دکتر هلنا شهبازی در شیراز

re

16 April 2020

دکتر هلنا شهبازی در شیراز


دکتر هلنا شهبازی در شیراز

سلام و درود به دوستداران  وب سایت شیرازیاب، از اینکه تا آخر همراه ما خواهید بود سپاسگزاریم. در این پست به معرفی دکتر هلنا شهبازی در شیراز ، متخصص قلب و عروق می پردازیم، در ادامه خدمات دکتر شهبازی، بیمه های مورد پذیرش، اینستاگرام، وب سایت، آدرس، شماره تماس و موقعیت مطب ایشان روی نقشه اطلاعاتی است که به حضور شما عزیزان معرفی خواهد شد. امیدواریم این اطلاعات مورد توجه شما همراهان همیشگی واقع شود.

 

دکتر هلنا شهبازی در شیراز

دکتر هلنا شهبازی در شیراز – متخصص قلب و عروق

خدمات دکتر هلنا شهبازی شیراز

نوار قلب

نوار قلب به عنوان اقدامی پرکاربرد و اولیه در بررسی دردهای قلب و سکته‌های قلبی ارزش خاصی دارد که برای تمام کسانی که مشکوک به آنژین صدری و سکته قلبی و مشکلات حاد قلبی باشند توصیه و انجام میشود.

تست ورزش

تست ورزش یکی از مهم‌ ترین روش‌ های بررسی بیماری رگ‌ های کرونری قلب است. زمانی که بیمار شروع به ورزش میکند، عضلات نیاز بیشتری به خون رسانی دارند و بنابراین قلب مجبور است تندتر و قوی تر ضربان بزند.

اکوکاردیوگرافی داپلر رنگی

اکوکاردیوگرافی که تحت عنوان تست اکوی قلبی هم نامیده می شود، تستی است که در آن با استفاده از امواج صوتی تصاویر متحرکی از قلب تشکیل می شود . برای انجام اکوی قلبی نیازی به بستری در بیمارستان وجود ندارد.

اکوکاردیوگرافی داپلر بافتی

نوعی دیگر اکو به نام اکوی داپلر می‌باشد که برای تشخیص جهت و اندازه‌گیری سرعت جریان خون در داخل قلب و عروق بزرگ استفاده میشود…

 

بیشتر بدان  هایفو لاغری در شیرازhttps://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: دکتر هلنا شهبازی در شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلدکتر هلنا شهبازی شیراز

پذیرش بیمه‌های: نیروهای مسلح، تامین اجتماعی، خدمات درمانی(سلامت)

 

وب سایت دکتر هلنا شهبازی شیراز

وب سایت: https://dr.helenashahbazi.ir/

 

اینستاگرام دکتر هلنا شهبازی شیراز

اینستاگرام: dr.helena_shahbazi

آدرس و شماره تماس دکتر هلنا شهبازی شیراز

شماره تماس جهت نوبت دهی: 09333053082
شماره تماس: 07136364061
آدرس: شیراز، خیابان معالی آباد، نزدیک خلبانان، برج دنا، طبقه اول، واحد 14

موقعت مطب دکتر هلنا شهبازی در شیراز روی نقشه

سونوگرافی فراصوتی داپلر

سونوگرافی داپلر نوعی از سونوگرافی است که با استفاده از اثر داپلر تصاویری از حرکت بافت‌ها و مایعات در بدن (معمولاً خون) فراهم آورده به‌علاوه، سرعت نسبی آن‌ها را نسبت به مبدل فراصوت نیز به دست می‌آورد. در سونوگرافی داپلر با محاسبه شیفت فرکانسی ایجاد شده در اکوی دریافتی از نمونه توسط مبدل فراصوت، سرعت و جهت حرکت خون یا بافت متحرک اندازه‌گیری می‌شود. به‌طور مثال می‌توان سرعت و جهت حرکت جریان خون درون سرخرگ یا جریان خون خروجی از دریچه‌های قلب را تعیین کرد. برای به تصویر کشیدن سرعت و جهت حرکت از داپلر رنگی (Color Doppler) یا داپلر جریان رنگی (Color flow Doppler) استفاده می‌شود که در آن سرعت خون با توجه به مقیاس رنگی در نظر گرفته شده، با یک رنگ به خصوص نشان داده می‌شود. تصویر رنگی داپلر معمولاً با تصویر معمول دوبعدی و سیاه و سفید سونوگرافی (Brightness mode) ترکیب می‌شود و تصویر سونوگرافی داپلکس را ایجاد می‌کند که تصویر آناتومی محل مورد بررسی را نیز به صورت همزمان نشان می‌دهد.

بیشتر بدان  دکتر فرشید قنبری

کاربردها

قلب

اکوکاردیوگرافی داپلر یکی از کاربردهای سونوگرافی داپلر در زمینه بررسی قلب می‌باشد. اکوکاردیوگراف می‌تواند ارزیابی دقیقی از جریان خون، سرعت خون و ماهیچه‌های قلب به دست آورد. یک از محدودیت‌های این روش این است که پالس فرستاده شده باید تا حد امکان موازی جریان خون باشد. از دیگر کاربردهای آن ارزیابی عملکرد دریچه‌های قلب، بررسی وجود هر گونه ارتباط غیرعادی بین سمت راست و چپ قلب، وجود جریان نشتی در دریچه‌های قلب و محاسبه برون ده قلبی می‌باشد. برای افزایش کنتراست در تصویر برداری فراصوت از میکروحباب‌های پر شده از گاز استفاده می‌شود که می‌تواند باعث بهبود اندازه‌گیری‌ها شود.

منبع: ویکیپدیا

 

 


0 نظر

پزشکی
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
بهترین روانشناس شیراز x بخوانید...