بهترین سالن ماساژ اصفهان

re

21 April 2020

بهترین سالن ماساژ اصفهان


بهترین سالن ماساژ اصفهان

سلامی گرم ب شمادوستداران  سایت خوب شیرازیاب..ازهمراهی شما کمال تشکر و قدردانی میکنیم..شمارا به دیدن ادامه مطالب این پست که حاوی آدرس و شماره تلفن و.. بهترین سالن ماساژ اصفهان   میباشد دعوت به عمل می اوریم..باتشکر..

بهترین سالن ماساژ اصفهان

سالن ماساژ یانا اصفهان، سیتی سنتر، طبقه 3، واحد 48 031-36702474
مرکز ماساژ و اسپا آرامیس اصفهان، خیابان سروش، خیابان آل خجند، چهارراه اول سمت چپ(فرسان شمالی)،
ساختمان مهرسا
031-32278731
خانه ماساژ ایده آل اصفهان، خیابان شیخ صدوق شمالی، چهارراه نیکبخت به سمت پل هوایی میر،
روبروی اولین تقاطع، ساختمان امیر
031-36636701
سالن ماساژ پارسیک اصفهان، خیابان علامه امینی شرقی، نبش بلوار فردوس 09133663595
مرکز ماساژ و اسپا آرتیمان اصفهان، اتوبان باغ غدیر 09131391069
سالن ماساژ آتریسا اصفهان، خیابان شیخ کلینی (مرداویج)، بین خیابان جابر و عمار، پلاک 154 031-36686364
سالن ماساژ پرستیژ اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، مجتمع کاویان، طبقه سوم، واحد 311 031-36212057
سالن ماساژ ارکیده اصفهان، خیابان رحیم ارباب، روبروی ورودی پارکینگ 09139334673
سالن ماساژ آرام اصفهان، خیابان توحید، چهارراه توحید، روبروی بانک اقتصاد نوین، طبقه فوقانی بانک ملت،
ساختمان بهسامان، طبقه دوم، واحد 6
09137999770
ماساژ سبز اصفهان، دروازه شیراز، خیابان هزار جریب، کوچه شماره 8 09138108055

 

سالن ماساژ اصفهان

سالن ماساژ اصفهانhttps://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: بهترین سالن ماساژ اصفهان در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلتاریخچه ماساژ درمانی چیست ؟

تاریخچه این درمان به حدود ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد . در متن كتاب امپراطور زرد (كتاب مرجع طب داخلی چین) برای درمان فلج و تب و لرز به ورزش، ماساژ پوست و عضلات و نیز تمرینات بر روی دست و پا توصیه شده است. بقراط در حدود ۴۰۰ سال قبل از میلاد ضرورت استفاده از مالش را به عنوان یك درمان بخصوص در درمان آسیبهای ورزشی و جنگی ، به پزشكان گوشزد كرد. اسناد قدیمی دال بر استفاده ژاپنیها و نیز سایر تمدنها نظیر مصر، روم و عرب از ماساژ درمانی موجود است.
ماساژ درمانی به شیوه نوین و علمی، توسط هنریك لینگ (۱۸۳۹-۱۷۷۶) بر پایه ماساژ و ورزش بنیان نهاده شد.
دو برادر پزشك امریكایی به نام جورج و چارلز تیلور پس از تحصیل در سوئد ، در سال ۱۸۵۰ این رشته را به امریكا معرفی نمودند .

بیشتر بدان  جوان سازی واژن شیراز

 

سبکهای مختلف ماساژ درمانی کدامند؟

امروزه بالغ بر ۸۰نوع مختلف ماساژ و كار بر روی بدن وجود دارد .این تكنیك ها به پنج گروه تقسیم می شوند:

 

  • ماساژ سنتی اروپایی:شامل متدهایی بر اساس فیزیولوژی و آناتومی طب غرب ی. پنج تكنیك دست ورزی بافت های نرم بدن در آن مورد استفاده قرار می گیرند .

 

  • ماساژ معاصر غربی:این روش نیز بر پایه روشهای مدرن آناتومیك شامل تكنیكهای دست ورزی فراتر از چارچوب ماساژ سوئدی بنا شده است وشامل ماساژ عصبی، ماساژ ورزشی و میوتراپی می باشد.

 

  • ماساز در روشهای اصلاح حركت و ساختار: این تكنیكها بر ساختار و حركت بدن تأكید دارند .این روشها بدن را با كمك وزن و با دست ورزی بر روی بافتهای نرم و یا اصلاح الگوهای غلط حركتی ، سازماندهی و كامل می كنند. نمونه های آن عبارتند از: هلر ورك، رولفینگ، فلدن كرایس و تكنیك الكساندر.

 

  • ماساژ شرقی: تكنیكهای ماساژ شرقی بر اساس اصول طب سنتی چین بنا شده و انرژی حیاتی را كه معتقدند در كانال های غیر قابل رؤیت در بدن جریان دارد تجدید می كنند .این متد ها شامل طب فشاری و شیاتسو می باشند.

 

 • متدهای انرژی- پایه: این متدها كه در طب سنتی چین یافت نمی شوند، منجر به اثر بر روی حوزه انرژی كه درون و اطراف بدن را احاطه كرده ،می شوند .این كار هم با فشار و دست ورزی بر روی جسم وهم از طریق عبور دست از میان یا درون حوزه انرژی بدن صورت می گیرد. نمونه های روش های انرژی عبارتند از: درمان قطبی، لمس شفابخش و ریكی.
  بسیاری از ماساژدرمانگر ها تركیبی از روش های فو ق را بر اساس وضعیت بیمار اعمال می كنند.
بیشتر بدان  کلینیک دندانپزشکی در اصفهان

فواید ماساژ درمانی

طبق یک نظرسنجی انجام شده در سال ۲۰۰۷، با موضوع طب‌های مکمل و جایگزین مورد استفاده‌ی آمریکایی‌ها، تخمین زده شد که در حدود ۱۸ میلیون بزرگسال و ۷۰۰ هزار کودک آمریکایی در سال گذشته از ماساژ درمانی استفاده کرده بودند.

افراد از ماساژ درمانی برای بهبود انواع مشکلات مرتبط با سلامتی استفاده می‌کنند. از مزایای این روش درمانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش درد؛
 • توان‌بخشی در آسیب‌های ورزشی؛
 • کاهش استرس؛
 • افزایش تمدد اعصاب؛
 • کنترل اضطراب؛
 • کنترل افسردگی؛
 • کمک به بهبود وضعیت عمومی سلامتی.

انواع ماساژ درمانی

واژه‌ی ماساژ درمانی، تکنیک‌های مختلفی را دربرمی‌گیرد. در مجموع فشاردادن، مالش‌دادن یا هر نوع حرکات حساب‌شده‌ی دست روی عضلات یا بافت‌های نرم بدن، توسط درمانگران را ماساژ می‌نامند. درمانگران غالبا از دست‌ها و انگشت‌های خود برای ماساژدادن استفاده می‌کنند، اما ممکن است گاهی از اندام‌هایی مثل ساعد، آرنج یا حتی پا استفاده کنند.

در ماساژ سوئدی، درمانگران از روش‌هایی از جمله لمس‌کردن‌های طولانی، مشت‌ومال‌دادن، حرکات چرخشی عمیق، تکان‌دادن و ضربه‌‌زدن استفاده می‌کنند. ماساژ ورزشی تقریبا شبیه ماساژ سوئدی است، با این تفاوت که متناسب با نیازهای ورزشکاران، تغییراتی در آن ایجاد می‌شود. از بین انواع مختلف ماساژ غیر از این دو مورد، می‌توان به ماساژ بافت‌های عمیق و ماساژ «تریگر پوینت» (Trigger point) یا «نقطه‌ی ماشه‌ای» اشاره کرد که تمرکز آن بر تریگر پوینت‌های عضلانی است. تریگر پوینت‌ها نقاطی خاص و گره‌های عضلانی هستند که در صورت فشاردادن، ایجاد درد می‌کنند و ممکن است باعث درد در سایر قسمت‌های بدن شوند.

مراحل ماساژ درمانی

1- فیزیوتراپیست ها عموما ابتدا درباره سوابق پزشکی بیمار از او سوال می پرسند و به بررسی علائم درد و علت های آن می پردازند. سپس نقاط دردناک و نواحی آسیب دیده بدن را ارزیابی می کنند.

بیشتر بدان  نوبت دهی تلفنی درمانگاه مطهری شیراز

2- در مرحله بعد فیزیوتراپیست قسمت های آسیب دیده را با دست ماساژ داده و دستکاری می کند. ماساژتراپیست ها از کف دست ها، انگشتان دست، ساعد و آرنج ها برای ماساژ عضلات و بافت نرم بدن استفاده می کنند. به این فرایند به اصطلاح منیوپولیشن می گویند. فیزیوتراپیست ها گاهی اوقات بسته به شرایط بیمار از لوسیون و روغن، جداول ماساژ یا صندلی و لامپ های گرمایی UV پزشکی مخصوص نیز استفاده می کنند.

3- در مرحله آخر، پزشک به بیماران درباره وضعیت صحیح بدن و نحوه صحیح نشستن و ایستادن مشاوره می دهد. ماساژها معمولا از 15 دقیقه تا بیش از 1 ساعت می توانند به طول بیانجامند.


ورزش

ورزش به تمامی گونه‌های فعالیت فیزیکی بدن گفته می‌شود که شرکت کنندگان آن می‌توانند به صورت منظم و سازمان یافته یا گاه به گاه در آن شرکت کنند و از آن برای بهبود تناسب اندامشان یا فراهم آوردن سرگرمی و تفریح بهره ببرند. ورزش می‌تواند به صورت رقابتی برگزار شود که در این صورت باید بر پایهٔ رشته قوانینی که مورد توافق همگان است، یک یا چند برنده در آن مشخص گردد که در این‌گونه ورزش‌ها شرکت کنندگان باید درجه‌ای از توانمندیهای مربوط به آن رشته به ویژه در رده‌های بالاتر را دارا باشند. هم‌اکنون با در نظر گرفتن ورزش‌های تک نفره، صدها رشتهٔ ورزشی وجود دارد. ورزش‌های گروهی می‌تواند افراد را در قالب دو یا چند گروه دسته‌بندی کند و تیم‌ها با هم رقابت کنند. گونه‌هایی از فعالیت‌های غیر فیزیکی وجود دارد که گاهی آن‌ها را به ورزش نسبت می‌دهند؛ برای نمونه می‌توان به ورق‌بازی و بازی‌های تخته‌ای و فکری اشاره کرد.

منبع ویکی پدیا..


برای شما


0 نظر

بهداشت و سلامت
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
خدمات درمانگاه حافظ شیراز x بخوانید...