رادیولوژی و سونوگرافی حیوانات

re

27 May 2020

رادیولوژی و سونوگرافی حیوانات


رادیولوژی و سونوگرافی حیوانات

رادیولوژی و سونوگرافی حیوانات” خانگی یکی از خدماتی است که در دامپزشکی و کلینیک‌های حیوانات خانگی انجام می‌شود. تشخیص بیماری و یا آسیب دیدگی حیوان خانگی در بسیاری مواقع با رادیولوژی و سونوگرافی حیوانات خانگی امکان پذیر است. متخصص رادیولوژی دامپزشکی به دستور دامپزشک و جراح حیوانات، پیش از عمل‌های جراحی و برای درمان از اعضای بدن حیوانات عکس‌برداری می‌کند یا سونوگرافی تهیه می‌کند. شیرازیاب به شما کمک میکند تا اطلاعات دقیق تری در رابطه با این مبحث به شما بدهد . با ما همراه باشید

 

تعداد دفعات نیاز به رادیولوژی و سونوگرافی

 

تعداد دفعات اسکن کردن و رادیولوژی برای تشخیص دقیق‌تر بیماری، زیاد می‌شود. به دستور دکتر دامپزشک یا جراح حیوانات تعدا دفعات باید مشخص شود.

رادیولوژی و سونوگرافی حیوانات برای حیوانات مختلف ممکن است متفاوت باشد، حیوانات با جثه های بزرگتر به دستگاه هایی با توان بالا احتیاج دارند، در صورتی که حیوانات کوچیکی چون پرندگان به دستگاه هایی احتیاج دارند، که دقت تصویربرداری بالایی داشته باشند. معمولا دستگاه هایی که توان بالایی دارند، دقت بالاتری دارند و کیفیت تصویر نهایی به صورت محسوس در آنها بیشتر است.

انواع خدمات رادیولوژی و سونوگرافی حیوانات

رادیولوژی و سونوگرافی حیوانات

خدمات رادیولوژی و سونوگرافی حیوانات انواع مختلفی دارد، که بر اساس آسیب دیدگی یا نوع بیماری حیوان و به تشخیص متخصص دامپزشکی نوع آن تعیین می‌شود.

  • رادیوگرافی دیجیتال
  • مرکز mri حیوانات
  • سونوگرافی معمولی
  • سونوگرافی داپلر
  • اکو کاردیوگرافی (برای تشخیص مشکلات قلبی)

چه زمانی نیاز به رادیولوژی حیوانات  است؟

معمولا اگر حیوان شما به هر دلیلی چون تصادف و یا افتادن از ارتفاع در مفاصل و یا استخوان ها دچار مشکل شود، دامپزشک دستور رادیولوژی می دهد تا با تصویربرداری از استخوان ها و اندام درونی میزان آسیب مشخص شود، تا نسبت به آن بتوان برای ادامه درمان تصمیم گرفت، معمولا در این مرحله است، که مشخص می شود، سگ و یا گربه شما احتیاج به عمل جراحی دارد و یا نه؟ با توجه به آسیب ممکن است دامپزشک از شما بخواهد که رادیولوژی را تکرار کنید و یا پس از انجام عملی جراحی و با گذشت مدت زمانی با رادیولوژی مشخص می شود که عمل موفقیت آمیز بوده یا خیر.

بیشتر بدان  طب سوزنی در غرب تهران

بیشتر بخوانید:

 

منبع: گوگل


0 نظر

پزشکی
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
نوبت دهی اینترنتی درمانگاه مطهری و امام رضا x بخوانید...