درباره آش دارچین پایتخت

leila

25 July 2021

درباره آش دارچین پایتخت


درباره آش دارچین پایتخت

سلام بر شما همراهان گرامی سایت سیتی بین. قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص  درباره آش دارچین پایتخت را در اختیار شما قرار دهیم.

آش دارچین پایتخت

آش یا با[۱] یکی از خوراک‌های اصیل ایرانی است که تقریباً در تمام ایران پخته می‌شود. آش چندین نوع است از جمله آش رشته، آش ماست، آش شله قلمکار، آش جو، آش دوغ و… ساده‌ترین آن آش رشته است و از سبزیجات، حبوبات و رشته و کشک تشکیل شده و از سیر داغ، پیاز داغ و نعناع داغ برای تزیین آن استفاده می‌کنند.

حدوداً ۴۰۰ نوع آش در سراسر ایران به شکل‌های مختلفی طبخ می‌شود، و تقریباً ۱۰ نوع آش وجود دارد که در آن از گوشت استفاده شده‌است.https://shizyab.ir/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: درباره آش دارچین پایتخت در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلآش دارچین پایتخت ستارخان

location_on

ایران، استان تهران، تهران، ستارخان، نرسیده به باقر خان، نبش کوچه آفرند، پلاک ۱۵۵


آش دارچین پایتخت

کلمه آش در فرهنگ معین ریشه در زبان سانسکریت(زبانهای هند و ایرانی) دارد و غذای آبدار که از حبوبات و روغن و سبزی و مانند آن درست کنند. آش از آشامیدن برگرفته شده است زیرا غذای آبدار است. واژه های آشپز، آشپزخانه نیز از همین واژه ساخته شده است.

https://www.cgie.org.ir/fa/article/238001/%D8%A2%D8%B4

کلمه آش از زبان فارسی گرفته شده‌است. در فارسی واژهٔ «با» نیز به معنی آش و خوراک فراوان بکار رفته‌است. شوربا، گندم‌با، کدوبا، ماست‌با،[۲] اسپیدبا، غوره‌با، زیره‌با[۳] و … در نوشته‌ها تکرار شده‌است.

بیشتر بدان  لیست جشن روز پزشک شیراز

آش و حلیم دارچین پایتخت

آش رشته از معروف‌ترین آش‌های ایرانی است. این آش را غالباً با کشک و گاهی با سرکه و حتی ترشی می‌خورند. بسته به عادت‌های خانوادگی از این خوراک به عنوان پیش خوراک یا خوراک اصلی استفاده می‌شود. همچنین گاهی در مهمانی‌ها در فصل زمستان یا در روز سیزده‌به‌در و یا مراسم افطار مسلمانان در ماه رمضان از آش رشته به عنوان پیش خوراک استفاده می‌شود. آش رشته در ماه رمضان جایگاه ویژه‌ای بین خانواده‌های ایرانی دارد و از جمله خوراک‌های مناسب این ماه است.[۱]

مطالب بیشتر:


0 نظر

آدرس و شماره تماس ، غذا و خوراکی
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
روانشناس بلوار کشاورز x بخوانید...