درباره خیابان استاد مردانی شیراز

درباره خیابان استاد مردانی شیراز
تبلیغات در شیراز

درباره خیابان استاد مردانی شیراز

سلام بر شما همراهان گرامی سایت سیتی بین. قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص  درباره خیابان استاد مردانی شیراز را در اختیار شما قرار دهیم.

خیابان استاد مردانی شیراز

نصرالله مردانی (۱۳۲۶ در کازرون – ۱۳۸۲ در کربلا) چهره ماندگار ادبیات ایران در سال ۱۳۸۲ و شاعر ایرانی است. اشعار مردانی بیشتر در زمینهٔ حماسی و انقلابی است. مرداني در برهه اي از زمان که اشعار انقلاب به سمت شعار گونگي و تهي شدن از تشبيهات و استعاره هاي شاعرانه پيش مي رفت ، به ياري ادبيات انقلاب شتافت و با ترکيب سازي و نو آوري هاي خود افق هاي تازه اي را به روي شاعران ديگر گشود . اشعار وي گاهي آن قدر سرشار از تصاوير بکر و شگفت بود که هنوز تجسم يک تصوير در ذهن ، تمام نشده ، تصوير ديگري در پيش رو قرار مي گرفت . اين سبک شعري وي شاعران بسياري را به دنبال خود کشاند . https://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: درباره خیابان استاد مردانی شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلخیابان استاد مردانی شیراز

خیابان مردانی شرقی در محله سردخانه – فال اسیری شیراز واقع شده‌است. و مکان‌های مهمی مانند مرکز مخابرات مدرس در آن واقع شده‌اند. خیابان مردانی شرقی محله سردخانه – فال اسیری به معابر مهمی مانند بلوار فرصت شیرازی، سهراب سپهری، شهید نصیرزاده، مردانی غربی و همچنین جانبازان متصل گردیده است.

نصرالله مردانی
N00034455-b.jpg

نصرالله مردانی- شاعر معاصر و چهره ماندگار ادبیات
زادهٔ۱۳۲۶
کازرون، ایران
درگذشت۱۳۸۲
کربلا، عراق
آرامگاهبوستان مردانی کازرون
محل زندگیتهران
ملیتایرانی
پیشهشاعر
سبکغزل
عنوانناصر
فرزندانبهاره، مریم، راضیه، محمدحسن و فاطمه (شبنم)
والدینشیخ عوض مردانی، سیده فاطمه زهرایی
جایزه(ها)دریافت جایزه کتاب برگزیده سال۶۴ برای مجموعه «خوننامه خاک»، چهره ماندگار ادبیات ایران در سال ۸۲
بیشتر بدان  شیراز معالی اباد

مطالب بیشتر:

تبلیغات در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.