تعمیر نمای ساختمان در شیراز

تعمیر نمای ساختمان در شیراز

تعمیر نمای ساختمان در شیراز

در این مقاله از سایت شیرازیاب برای شما همراهان گرامی به طور مفصل در رابطه با انواع تعمیر نمای ساختمان در شیراز صحبت خواهیم کرد.با ما همراه شوید.

نماسازی

نما صورت ظاهر و منظره خارجی هر ساختمان است. طراحی نما یکی از بخش‌هایی است که امروزه معماران توجه بسیاری به آن دارند چرا که زیبایی و چگونگی نما معرف هنر و کیفیت کار مهندس معمار و طراح ساختمان نیز می‌باشد. نمای ساختمان مسکونی همچنین می‌تواند بازتاب‌دهندۀ سلیقه، علایق، باورها و سنت‌های مردم باشد. همچنین نمای هر واحد مسکونی بسته به شرایط محیطی از جمله آب و هوا، باد و طوفان، زلزله و میزان آلاینده‌های هوا در مناطق مختلف، متفاوت می‌باشند.

از عوامل مؤثر دیگر در نماسازی می توان به عایق بودن نسبت به سرما و گرما، عایق بودن نسبت به صوت مقاومت در برابر زلزله، مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر یخ‌زدگی، مقاومت در برابر آتش‌سوزی و مقاومت در برابر جداشدن و افتادن از نما، قابل اجرا بودن در ساختمان‌های مرتفع و سبک بودن اشاره کرد.

 

تعمیر نمای ساختمان در شیراز
تعمیر نمای ساختمان در شیراز

مصالح انتخابی برای نمای ساختمان

اگر بهترین نما را طراحی کنید اما مصالح انتخابی از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد، طراحی شما به نتیجه‌ای که مدنظرتان است نمی‌رسد. طراحی نمای ساختمان با سرامیک، اصول خاص خودش را می‌طلبد. همان‌طور که طراحی نمای ساختمان با سنگ و آجر اصول خاص خود ار دارد. در ادامه اصلی‌ترین مصالح مورد استفاده برای نمای ساختمان را معرفی می‌کنیم. با شناخت دقیق این مصالح می‌توانید نسبت به تعیین بودجه و مناسب‌ترین طرح در نما تصمیم بگیرید.

 

تعمیر نمای ساختمان

اگر زمانی نمای ساختمان شما نیاز به تعمیر داشت ، دقت کنید که نباید به هیچ عنوان نگران باشید. خوشبختانه برای نماهای مختلف تعمیرکاران بسیار زیادی وجود دارند که می توانند به سادگی و با دریافت هزینه نمای ساختمان شما را تعمیر و مشابه آنچه در روز اول بوده است بازسازی کنند.

یکی از مواردی که در هنگام انتخاب نمای ساختمان باید به آن دقت شود ، تعمیر نمای ساختمان است. هرچند هم که نما به خوبی کار شود ، روزی به تعمیر نیاز دارد. نوع نمای ساختمان باید طوری انتخاب شود که در درجه اول دیرتر به تعمیر نیاز داشته باشد و در درجه دوم اگر به تعمیر نیاز پیدا کرد ساده تر و با هزینه کمتری این تعمیر صورت پذیرد.

آنچه که در نیاز دیرتر یک نما به تعمیر مورد توجه است ، نصب صحیح نمای ساختمان است. نمای ساختمان اگر به درستی و توسط نیروی متخصص و با تجربه نصب شود نیاز دیرتری به تعمیر خواهد داشت. همچنین کیفیت نما نیز در این موضوع دخیل است و باید به آن نیز در هنگام ساخت توجه شود.

تعمیر نمای ساختمان در شیراز
تعمیر نمای ساختمان در شیراز

اقدامات پیش از تعمیر نما

قبل از تعمیرات نما شامل اجرای پیچ و رولپلاک نما یا محکم سازی سنگ نما یا محکم کردن سنگ های نما یا هرگونه نوسازی نما اول بایستی طرز کاری که می خواهیم انجام دهیم مشخص شود در‌ صورتی‌ که ساختمان شما دارای داربست بود میتوان با داربست پیچ و رولپلاک نما انجام داد اما اگر داربست نباشد نیاز به راپل یا طناب مخصوص می باشد که بیش تر کار پیچ رولپلاک هم با طناب انجام می شود دقت داشته باشید که محکم سازی سنگ نما با طناب سخت تر از داربست می باشد.

فاصله پیچ و رولپلاک های نصبی از هم بر اساس استاندارد باید 5 سانتی متر باشد حالا در ‌صورتی ‌که سنگی اندازه اش 60 سانتی متر بود بایستی دو پیچ نصب گردد تا به صورت محکم در جای خویش اثبات شود علت ریزش سنگ های نما بایستی مورد بازبینی قرار گیرد. جنس سنگ های نمای ساختمان رویت شود. طراحی نما باز‌بینی و خوب بررسی شود و در ‌صورتی ‌که نما دارای رابیتس باشد از رولپلاک های پروانه ای استفاده شود چون پشت سنگ خالی است. شروع کار را از نقطه ای که سنگ آن ول شده ‌است انجام دهیم. اقدامات لازم مثل کشیدن نوار خطر در هنگام کار در جاهای پر رفت و آمد تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود تمامی ابزار آلات برقی را به همراه داشته باشیم.

روش های تعمیر نمای ساختمان چیست؟

روش های تعمیر نمای ساختمان به معنی تعمیر و تعویض سنگ ها نیست. بلکه تعمیر سنگ ها بخشی از این مرحله است.

نمای ساختمان باید از جهات مختلفی تعمیر شوند تا مشکلات کلی در آن به خوبی برطرف شود.

تعمیر ترک های موجود در نما

ساختمان ها معمولا بعد از چند سال که از ساخت شان می گذرد به دلایل مختلفی دچار ترک میشوند. این ترک ها میتواند به دلیل بندکشی صحیح باشد.

همچنین عواملی مانند نشست ساختمان نقش مهمی در ایجاد ترک در ساختمان دارد. زلزله نیز از عوامل طبیعی تاثیر گذار در این مساله محسوب میشود.

اندود کردن نما یکی از روش های تعمیر نمای ساختمان است که روشی بسیار خوب و کم هزینه به شمار می رود.

تعمیر بند کشی

اگر بند کشی به نحو احسن اجرا نشود بعد از مدتی شاهد ایجاد مشکلاتی در این ناحیه خواهیم بود و باید مجددا بند کشی را اجرا کنیم.

بدین منظور باید ملات قبل را به وسیله ابزار بتراشیم تا به خوبی از سطح پاک شود.

سپس ملات جدید را جایگزین آن کنیم. بعد از جایگزینی ملات باید به آن حالت فرو رفتگی بدهیم تا زیبایی کار حفظ شود .

تعمیر و تعویض در و پنجره های قدیمی

تعمیر نمای ساختمان در شیراز
تعمیر نمای ساختمان در شیراز

در و پنجره در زیبا تر کردن نمای ساختمان بسیار مهم هستند. استفاده از قاب های پنجره و درب های زیبا میتواند موجب چشم نواز تر و جذاب تر کردن نمای ساختمان شما شود .

به همین دلیل تعمیر و تعویض آن ها را یکی از جنبه های تعمیر نمای ساختمان در نظر گرفته اند. اگر رنگ پنجره ها بر اثر عوامل طبیعی تغییر کرده میتوان با رنگ کردن و یا تعویض آن ها زیبایی ساختمان را دو چندان کرد.

علاوه بر زیبایی ساختمان استفاده از پنجره های زیبای دوجداره میتواند به کاهش اتلاف انرژی نیز کمک کند.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.