بولینگ تهران

بولینگ تهران
تبلیغات در شیراز

بولینگ تهران

سلام سلام..ممنون ازهمه دوستان سایت شیرازیاب..همراه ماباشیدتا اطلاعاتی ازجمله ادرس و شماره تماس  ساعات کاری و خدمات  بولینگ تهران    را برایتان بازگو کنیم..ممنون از همراهی شما..

بولینگ تهران

باشگاه انقلابتهران، خیابان ولیعصر، اتوبان نیایش، حد فاصل بزرگراه های کردستان و سئول،
مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب
021-26216378
باشگاه مگامالتهران، بزرگراه شهید ستاری، شهرک اکباتان، فاز دو،
میدان شهید صارمی، مجموعه مگامال
021-48690
شهید چمران (بولینگ عبدو)تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از پل صدر، روبروی ایستگاه مترو021-22213032
بولینگ تیراژهتهران، بزرگراه آیت الله کاشانی، پایین تر از پونک، مجتمع تجاری تیراژه021-44491709
اریکه ایرانیانتهران، شهرک غرب، بلوار فرحزادی، نبش خیابان حافظی،
مجموعه فرهنگی ورزشی اریکه ایرانیان
021-22097596
گنجینه شادیتهران، بلار لاله، پلاک۱۹۲، مجمع تجاری الما، طبقه سوم021-44592980
بولینگ شیانتهران، میدان هروی، انتهای خیابان آزادی، ضلع شرقی پارک صدف،
مجموعه ورزشی صدف، بولینگ شیان
021-22973495
بولینگ سرزمین عجایبتهران، میدان پونک، بلوار اشرفی اصفهانی، بعد از پل همت
021-44492000

بولینگ تهران

بولینگ تهران2
بولینگ تهران2

بولینگ

بولینگ ورزشی است که بازیکنان در آن برای به دست آوردن امتیاز باید توپ بولینگ را روی سطح صافی بغلتانند تا اشیایی به نام میله را بزنند. این ورزش نخستین بار در مصر باستان انجام می‌شده‌است. در این ورزش توپ‌هایی با وزن متفاوت وجود دارد، وزن توپ‌ها بین ۶ تا ۱۶ پوند می‌باشد. (هر پوند ۴۵۳ گرم است)https://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: بولینگ تهران در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلامتیازدهی

در هر بازی هر بازیکن ده فریم را بازی می‌کند وهر فریم دو ضربه دارد (به جز فریم ۱۰ که در حالتی خاص سه ضربه دارد) و بازیکن سعی می‌کند که در هر ضربه همه پین‌ها را با توپ بزند. نحوه قرارگیری پین‌ها و شماره آنها: از نگاه بالا پین‌ها به شکل یک مثلث قرار داده می‌شوند و شماره پین‌ها مانند شکل زیر است:

۱۰ ۹ ۸ ۷
 ۶ ۵ ۴
 ۳ ۲
 ۱

ضربه اول و امتیاز Strike

دستگاه مکانیکی قرار دهنده پین‌ها (Pinsetter) در ضربه اول هر فریم، ده پین را در محل‌های خود قرار می‌دهد. اگر بازیکن بتواند در پرتاب اول توپ خود، همه ده پین را بیندازد، فریم کامل می‌شود و امتیاز دو ضربه بعدی با این ضربه که خود ۱۰ امتیاز دارد جمع می‌شود و در سیستم‌های امتیاز دهی یا بر روی کاغذ این ضربه با علامت X نشان داده می‌شود و به این ضربه استراک[۱] گفته می‌شود. به صورت مثال اگر بازیکن در ضربه اول خود Strike کرده و سپس در ضربه اول فریم بعدی ۴ پین و در ضربه بعدی ۳ پین را بیندازد امتیاز او به شکل زیر می‌شود:

بیشتر بدان  بولینگ مجتمع نگین شیراز
34X
۲۴۱۷

جدول ۱ – مثال امتیاز Strike همان‌طور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید امتیاز فریم اول ۱۰+۴+۳ = ۱۷ است و امتیاز فریم دوم ۷ است که حاصل جمع آن با فریم قبلی در این فریم نوشته شده‌است:۱۷+۷=۲۴ و تا آخر به همین صورت ادامه پیدا می‌کند. پس اگر بازیکنی بتواند همه پین‌ها را در همه ضربات خود (۱۲ضربه) Strike کند جمع کل امتیازات او ۳۰۰ می‌شود.

ضربه دوم و امتیاز Spare

ولی اگر بازیکن نتواند در ضربه اول همه پین‌ها را بزند، دستگاه پین‌های موجود را از روی خط بلند می‌کند و سپس گارد دستگاه پین‌های افتاده را جمع کرده و سپس دستگاه پین‌ها را دوباره روی خط قرار می‌دهد و بازیکن سعی می‌کند با پرتاب دوم توپ خود پین‌های موجود را بزند، اگر بتواند در این ضربه همه پین‌ها را بیندازد، فقط امتیاز ضربه بعدی او با این فریم که خود ۱۰ امتیاز دارد جمع می‌شود و در سیستم‌های امتیاز دهی یا بر روی کاغذ این ضربه با علامت / نشان داده می‌شود و به این ضربه اسپیر[۲] می‌گویند. به صورت مثال اگر بازیکن در فریم اول خود و در ضربه اول ۹ پین و درضربه دوم ۱ پین باقی‌مانده را بزند وSpare کند و سپس در ضربه اول فریم بعدی ۴ پین و در ضربه بعدی ۳ پین را بیندازد امتیاز او به شکل زیر می‌شود:

۳۴/۹
۲۱۱۴

جدول ۲ – مثال امتیاز Spare همان‌طور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید امتیاز فریم اول ۱۰+۴ = ۱۴ است و امتیاز فریم دوم ۷ است که حاصل جمع آن با فریم قبلی در این فریم نوشته شده‌است:۱۴+۷=۲۱ و تا آخر به همین صورت ادامه پیدا می‌کند.

ضربه Miss

اگر بازیکن نتواند در ضربه خود هیچ پینی را بیندازد ضربه او ازدست رفته یا Miss است که در سیستم‌های امتیاز دهی یا روی کاغذ این ضربه با علامت – نشان داده می‌شود.

فریم ۱۰

فریم ۱۰ می‌تواند ۳ ضربه‌ای باشد به دلیل این که اگر بازیکن در ضربه اول خود Strike کند دو ضربه بعدی دیگر نیز وجود داشته باشد که با آن جمع شود و امتیازات محاسبه شود و همچنین اگر بازیکن در ضربه دوم خود Spare کند ضربه بعدی وجود داشته باشد که با آن جمع شود پس بازیکن در این فریم فقط در صورتی می‌تواند سه ضربه داشته باشد که یا در ضربه اول خود Strike کند یا در ضربه دوم خود Spare کند در غیر این صورت این فریم مانند همه فریم‌ها دو ضربه بیشتر نخواهد داشت.

بیشتر بدان  بولینگ

ضربه Split

اگر بازیکن در ضربه اول خود پین هارا طوری بیندازد که بین پین‌های باقی‌مانده فضایی ایجاد بشود که توپ بدون برخورد با آن‌ها از میان آن‌ها بگذرد حالت Split ایجاد می‌شود و انداختن همه پین‌های در ضربه دوم بسیار سخت شده و نیاز به تمرین زیادی دارد. البته انداختن پین‌ها در حالت Split هیچ امتیاز یا جایزه ویژه‌ای ندارد.

حال فرض کنید بازیکن در ضربه اول خود پین‌های ۱٬۲٬۳٬۴٬۵٬۸٬۹ را انداخته‌است و پین‌های ۶٬۷و۱۰ باقی‌مانده‌اند مانند شکل زیر:

۱۰ ۷
 ۶

در این حالت بازیکن باید توپ را چنان در روی خط پرتاب کند که به پین ۶ برخورد کرده و سپس توپ بعد از تغییر مسیر کوچک به پین ۱۰ برخورد کند و پین ۶ چنان پرتاب شود که به پین ۷ برخورد کند که آن را بیندازد و ضربه Spare شود.

سیستم‌های اتوماتیک امتیازدهی

دو نوع کلی از این دستگاه‌های مکانیکی وجود دارند که یک نوع آن دارای میکرو سوئیچ هستند و امتیازها توسط آن سوئیچ‌ها محاسبه می‌شود و به سیستم امتیاز دهی ارسال می‌گردد مانند دستگاه‌های شرکت Brunswick[۳] ولی در نوع دیگر از این دستگاه‌های مکانیکی امتیازدهی به کمک دوربین و توسط نرم‌افزار انجام می‌شود مانند دستگاه‌های شرکت AMF و VIA بدین صورت که حدود ۳ ثانیه پس از عبور توپ از جلوی سنسور توپ و بعد از پایین آمدن گارد محافظ، عکسی توسط دوربین گرفته می‌شود و به کمک تکنیک‌های پردازش تصویر تعداد پین‌های ریخته شده شمارش می‌شود، سپس توسط نرم‌افزار عملیات محاسبه امتیاز طبق توضیحات بالا صورت می‌گیرد.

سیستم ایرانی امتیاز دهی بولینگ

تا قبل از سال ۱۳۹۳ تمامی سیستم‌های امتیاز دهی این ورزش در خارج از کشور تولید و توسط شرکت‌های خارجی نصب و راه‌اندازی می‌شد ولی در این سال با ساخت اولین سیستم ایرانی و نصب و راه‌اندازی موفقیت‌آمیز آن در داخل ایران به صورت کامل این دستگاه‌ها بومی سازی شد و این سیستم‌ها نه تنها از سیستم‌های خارجی مشابه کمبودی ندارند بلکه در پاره‌ای از موارد برتری نیز دارند.

منبع ویکی پدیا..


بولینگ تهران

تاریخ بولینگ برمی گردد به مصر باستان، البته نه به این صورتی که الان می ببینید. بعد از دوران باستان خیلی ها شروع بولینگ را از آلمان می دانند. قوانین این بازی هم به صورتی که الان در همه جای دنیا بازی می کنند سال 1895 در نیویورک ثبت شده است. حالا بیش از صد سال است که بولینگ در همه دنیا قوانین خاص خودش را دارد. برای بازی کردن به جز دانستن قوانین به یک کفش و توپ احتیاج دارید.در چند سال اخیر بولینگ در ایران هم طرفدارهای زیادی پیدا کرده و خیلی ها به صورت یک ورزش حرفه ای آن را دنبال می کن

توپ را از روی ریل برگشت بردارید. توپ را با هر دو دست بردارید. بازو را خم کنید و به سمت مسیر ورودی بروید. بهتر است تا به مسیر ورودی نرسیده اید انگشتان را داخل سوراخ های توپ فرو نبرید چون ممکن است مجبور شوید صبر کنید تا بازی بازیکن دیگری تمام شود. این کار باعث خستگی یا عرق کردن غیرضروری انگشتان تان، بخصوص انگشت شست می شود.

نشانه گیری

بدیهی است که نشانه گیری بسیار مهم است. اگر نتوانید با توپ هدف را مشخص کنید، توپ در جای درست به پین ها اصابت نخواهد کرد.
بولینگ تهران

زمان بندی و حفظ تعادل

قسمتی از مسیر اولیه قبل از فول لاین که می ایستید و توپ را پرتاب می کنید.حرکات مشخصی که در این مسیر انجام می دهید و توپ را می چرخانید تا به طرف پین ها پرتاب کنید.

تعادل بدن

تعادل بدن در واقع یکی از مهمترین عوامل حساس و سرنوشت ساز در لحظه تحویل توپ طی مسیر ورودی است. تنظیم تعادل برای جلوگیری از سقوط شما لازم است اتما باعث عدم کارایی در سه هدف اصلی مسیر ورودی می شود. هدف اول تولید انرژی است که ضمن تنظیم مجدد تعادل در بازی انرژی هدر می رود و به توپ منتقل نمی شود.
هدف دوم هماهنگی حرکات پاندونی با قدم هاست. تا زمانی که توپ را رها می کنید باید این حرکات هماهنگ و موزون باشند. اگر دوباره تعادل را برقرار کنید، حساسیت زمان به هم ریخته و برای انتقال انرژی به توپ مجبورید آن را زودتر یا دیرتر از موعد رها کنید که به پرتاب شما بستگی دارد.

پیشنهادی برای شما..

تبلیغات در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.