دکتر نبی زارعی شیراز

re

03 April 2020

دکتر نبی زارعی شیراز


دکتر نبی زارعی شیراز

سلام و درود به دوستداران  وب سایت شیرازیاب، از اینکه تا آخر همراه ما خواهید بود سپاسگزاریم. در این پست قصد داریم به معرفی دکتر نبی زارعی شیراز که از پزشکان موسسه تحقیقات حجامت ایران می باشند، بپردازیم، در ادامه به خدمات ارائه شده، ساعت کاری، اینستاگرام، آدرس و شماره تماس مرکز حجامت و زالو درمانی دکتر نبی زارعی پرداخته می شود.

 

دکتر نبی زارعی شیراز

مرکز حجامت و زالو درمانی دکتر نبی زارعی شیراز

دکتر نبی زارعی ، پزشک دانشگاه شیراز ، عضو رسمی موسسه تحقیقات حجامت ایران

خدمات دکتر نبی زارعی شیراز

  •  داخلی ، اطفال، اعصاب، پوست، جراحی های کوچک، سوراخ کردن و شستشوی گوش
  • حجامت
  • بادکش
  • حجامت نوزاد جهت پایین آوردن زردی
  •  برداشتن زگیل و میخچه
  • زالو درمانی ، موثر در روشن شدن پوست و درمان جوش و لک صورت ، سالک ، زخم بستر ، میگرن ، سینوزیت ، درد سیاتیک ، واریس ، افسردگی ، زخم دیابت

 

ساعت کار : ۸ الی ۱۱ – ۱۶ الی ۱۹ – پنجشنبه ها فقط صبح

اینستاگرام: Hejamt.Zaloo.Dr.nabizareei
شماره تماس: 0713732114009176244776
آدرس: شیراز، انتهای هفت تن، نرسیده به میدان هفت تن، بلوار نیستان، جنب قنادی عسل، نبش کوچه 31



https://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: دکتر نبی زارعی شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گل



حجامت

حجامت یا کوزه‌اندازی تر یا بادکش به یک روش درمانی سنتی ایرانی و موجود در طب اسلامی گفته می‌شود که برگرفته از روش قدیمی‌تر کوزه‌اندازی تر در طب سنتی چین است. در طب سنتی کاپینگ یا کوزه‌انداختن به معنی ایجاد خلأ بر روی نقاط خاصی از پوست بدن با وسیله‌ای همچون بادکش است که برای رسیدن به اثرات درمانی خاصی انجام می‌شود. در حجامت یا کاپینگ خیس قبل از ایجاد خلأ خراش‌هایی روی سطح پوست ایجاد می‌شود تا ایجاد خلأ منجر به خروج خون از بدن شود. کاپینگ از روش‌های باستانی درمان است که علاوه بر چین در ایران و یونان نیز توسط ابن سینا و بقراط به عنوان یک روش درمانی ذکر شده‌است. حجامت علاوه بر جهان اسلام، در اروپا نیز تا قرن ۱۸ مورد استفاده بوده ولی با فراگیر شدن دانش پزشکی، این روش نیز به تدریج مهجور شده و در حال حاضر مقوله‌ای از شبه‌علم قلمداد می‌شود که شواهد متقنی برای فواید آن وجود ندارد. امروزه حجامت در کشورهای عربی و مسلمان مقبولیت بیشتری دارد.

بیشتر بدان  اسامی متخصص ارتوپدی شیراز

حجامت و علم پزشکی

گسترش انجام حجامت و خونگیری در طب اسلامی و غربی بر پایه طب اخلاطی که بیماری‌ها را ناشی از اختلال در اخلاط چهارگانه بدن یعنی خون، بلغم، صفرا و سودا می‌دانست است. بر این اساس بیماری‌های ناشی از ازدیاد خون با حجامت درمان می‌شدند. استفاده از اخلاط چهارگانه برای توضیح و درمان بیماری‌ها که به عنوان یکی از حیاتی‌ترین پایه‌های طب فرض می‌شد در قرن نوزدهم با انجام آزمایش‌های علمی و راهیابی روش علمی در طب کم‌کم به فراموشی سپرده شد. با این حال این نوع نگرش به بیماری‌ها و درمان هنوز در قرن ۲۱ هم پیروانی دارد.

منبع: ویکیپدیا

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:


0 نظر

پزشکی
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
بیمارستان مسلمین شیراز x بخوانید...