راهنمای شهر

بیمارستان اردیبهشت

بیمارستان اردیبهشت

بیمارستان اردیبهشت شیراز یکی از بیمارستان‌های تخصصي و فوق تخصصي استان فارس است که با همكاري و مشاركت جمعی از اساتيد و متخصصين برجسته علوم پزشكي شيراز که از ابتداي سال 1366 در كنار هم گرد هم آمده بودند، ساخته شده است.

اين گروه از پزشکان كه متشكل از سرشناس‌ترين اساتيد و همكاران جامعه پزشكي هستند، با بهره گيري از آخرين دستاوردهاي علمي و استانداردهاي پزشكي جهان، بيمارستاني مجهز با امكانات به روز و مطابق با آخرين تكنولوژي پيشرفته را جهت ارائه خدمات به مردم تاسيس نموده‌اند.

بیمارستان اردیبهشت نهایتا در مردادماه 1382 مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این بیمارستان مساحتي در حدود 22000 متر مربع و 10000 متر مربع زير بنا دارد و به میزان 100 تخت خواب برای بیماران ظرفیت ایجاد کرده است. بیمارستان اردیبهشت در محيطي زيبا و مصفا در بلوار چمران شهر شيراز ساخته شده است و با برخورداری از تجهیزات پزشکی مجهز، آخرین تکنولوژی روز دنیا و همچنین پرسنلي دلسوز و كار آزموده، آماده خدمت‌رسانی به تمام بیماران از سراسر دنیا به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس است.

امکانات بیمارستان اردیبهشت شیراز

بر اساس تکنولوژی‌های پزشکی روز دنیا تجهیز شده است. بخش‌های مختلف این بیمارستان عبارتند از اورژانس شبانه روزی، اتاق عمل، آي سي يو، جراحي قلب، بخش سي سي يو و مراقبت هاي ويژه بيماران قلبي، بخش كت لب شامل آنژيوگرافي و آنژيوپلاستي، بخش مراقبت هاي ويژه پس از آنژيوگرافي، بخش تخصصي زنان و زايمان، بخش تخصصي چشم،‌ بخش داخلي، بخش جراحي ( پلاستيك و ترميمي ، عمومي) و يورولوژي، بخش NICU ، بخش ليزر اگزايمر چشم، بخش ارتوپدي، نوروسرجري ( جراحي مغز و اعصاب )، جراحي گوش و حلق و بيني  واحد دياليز، واحد رژي اسكن و واحد آندوسكوپی. خوب است بدانید که این بیمارستان دارای استانداردهای بین المللی بوده است و هزینه بستری در بیمارستان اردیبهشت شیراز نیز مطابق استانداردهای روز دنیا تعیین می‌گردد.
در ادامه مطلب لیست کوتاهی از بخش‌ها و خدمات درمانی بیمارستان اردیبهشت را در اختیار همراهان عزیز قرار می‌دهیم.در طبقه همكف و محوطه بیمارستان اردیبهشت شیراز بخش‌های از قبیل اطلاعات

پذيرش، صندوق، حسابداري بيماران ايراني، حسابداري ترخيص بيماران بين الملل، مركز تلفن، بخش راديولوژي و سونوگرافي، امور اداري و كارگزيني، بايگاني و مدارك پزشكي، سالن كنفرانس، باجه بانك تجارت، اورژانس بخش كت لب (آنژيوگرافي و آنژيوپلاستي)، داروخانه، آزمايشگاه، بانك خون، واحد بيمه، كتابخانه، واحد صورتحساب، واحد آموزش، واحد كنترل عفونت، واحد بهبود كيفيت، درمانگاه چشم، درمانگاه زنان، درمانگاه ارتوپدي، پاراكلينيك و ليزر اگزايمر چشم، واحد اطلاعات، آندوسكوپي، كولونوسكوپي، واحد بهداشت حرفه اي و در نهایت واحد روابط عمومي را می‌توانید مشاهده کنید.

طبقات بیمارستان

طبقه زير زمين بیمارستان اردیبهشت شیراز مختص سلف سرويس، خياط خانه، لاندري، CSSD، انبار داروئي، انبار تجهيزات پزشكي، انبار كالاها، واحد بهداشت محيط، واحد تغذيه و غیره می‌شود.
طبقه اول بیمارستان اردیبهشت شیراز مختص کسانی است که به اتاق عمل جنرال، سي سیICU  جراحي قلب، بخش 1 شرقي (پست آنژيو)، ICU جنرال و واحد  IPDاست.
طبقه دوم بیمارستان اردیبهشت شیراز به دو بخش غربی و شرقی تقسیم می‌گردد،

بخش 2 غربي مختص بیمارانی است که لازم است به صورت تخصصی چشم آن‌ها معاینه و درمان گردد. بخش 2 شرقي طبقه دوم نیز به بخش اعمال جراحي ارتوپدي، مغز و اعصاب، گوش و حلق و بيني، فك و صورت، دفتر مديريت، دفتر پرستاري، حسابرسي، امور مالي اختصاص یافته است.

طبقه سوم بیمارستان اردیبهشت شیراز شامل بخش تخصصي زنان و زايمان است که در قسمت شرقی قرار دارد و بخش اعمال جراحي عمومي و ترميمي، زيبائي و پلاستيك، يورولوژي و داخلي هم در بخش غربی 3 واقع شده است. بخش ICU نوزادان (NICU)، درمانگاه داخلي، زايشگاه، بخش دياليز و رژي اسكن نیز در این طبقه قرار دارند.
بیمارستان اردیبهشت در سال‌های فعالیت خود موفق به دریافت گواهینامه‌ها و جوایز مختلفی شده است که در ذیل به صورت مختصر عنوان می‌شود:
•    iso9001-2008
•    iso100-15
•    لوح دوستدار کودک
•    برگزیده کیفیت برتر ایمنی به بیمار و آموزش در سال ۱۳۹۴

توضیحات بیشتر

در این راستا مدیرعامل بیمارستان اردیبهشت شیراز، دکتر سید کاظم چابک امیدوار است با حمایت مسئولان شهرستان شیراز و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی استان فارس، این بیمارستان بتواند بیشتر از گذشته توانمندی‌های خود را در قالب خدمات بهتر ارائه نماید و موجبات شکوه و سربلندی هر چه بیشتر مردم کشور ایران شود. شرکت خدمات مسافرتی علاءالدین تراول با راه‌اندازی بخش گردشگری سلامت خود با بیمارستان اردیبهشت شیراز همکاری دو جانبه‌ای را آغاز کرده است

تا گردشگران سلامت ورودی به ایران و همچنین هموطنان عزیز که نیاز به درمان دارند، به راحتی از خدمات درمانی بیمارستان اردیبهشت و سایر بیمارستان های ایران بهره‌مند شوند. در این راستا لیستی از اسامی پزشکان معتبر بیمارستان اردیبهشت شیراز، محل اقامت در هتل های شیراز، وسیله رفت و برگشت به شیراز، ترانسفر و غیره را در اختیار بیماران قرار می‌دهد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ایکون واتس اپ آموزش سئو و طراحی سایت در شیراز : حامد حبیبی