روانشناسان صدا و سیما

روانشناسان صدا و سیما

تبلیغات در شیراز

روانشناسان صدا و سیما

سلا و درود به همه ی شما دوستداران و همراهان همیشگی سیتی بین. یکی از مواردی که هر روزه با آن رو به رو میشویم انتخاب درست روانشناس است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت و در مورد  روانشناسان صدا و سیما نیز نکاتی خواهیم گفت.

 

مشاوران مطرح زمینه های مختلف روانشناسی کدامند؟

ادامه

احتمالا شما نیز در اینترنت، عباراتی نظیر «بهترین مشاور خانواده»، «بهترین روانشناس» یا عبارتهای مشابه را جستجو کرده اید و به سایتهایی رسیده اید که در آن عده ای پیرامون این پرسش که مثلا «بهترین روانشناس کشور کیست» با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداخته اند. اما تا چه اندازه می توان به این نظرات اعتماد کرد! از کجا معلوم، نظرات مثبتی که درباره یک یا چند مشاور خاص ارائه شده است توسط خود این مشاورین یا کارمندانشان نوشته نشده باشد؟

کمااینکه اخیرا مشخص شده است، دیدگاههای درج شده در یکی از سایتهای مرتبط با مادران و نوزادان در تعریف و تمجید از چند مشاور خانواده و روانشناسی، توسط کارکنان یکی از مراکز مشاوره صورت گرفته که این چند مشاور نیز در آن مرکز فعالیت می کنند.نظرسنجی علمی از مراجعین مراکز مشاوره
جمعی از دانشجویان رشته روانشناسی، در پژوهشی نتیجه محور به سراغ مراجعین مراکز مشاوره در شهر تهران رفته و با روش های علمی و مبتنی بر مصاحبه ی چهره به چهره ، میزان رضایتمندی آنها را از عملکرد مشاوران این مراکز بررسی کرده اند.

بیشتر بدان  روانشناس زن در گنبد

این تحقیق و نظرسنجی از ۶۷۴۸ نفر از مراجعین این مراکز؛ شامل ۴۳۲۱ خانم و ۲۴۲۷ آقا و به شیوه مصاحبه چهره به چهره و بدون اعمال نظر یا دخالت مشاوران شاغل در مراکز مشاوره و توسط گروههای مختلفی از دانشجویان رشته های روان شناسی و در مدت ۱۴ ماه صورت گرفته است.

یکی از پرسش های این نظرسنجی این بوده است که مراجع ، مشاور خود را از چه طریقی انتخاب کرده است؟
نتایج حاصله از این پرسش به شرح ذیل است:
– ۴۸ درصد از طریق توصیه دوستان و آشنایان.
– ۳۶ درصد با جستجو در اینترنت.
– ۵  درصد از طریق برنامه های رادیو و تلویزیونی.
– ۱۱ درصد هم از طریق سایر روشها.
نکته جالب این نظرسنجی این است که فقط ۵ درصد از مصاحبه شوندگان، مشاور خود را از طریق صدا و سیما انتخاب کرده اند.

اما مشاوران منتخب این نظرسنجی چه کسانی هستند؟
بر اساس این نظرسنجی، فهرستی از بهترین مشاوران بخش های مختلف روانشناسی منتشر شده است که عبارتند از:

*محمدرضا پوردستمالچی در بخش انتخاب رشته آزمون سراسری و مشاوره تحصيلی
محمدرضا پوردستمالچی، یکی‌ از مشاوران خوشنام و باتجربه در زمینه انتخاب رشته و مشاوره تحصیلی است.
وی با شناخت دقیق از رشته‌های دانشگاهی و اصول و قوانین انتخاب رشته، انتخابی علمی، دقیق و اصولی برای داوطلبان انجام می‌دهد و به عنوان بهترین مشاور در زمینه انتخاب رشته تحصیلی شناخته می‌شود.محمدرضا پوردستمالچی به دانش‌آموزان و داوطلبان آزمون سراسری در سراسر کشور و مدارس، خدمات مشاوره تحصیلی ارائه می‌کنند که هر ساله رتبه های برتر ۱ و ۲ رقمی بسیاری حاصل این مشاوره های علمی و منظم است.

*مهدی آریافر در بخش مشاوره همسران
این مشاور جوان در زمینه زوج درمانی، مشاوره طلاق و مشاوره خیانت عاطفی یا جنسی همسران در صدر بهترین مشاوران حال حاضر کشور قرار دارد.
*عیسی جلالی در بخش مشاوره خشم و استرس شغلی
این مشاور با تجربه که بیشتر وقت خود را صرف سخنرانی در همایش ها و سمینارهای مختلف می کند در نظرسنجی صورت گرفته به عنوان بهترین مشاور روانشناس در زمینه مدیریت فشارهای عصبی و استرس های شغلی، درمان انواع ترس و اضطراب نظیر آگاروفوبیا یا همان ترس از بیرون رفتن از خانه ، سوشال فوبیا یعنی ترس از مردم و اجتماع ، کلاسترو فوبیا یا ترس از قرارگرفتن در مکان بسته ، آکروفوبیا یا ترس از بلندی ، نکروفوبیا یا ترس از مرگ و … ترس از پرواز ، کنترل خشم و استرس های شغلی شناخته می شود.
*دکتر شاهین فرهنگ در بخش روابط اجتماعی
فارغ التحصیل دکترای روانشناسی تربیتی از دانشگاه هاروارد هرچند اینروزها بیشتر وقت خود را صرف برگزاری همایش می کند اما در آموزش مهارت های ارتباط مؤثر برای بهبود روابط اجتماعی ، عنوان بهترین مشاور را از آن خود کرده است.
*میرمحمد ولی مجد تیموری در بخش اختلالات جنسی
هرچند دکتر مجد یک متخصص اعصاب و روان است اما در نظرسنجی فوق. به عنوان بهترین مشاور در زمینه درمان اختلالات جنسی نظیر تنوع طلبی جنسی. ، کاهش سرزندگی و نشاط جنسی. ، اختلالات نعوظ ، کاهش میل جنسی ، انزال زودرس ، عدم انزال یا انزال دیررس شناخته می شود.
تبلیغات در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روانشناس مجید صادقی x بخوانید...