یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

درباره معالی آباد

درباره معالی آباد

سلام بر شما همراهان گرامی سایت سیتی بین. قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص  درباره معالی آباد را در اختیار شما قرار دهیم.

معالی آباد

معالی آباد یا مالی آباد یکی از محله های شیراز است که از نظر جغرافیایی نصف آن در غرب و نصف آن در شمال غرب شهر قرار دارد و این محله جز منطقه ۶ شهرداری شیراز محسوب می شود.بلوار دکتر شریعتی یکی از بلوار های اصلی این محله جز یکی از معروف ترین بلوارهای شهر شیراز محسوب می شود.

معالی آباد جز یکی از دوست داشتنی ترین محله های شیراز است که بیشتر مردم شیراز آخر هفته های خود را در این محل و بلوار شهید چمران می گذرانند و به خاطر همین جز مناطق گران قیمت شهر به حساب می آید.بلوار دکتر شریعتی از یک طرف به پل احسان و از طرف دیگر به پل معالی آباد راه دارد و خیابان های اصلی و مهم آن به ترتیب از پل احسان به پل معالی آباد:خیابان پهلوان نوروزی، بهاران، دنا، پزشکان، دوستان، خلبانان، کسایی، گلها و رهبرماه است.https://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: درباره معالی آباد در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلمعالی آباد شیراز

Pfeil unten.svg از شمال به جنوب Pfeil unten.svg
AB-Kreuz-grün.svg پل احسان
Avenue in Iran.svg بلوار دکتر شریعتی
Street in Iran.svgخیابان پهلوان نوروزی
Street in Iran.svgخیابان بهاران
Street in Iran.svg خیابان دنا
Street in Iran.svg خیابان پزشکان
Street in Iran.svg بلوار دوستان
Street in Iran.svg خیابان خلبانان
Street in Iran.svg بلوار کسایی
Street in Iran.svg خیابان گلها
Street in Iran.svg خیابان رهبرماه
AB-Kreuz-grün.svg پل معالی آباد
Pfeil oben.svg از جنوب به شمال Pfeil oben.svg


PolMaliAbad Shiraz.jpg

پل طبقاتی معالی آباد یکی از زیباترین و معروف ترین پل های شیراز است که معالی آباد را به بلوار شهید چمران و قصردشت متصل می کند.

معالی آباد شیراز کجاست

می خواهیم ” بهترین جای معالی آباد شیراز ” را دراین پست معرفی کنیم. خیابان معالی آباد شیراز یکی از بهترین خیابان های شیراز برای خرید و فروش و زندگی می باشد. در این خیابان مجتمع های تجاری مختلف، شعب بانکهای گوناگون، رستورانهای مختلف و … وجود دارد. به طور دقیق نمی توان گفت که بهترین جای معالی آباد شیراز کجاست، بلکه برای فهمیدن این موضوع میبایست بدانیم که می خواهیم از چه قسمتی از این خیابان دیدن کنیم.

معالی آباد

از مهم ترین مجتمع های تجاری معالی آباد می توان به مجتمع تجاری آفتاب فارس، مجتمع تجاری مسکونی الوند، گاندی، مجتمع تجاری آفتاب کوچک و کاتیگا اشاره کرد. یکی از هتل های بسیار معروف شیراز به نام هتل الیزه نیز در این بلوار واقع شده است که بسیار مورد توجه توریست های خارجی قرار گرفته است.اگر به دنبال هتل ها و محل های اقامت شیک و تمیز در شیراز هستید به شما توصیه می کنیم که به بلوار معالی آباد مراجعه و از امکانات بی نظیر این منطقه استفاده کنید.

معالی آباد شیراز روی نقشه

کافی شاپ ها و رستوان های این بلوار نیز بی نظیر هستند و هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند به طوری که می توانند پاسخگوی نیاز هر سلیقه ای باشند و جوانان و افراد زیادی را به سمت خود جذب کرده اند. از معروف ترین کافی شاپ ها و رستوران های معالی آباد می توان به فست فودهایی مثل شن و رابو اشاره کرد و بهترین رستوران آن رستوران هندی تاج محل می باشد که مشتریان فراوانی دارد.پارک ملت معالی آباد نیز یکی از بهترین پارک های شیراز است که در بلوار دکتر شریعتی واقع شده است و یک مجتمع فرهنگی بسیار زیبا دارد.

معالی آباد شیراز منطقه چند است؟

خیابان معالی آباد یا بلوار دکتر شریعتی در شمال غرب شیراز و در منطقه 6 قرار دارد.معالی آباد از شمال به بلوار میرزای شیرازی، از جنوب به بلوار میرزا کوچک خان، از شرق به بلوار چمران و از غرب به کوی وحدت و فرهنگ منتهی می شود.معالی آباد یکی از محله های شلوغ و پررفت وآمد شیراز است و محله ای بسیار شیک و لاکچری می باشد. بلوار معالی آباد در راستای بلوار شهید چمران قرار گرفته است.اگر از بلوار معالی آباد عبور کنیم به بلوار فرهنگ شهر و فلکه احسان خواهیم رسید.

معالي آباد شيراز

در ابتدای بلوار دکتر شریعتی (معالی آباد) واقع در میدان احسان خط یک مترو (احسان – فلکه گل سرخ) قرار گرفته است. ایستگاه های دیگری در خیابان معالی آباد نیز دارد. ایستگاه دوم ایستگاه دکتر شریعتی ، ابتدای خیابان خلبانان واقع شده است و ایستگاه بعدی نیز در ابتدای بلوار معالی آباد و نبش تقاطع پل معالی آباد قرار گرفته است.

معالی آباد شیراز ویکی پدیا

اکثر بافت این محله نوساز است و آپارتمان های چند طبقه جای خانه های ویلایی را گرفته اند.در این محله آپارتمان های قدیمی نیز به چشم می خورند که قیمت آن ها نصف قیمت آپارتمان های نوساز است.

 

معالی آباد کجای شیراز است

معالی آباد کجاست

مطالب بیشتر:

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.