راهنمای شهر

درمانگاه شبانه روزی قم

درمانگاه شبانه روزی قم

سلام به شما همراهان همیشگی سایت شیرازیاب..ممنون از حضورگرم شما..دراین پست شمارا به مطالعه مواردی ازجمله آدرس و شماره تماس و .. درمانگاه شبانه روزی قم   راهنمایی میکنیم..امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد..

درمانگاه شبانه روزی قم

درمانگاه شبانه روزی امام سجاد قم، خیابان نیروگاه روبروی اداره برق 025-38825970
درمانگاه شبانه روزی قرآن وعترت قم، خیابان حجتیه، مقابل مدرسه حجتیه 025-37741525
درمانگاه شبانه روزی حضرت ابوالفضل قم، خیابان امامزاده ابراهیم، بعد از 20متری مطهری 025-38840153
درمانگاه شبانه روزی ایرانیان قم، خیابان 19 دی، روبروی کئچه 40، پلاک 519 025-37729494
درمانگاه شبانه روزی حرمی قم، خیابان ارم، کوچه 16 025-37744109
درمانگاه شبانه روزی قائم قم، خیابان كلهر، بعد از میدان مجیدیه، روبروی مسجد منتظر 025-37236215
درمانگاه شبانه روزی شهید فتاحی قم، خیابان امام، 20 متری شهید بهشتی، روبروی مخابرات 025-36608354
درمانگاه شبانه روزی شاهد قم، نیروگاه جواد الائمه، پاسداران غربی 025-38906160
درمانگاه شبانه روزی مصلی قم، خیابان صفائیه، جنب مصلی 025-37742694
درمانگاه شبانه روزی معراج قم، امام زاده ابراهیم، انتهای قلعه كامكار 025-38754004
درمانگاه شبانه روزی مهر قم، خیابان امام، میدان شهید زین الدین، جنب داروخانه دكتر یزدیان 025-36664012
درمانگاه شبانه روزی مهراد قم، خیابان 20 شهید بهشتی، روبروی 10 امیرالمومنین 025-36609185
درمانگاه شبانه روزی نور قم، آذر، میدان پلیس 025-37222244
درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان آموزش و پرورش قم، خیابان 19 دی، فلكه باجک، روبروی استانداری 025-37727688
درمانگاه شبانه روزی امیرالمومنین قم، خیابان انقلاب، جنب حسینه نجفیه، کوچه 3
025-37744135

درمانگاه قم2
درمانگاه قم2

درمانگاه

درمانگاه یا کلینیک (به انگلیسی: clinic) ساختمان یا بخشی در بیمارستان یا مرکز بهداشتی – درمانی که به درمان بیماران یا مراقبت پزشکی از بیماران سرپایی اختصاص دارد. معمولاً درمانگاه موسسه‌ای مستقل است که به درمان بیماران می‌پردازد ولی برخلاف بیمارستان بیماران را بستری نمی‌کند.

در ایران درمانگاه معمولاً می‌تواند دارای بخشهای پزشک عمومی و متخصص، دندانپزشکی، داروخانه، مامایی، رادیولوژی، آزمایشگاه و … باشد. مجوز تأسیس و پروانه بهره‌برداری درمانگاه را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی مربوطه صادر می‌نماید. درمانگاه می‌تواند خصوصی، دولتی یا خیریه باشد. هر درمانگاهی بجز مؤسس باید برای هر شیفت فعال خود دارای مسئول فنی پزشک باشد. درمانگاه می‌تواند عمومی یا تخصصی (مانند درمانگاه پوست و مو یا درمانگاه دندانپزشکی) باشد.

برخلاف ساختمان پزشکان، درمانگاه مؤسسه واحدی است لذا می‌تواند با سازمانهای بیمه گر و ادارات قرارداد (جهت پذیرش بیماران) ببندد، سرنسخه و سربرگ داشته باشد و پذیرش و صندوق واحدی برای بخشهای مختلف داشته باشد.

منبع ویکی پدیا..


درمانگاه شبانه روزی و وظایف آن

بشر همواره به دنبال انجام پروژه ها و ساخت وسائلی برای پاسخگویی به نیازهای مختلف خود بوده است و همچنین در کنار آن به تواند زندگی راحت تر و با آسایش بیشتر داشته باشد. ساخت بیمارستان ها و درمانگاه شبانه روزی یکی از مواردی است که انسان برای پاسخگویی به دردهای جسمانی و روحی، اقدام به راه اندازی و ساخت آن کرده است. این بیمارستان ها یا درمانگاه با هدف کمک به پیشگیری امراض یا تحت درمان قرار دادن افراد بیمار است. با تخصصی شدن علم پزشکی، به بخش های این مراکز اضافه شده و کم کم با افزایش جمعیت و گستردگی بیماری ها، درمانگاه ها و بیمارستان های تخصصی نیز ساخته شدن؛ مانند بیمارستان تخصصی قلب، درمانگاه شبانه روزی دندانپزشکی، پلی کلینیک تخصصی کودکان و غیره. در ادامه با واژه ی درمانگاه، وظایف و نوع فعالیت آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

درمانگاه چیست؟

درمانگاه به مکانی اطلاق می شود که در آن بیماران سرپایی را، معالجه می کنند. این مکان می تواند بخشی از یک مرکز بزرگ تر به نام بیمارستان باشد. و هم می تواند به طور مستقل اقدام به فعالیت کند. درمانگاه با بیمارستان فرق های بسیاری دارد، که از آن می تواند به چند مورد اشاره کرد: درمانگاه به نسبت بیمارستان از امکانات کمتری برخوردار است، در درمانگاه فرد بیمار بستری نمی شود، درمانگاه تنها قادر به انجام عمل های سرپایی است، تنها بعضی از درمانگاه ها شبانه روزی هستند، اما تمامی بیمارستان ها به صورت تمام وقت و شبانه روزی خدمت رسانی می کنند. درمانگاه ها به صورت عمومی و تخصصی تقسیم بندی می شوند. در درمانگاه عمومی، حداقل چهار نفر پزشک عمومی می باشد، که این تعداد برای درمانگاه های تخصصی، بسته به نوع تخصص درمانگاه، یک نفر پزشک متخصص باید حضور داشته باشد.

وظایف درمانگاه

همان طور که در مطالب فوق ذکر شد، فرد بیمار نمی تواند در درمانگاه بستری شود، اما در موارد اورژانسی و ضروری درمانگاه می تواند حداکثر بیمار را به مدت ۲۴ ساعت بستری کند و برای انجام این امر، باید تخت، اتاق و لوازمات مورد نیاز را نیز داشته باشد. همچنین وجود آمبولانس برای درمانگاه ها تخصصی که اعزام بیمار به مراکز دیگر یا بیمارستان ها دارند، الزامی است و باید محلی را به عنوان پارکینگ برای آن در نظر بگیرند. درمانگاه ها باید ساعت کار پزشکان شاغل در آن محل را در تابلوی اعلانات، در معرض دیدن عموم و برای مراجعه کنندگان نصب نماید. از موارد حائز اهمیت، نصب تابلویی در داخل درمانگاه و درج تعرفه های خدمات درمانی در آن است.

درمانگاه ها با توجه به جمعیت، پراکندگی بسیار خوبی دارند که البته نوع خدمت رسانی درمانگاه، ساعت کاری یا شبانه روزی بودن آن و پزشکان معالج آن در تعیین سطح کیفیت درمانگاه نقش به سزایی دارد. درمانگاه مجد با فعالیتی شبانه روزی و همچنین متشکل از پزشکان با تجربه و حاذق، با سطح کیفی بالا در خدمت رسانی، می تواند در درمان و یا جلوگیری از بیمارها، یاری دهنده ی شما عزیزان باشد.

فواید و خطرات آن چیست؟

مزایا :
* برخلاف روش های تصویرگیری دیگر در سی تی جزییات بیشتر از بافت هایی مانند ریه ها، استخوان ها، بافت نرم و رگ های خونی دیده می شود.
* سی تی بدون درد ، تهاجمی و دقیق است.
* آزمون سی تی سریع و آسان است و در موارد آسیب دیدگی ها، ضایعات داخلی و خونریزی ها را به سرعت آشكار می كند تا نجات جان بیمار آسان تر شود.
* سی تی نیاز به روش های تهاجمی مانند جراحی و نمونه برداری را كاهش می دهد.
* سی تی، نرمال و یا غیر نرمال بودن ساختارهای بدن را تشخیص می دهد و یك راهنمای دقیق برای رادیوتراپی، بیوپسی و دیگر روش های تهاجمی است.
* سی تی ، ابزاری ارزشمند برای طیف وسیعی از مشكلات بالینی است.

خطرات :
* در سی تی نیز مانند X-Ray از پرتو اشعه X  استفاده می شود ، اما منافع تشخیص آن به مراتب بیشتر از زیان آن است. پرتوهای موثر در این آزمون  در حد10msv  است. كه میانگین دریافت پرتوهای پراكنده در مدت سه سال است.
*  زنان در صورت احتمال بارداری حتما باید پزشك یا تكنولوژیست را با خبر سازند.
مادران شیرده باید تا 24 ساعت پس از تزریق ماده كنتراست به فرزند خود شیر ندهند.
عكس العمل های بدن به ماده كنتراست ید دار و خطرهای الرژیك جدی بسیار نادر است و بخش رادیولوژی به داروهای اورژانس مجهز می باشد و به این موارد سریعاً رسیدگی خواهد شد.


برای شما..

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ایکون واتس اپ آموزش سئو و طراحی سایت در شیراز : حامد حبیبی