این بیمارستان فعال است.

بیمارستان نمازی، یک بیمارستان عمومی، آموزشی، تخصصی و فوق تخصصی است. این بیمارستان یکی از مراکز آموزشی درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و موقوفهٔ محمد نمازی است. در این مرکز آموزشی درمانی، همزمان با ارائه خدمات درمانی و تشخیصی به مراجعه کنندگان محترم، آموزش دانشجویان پزشکی در مقاطع مختلف نیز انجام می‌شود. می‌توان گفت که همهٔ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بخشی از دوره آموزشی خود را در این بیمارستان می‌گذرانند. آموزش پزشکی، زیر نظر دانشکده پزشکی و آموزش پرستاری، زیر نظر دانشکده پرستاری انجام می‌شود. دفترهای دوازده گروه آموزشی در بیمارستان نمازی مستقر هستند که با همکاری معاونت آموزشی-پژوهشی بیمارستان بر امر آموزش دانشجویان نظارت دارند.

فیلدهای آموزشی حاضر در بیمارستان:ارتوپدی، جراحی عمومی، جراحی وسکولار، جراحی پلاستیک، جراحی قلب، بیهوشی، مغز و اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، قلب، داخلی، نفرولوژی، غدد، گوارش، جراحی اطفال، ریه اطفال، نوزادان، اطفال، پزشکی هسته ای، رادیوتراپی، رادیولوژی، یورولوژی، طب اورژانس، پاتولوژی، هماتولوژی، پیوند اعضاء، پزشکی اجتماعی، پزشک خانواده، دندانپزشکی، روان پزشک مقیم، پزشکی قانونی، یوروآنکولوژی بیمارستان نمازی یک بیمارستان عمومی، تخصصی و فوق تخصصی ارجاعی است که با دارا بودن حدود ۴۵۰۰ نفر پزشک و پرسنل و حضور اساتید مطرح در سطح کشور و بین‌الملل، علاوه بر استان فارس به بیماران استان‌های مجاور نیز خدمات درمانی ارائه می‌دهد.

بیشتر بدان  فروش پکیج بوتان شیرازhttps://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: سایت بیمارستان نمازی شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلپیشینه

این مرکز درمانی توسط محمد نمازی تأسیس گردانیده شد و پس از تأسیس آن در سال ۱۳۳۴، نیروهای متخصص از آمریکا جهت تربیت این مرکز روانه شیراز شدند. والری جارت، مشاور باراک اوباما، متولد شیراز است، جاییکه پدر وی، جیمز بومن، در زمرهٔ همین پزشکان آمریکایی در این بیمارستان خدمت کرد.

ذبیح قربان (از بهائیان شهرستان آباده) پس از بازگشت از دانشگاه آمریکایی بیروت، مدیریت بیمارستان را مدتی بر عهده داشت.

کتابخانه بیمارستان در سال ۱۳۳۲ تأسیس گشت.

ساخت بنای بیمارستان نمازی به همت حاج محمد نمازی، در سال ۱۳۳۱ آغاز شد و در سال ۱۳۳۴ به بهره‌برداری رسید. این بیمارستان در باغی به مساحت ۲۵ هکتار و زیربنای ۷۵۰۰ مترمربع و ۳۰۰ تخت احداث شد. در آن زمان، بیمارستان نمازی، مجهزترین بیمارستان خاورمیانه محسوب می‌شد. در سال ۱۳۵۱ نمازی تصمیم به توسعه بیمارستان گرفت اما در بیستم فروردین ماه آن سال درگذشت. توسعه بیمارستان در سال‌های بعد ادامه یافت و در سال ۱۳۶۷ تعداد تخت‌های بیمارستان به بیش از ۶۰۰ رسید.

آدرس و شماره تلفن بیمارستان نمازی

 

آدرس  فارس – شیراز – خیابان زند – فلکه نمازی

 

تلفن  07136474332, 07136474334, 07136474335, 07136474338, 07136474340, 07136474361


0 نظر

بیمارستان ، پزشکی ، خدمات
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
فروشگاه مرکزی اسنوا در شیراز x بخوانید...