یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

روانشناس کودک غرب تهران

روانشناس کودک غرب تهران

دوستداران و همراهان همیشگی سیتی بین سلام.اگر به دنبال روانشناس کودک غرب تهران هستید در ادامه نیز حتما با ما همراه باشید چرا که ضمن معرفی آن نکات بسیار مهمی نیز در این باره به شما متذکر میشویم که رعایت آن به بهتر انتخاب کردن شما کمک فراوانی میکند.

 

چه زمانی باید به روانشناس کودک مراجعه کنیم:

در اینجا ۷ مورد از نشانه هایی که با مشاهده آنها باید به روانشناس کودک مراجعه کنید را برایتان آورده ایم . البته در بعضی از مواقع با مشاهده حتی یکی از این نشانه ها باید با روانشناس مشورت کنید .

۱- مراحل رشد کودک

الگوی رشد کودک به شدت متاثر از ژن ها و ارثیه ی اوست.

اگر همسالان کودک دلبندتان حرف می زنند، راه می روند و مهارت های مربوط به دوران رشد را پشت سر می گذارند،

اما کودک شما هنوز آن مهارت ها را نیاموخته دقت کنید شاید این مسیله مربوط به ژنی باشد که از شما به ارث برده است اما در غیر این صورت به روانشناس کودک رجوع کنید.

سر منشا خلق و خو بیولوژیک انسان است مراعات خلق و خوی کودک تان را بکنید به طور مثال شاید او نافرمانی را از شما به ارث برده باشد، از شیوه های مناسب برای برخورد با او استفاده کنید.اگر با وجود همراهی شما باز هم از انجام تکالیف و توصیه های شما سرپیچی می کند،از یک روانشناس کودک کمک بگیرید.

۲- مشاهده ترس  در کودک

ترس از موقعیت ها و افراد غریبه در 6-7 ماهگی پدیدار می شود.حدود 2 سالگی آغاز ترس از تاریکی و تنهایی ست و ممکن است تا 5 سالگی ادامه پیدا کند.سوال درباره ی مرگ و ترس از دست دادن والدین و عزیزان در 5-7 سالگی رخ می دهد.

ترس در این بازه های زمانی طبیعی ست، اما اگر شدت آن زیاد باشد و منجر به کابوس دیدن و اختلال در عملکرد کودک تان بشود و یا مدت آن به درازا بکشد، بهتر است با روانشناس کودک مشورت کنید.

 

۳- داشتن اضطراب بیش از اندازه

وقتی کودک به 6 ماهگی برسد جدا شدن از والدین یا سرپرست اصلی برایش اضطراب آور خواهد بود.کودک در مواجه با اضطراب جدایی گریه می کند، قشقرق به راه می اندازد، عصبانی می شود یا با شما قهر می کند،

در این مواقع به او احساس امنیت بدهید نشانه های اضطراب جدایی غالبا تا 3 سالگی افول می یابد.ترس و استرس از امتحان معمولا در دانش آموزان دیده می شود اما اگر این اضطراب موجب تنگی نفس، بی دقتی، تپش قلب و اختلال در عملکرد فرزندتان شده است، نیاز به روانشناس دارید.

دکتر مریم حجازی

تهران
شریعتی ،بالاتر از میرداماد ،کوچه کاظمیان ، پلاک 2، طبقه اول ، واحد 4واتساپ 09367835600

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.