روانشناس در ورامين

روانشناس در ورامين

تبلیغات در شیراز

روانشناس در ورامين

سلام و درودی دوباره به همه ی شما عزیزان و همراهان همیشگی سیتی بین. پیدا کردن و مراجعه به موقع به یک روانشناس از حساسیت زیادی برخورداره که باید در آن ها دقت کافی رو داشته باشیم. در این پست قصد داریم تا به شما در انتخاب روانشناس در ورامين کمک کنیم پس با ما همراه باشید.

 

 

چه زمان باید با یک مشاور صحبت کنیم؟

مرگ یکی از عزیزان

مرگ بخش اجتناب‌ناپذیری از زندگی است، اما علم به گریزناپذیر بودن مرگ روبه‌رو شدن با آن را آسان‌تر نمی‌سازد. هر فردی به شیوه‌ی متفاوتی با غم از دست دادن عزیزان خود روبه‌رو می‌شود. در خفا یا در جمع سوگواری کردن از روش‌های متداول مقابله با مصیبت به شمار می‌آید، اما فرار کردن از واقعیت مرگ عزیزان جز آن که دوران ناراحتی را طولانی‌تر کند، فایده‌ی دیگری ندارد.

 

استرس و اضطراب

جنبه‌های خاصی از زندگی پرتنش است و بسیاری از موقعیت‌ها، مانند مصاحبه‌ی شغلی یا مشکلات رابطه‌ی عاشقانه باعث اضطراب می‌شود. میدان دادن به استرس و اضطراب به گوشه‌گیری اجتماعی، افسردگی و مشکلات فراوان دیگر می‌انجامد.

 

افسردگی

احساس تاسف‌بار درماندگی یا ناامیدی جزء نشانه‌های شایع افسردگی محسوب می‌شود. هرچند بسیاری معتقدند که بیماران می‌توانند به راحتی از حالت افسردگی خارج شوند، اما افسردگی به ندرت خود به خود برطرف می‌شود. افسردگی اختلال شایعی است که بیماران در اثر ابتلا به آن به همه چیز بی‌علاقه می‌شوند، احساس خستگی مزمن می‌کنند و غالباً نمی‌توانند احساسات خود را به خوبی کنترل کنند.

 

فوبیا

ترسیدن از بلندی و عنکبوت از فوبیاهای شایع محسوب می‌شود، اما گاهی اوقات ترس‌های غیرعادی و کشف نشده‌ای وجود دارد که مشکلات مهمی را در زندگی فرد ایجاد می‌کند. برای مثال ترس از خوردن (سیتوفوبیا) سلامتی را به شدت به خطر می‌اندازد.

بیشتر بدان  ادرس روانشناس خوب در یزد

 

مسائل خانوادگی و مربوط به روابط

روابط، خواه خانوادگی، خواه فردی یا شغلی، فراز و نشیب‌های خاص خود را دارند. این روابط در عین حال که می‌توانند بهترین بخش زندگی باشند، می‌توانند منشأ استرس و مشکلات فراوان نیز بشوند.

اعتیاد و عادت‌های ناسالم

بعضی عادت‌های ناسالم، مانند سیگار کشیدن، مشروب نوشیدن و مصرف مواد مخدر، غالباً راهی برای فرار کردن از مشکلات اصلی بزرگتر یا روشی برای خوددرمانی هستند.

 

بهبود عملکرد

برخی از موفق‌ترین انسان‌ها از طریق مجسم کردن اهداف خود به آنها می‌رسند. ورزشکاران غالباً ذهن‌شان را نیز به اندازه‌ی بدن‌شان برای مسابقات آماده می‌کنند. بسیاری نیز خود را با بهره‌گیری از این تکنیک برای مقابله با چالش‌های زندگی‌شان آماده می‌کنند.

 

وضوح ذهن

روانشناس و مشاور با دقت و بدون تعصب و پیش‌داوری به مشکلات بیمار گوش می‌دهد تا به این ترتیب وضوح ذهن او را ارتقاء دهد. مراجعین غالباً راه‌حل‌های خود را فقط با گوش دادن به حرف‌هایی که با صدای بلند در جلسات مشاوره به زبان می‌آورند، پیدا می‌کنند.

 

اختلال‌های ذهنی

گاهی اوقات وجود هم‌زمان بعضی علائم معلول ابتلا به مشکلات بزرگتری است. اختلال‌های ذهنی به روش‌های گوناگونی نمود می‌یابد. این اختلال‌ها غالباً خود را به صورت مشکل دیگری پنهان می‌کنند و فقط با کمک متخصصین سلامت روان مانند مشاور می‌توان آنها را آشکار کرد.

 

احمد بختیاری نژاد

مطب 1

ورامین – میدان امام خمینی – خیابان شهدا – روبروی داروخانه شبانه روزی دکتر بانی – ساختمان پزشکان مهدی(عج) – طبقه 2

تبلیغات در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روانشناس فاطمی فر x بخوانید...