درباره استاد علی شیراز

درباره استاد علی شیراز

درباره استاد علی شیراز

سلام بر شما همراهان گرامی سایت سیتی بین. قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص  درباره استاد علی شیراز را در اختیار شما قرار دهیم.

استاد علی شیراز

علی شیرازی (زاده‌ی ۱۳۳۹) خوشنویس اهل ایران است.

شیرازی آموزش خوشنویسی را از ۱۳۵۴ زیر نظر نصرالله معین اصفهانی آغاز کرد و پس از دریافت گواهینامه ممتاز از انجمن خوشنویسان ایران، در محضر غلامحسین امیرخانی، استاد ارشد انجمن خوشنویسان ایران، به صورت حضوری و مکاتبه‌ای تعلیم دید. سپس مدتی در جایگاه ریاست انجمن خوشنویسان استان اصفهان فعالیت کرد. وی در سال ۱۳۶۷ به تهران مهاجرت کرد و به عضویت شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران درآمد.[۱]https://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: درباره استاد علی شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلاستاد علی شیرازی

اطلاعات تماس

استاد علی شیرازی ویکی پدیا

علی شیرازی متولد 1339 شمسی در شیرازآموزش خوشنویسی را از 1354 نزد آقای نصر الله معین اصفهانی آغاز و پس از دریافت گواهینامه ممتاز از انجمن خوشنویسان ایران، در محضر استاد غلامحسین امیرخانی، استاد ارشد انجمن خوشنویسان، به صورت حضوری و مکاتبه ای آموزش های تکمیلی را دریافت کرد. سپس مدتی در پست ریاست انجمن خوشنویسان استان اصفهان فعالیت کرد و پس از مهاجرت به تهران در 1367 به عضویت شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران درآمد .

استاد علی شیرازی در خندوانه

علی شیرازی در سال ۱۳۷۸ «گواهینامه استادی» از انجمن خوشنویسان ایران را دریافت کرد و موفقیت‌های بسیاری را به دست آورد که می‌توان به برخی از توفیقات او به شرح ذیل اشاره کرد:

 • برگزاری ۱۰ دوره کلاس‌های فوق ممتاز خوشنویسی در آتلیه شخصی خود هنرمند در تهران، فرهنگسرای هنر، انجمن خوشنویسان ایران و خانه هنرمندان ایران
 • برگزاری ۱۹ نمایشگاه انفرادی خوشنویسی در داخل و خارج از کشور
 • برگزاری بیش از ۱۰ سخنرانی، جلسات پرسش و پاسخ و کلاس‌های کارگاهی
 • چند مجموعه از آثار هنری ایشان انتشار یافته‌است:
 • مجموعه «قاصدک»؛ نقاشی_خط با وفاداری به خط نستعلیق
 • مجموعه «دفتر دانایی»؛ گزیده اشعار فردوسی
 • برگزیده آثار؛ ناشر سازمان فرهنگ و ارتباطات[۲]

استاد علی شیرازی آپارات

اواخر تابستان ۹۶ زمزمه‌هایی در فضای مجازی پیچید که برخی آثار علی شیرازی با دست انجام نشده و احتمالاً با کاترپلاتر یا دستگاه چاپ تولید شده‌اند.[۳] افشین پرورش با منتشر کردن ویدئوهایی در صفحات خودش به این ظن دامن زد[۴] و علی شیرازی در مصاحبه‌هایی به وی تاخت.[۵]

استاد علی شیراز

آثار علی شیرازی در موزه‌های ایران و جهان عبارت اند از:[۲]

سایت استاد علی شیرازی

 • آثاری در مجموعه العویس، دبی
 • آثاری در مجموعه انور قرقاش، دبی
 • آثاری در مجموعه جمعه الماجد، دبی
 • آثاری در موزه شارجه
 • آثاری در موزه قطر (دوحه)
 • آثاری در مجموعه حسن بن علی آل ثانی، قطر
 • آثاری در مجموعه محفوظی.
 • آثاری در موزه قرآن تهران

اینستاگرام استاد علی شیرازی

کلاسهای استاد علی شیرازی

خوشنویسی یا خطاطی به معنی زیبانویسی یا نوشتن همراه با خلق زیبایی است و فردی که این فرایند توسط او انجام می‌گیرد خوش‌نویس (خطاط) نام دارد، به‌خصوص زمانی که خوش‌نویسی حرفهٔ شخص باشد. گاهی درک خوشنویسی به عنوان یک هنر مشکل است. به نظر می‌رسد برای درک و لذت بردن از تجربه بصری خوشنویسی باید بدانیم خوشنویس افزون بر نگارش یک متن، سعی داشته اثری هنری با ارزش‌های زیبایی شناختی خلق کند.[۱] از این رو خوشنویسی با نگارش سادهٔ مطالب و حتی طراحی حروف و صفحه‌آرایی متفاوت است. همچنین از آنجایی که این هنر جنبه‌هایی از سنت را در دل خود دارد باید آن را تا حدی از تایپوگرافی که مبتنی بر ارزش‌های گرافیکی مدرن و کارهای چاپی است متمایز کرد.

کانال استاد علی شیرازی

خوشنویسی تقریباً در تمام فرهنگ‌ها به چشم می‌خورد اما در مشرق زمین و به‌ویژه در سرزمین‌های اسلامی و ایران اهمیت بسیاری در میان هنرهای بصری دارد. خوشنویسی اسلامی و بیش از آن خوشنویسی ایرانی تعادلی است میان تمامی اجزاء و عناصر تشکیل دهندهٔ آن. تعادل میان مفید و مورد مصرف بودن از یک سو و پویایی و تغییر شکل یابندگی آن از سوی دیگر؛ تعادل میان قالب و محتوا که با آراستگی و ملایمت تام و تمام می‌تواند شکل مناسب را برای معانی مختلف فراهم آورد.

خط استاد علی شیرازی

مطالب بیشتر:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.