برند درسا

kazemi

29 April 2020

برند درسا


برند درسا

در این مقاله از سایت شیرازیاب به بررسی و معرفی برند درسا خواهیم پرداخت با ما همراه شوید.

برند چرم درسا

صاحب برند درسا

فاطمي با اشاره به نقل قولي با اين مضمون كه درستكاري بزرگ ترين حيله است، خاطر نشان كرد: استراتژي درسا در دهه اول آفرينش، ساختن و ساختن و ساختن بود به نحوي كه منجربه ايجاد يك كارخانه ٣ هزار متري شد اما استراتژي توليد كافي نبود و پس از پشت سر گذاشتن دهه اول و دوران ركود كارخانه ، در دهه دوم درسا سه استراتژي را اتتخاب كرد كه در همين دهه و درسال ١٣٨٠ «برندينگ درسا» تاسيس شد و با اينكه در آن زمان برندهاي ايراني محبوب نبودند ولي «ايران و ايران و ايران» بخشي از ارزش هاي ما در درسا شد.

وي افزود: دومين استراتژي درسا ، سيستمي كار كردن بود كه با استفاده از مديران سيستمي موفق و با پياده كردن مثلث ديتا ، اطلاعات ، ام آي اس و دي اس اس مدلي به نام كسب و كار خرد در سازمان پياده كرديم كه به عنوان دومين استراتژي درسا بود.

وي درخصوص سومين استراتژي درسا، اظهار كرد: مدل HR كه ساختن نيروهاي وفادار براي مجموعه از ويژگي هاي آن است ، در درسا پياده سازي و از نيروهاي جديد و تحت آموزش درسا استفاده كرديم و در همين زمان بود كه درسا بزرگ تربن تلاطم هاي اقتصادي خود را تجربه كرد ولي به هرحال به سومين دهه ازعمر خود رسيد.

عدالت مبناي همكاري ها در درسا

فاطمي مبناي همكاري در درسا را براساس عدالت و نه ايثار دانسته و تصريح كرد: مامرريت درسا در دهه سوم ، «طعم زندگي با مردم به سبك درسا» بود كه اين مهم را با ايجاد برندهاي خانه درسا و كافه درست و تاج به منصه ظهور رسانديم.

بیشتر بدان  حمل خودرو در شیراز

وي با بيان اينكه درسا امروز ٤٠٠ نیروي كارآمد مستقيم دارد و اگر جانشين پروري را ادامه دهيم اين رقم شايد به ٤٠٠٠ نفر برسد، يادآورشد: ساختار در درسا فردي نبوده و بر اساس سيستم ماتريسي است و چشم انداز نهايي من اين است كه ايراني ها بگويند من هم برند ايراني مي خواهم.https://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: برند درسا در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلتاریخچه برند درسا

برند درسا در سال ۱۳۷۰ با ایده تولید محصولات چرمی توسط امیر کاظم نورمحمدی و شاهین فاطمی خلق شد. این دو نفر اولین گام‌های تولید رو در کارگاهی ۱۵ متری و با تولید ملزومات چرمی مثل کمربند و جاسویچی برداشتن، اما طولی نکشید تا پرورش تفکر کارآفرینی و عشق به تولید محصول باکیفیت درسا رو در مسیر رشد جهانی قرار داد.

از نظر پدیدآورندگان درسا مأموریت این برند، تولید محصول باکیفیت و با نام ایرانی بود که در جهان شناخته بشه.

درست به همین دلیل تنها هدف، بزرگ شدن متراژ کارگاه تولیدی نبود. اون‌ها با تلاش‌های هدفمند خودشون توانستن در سال ۱۳۷۸ کارخانه‌ای مجهز و به وسعت ۲۰۰۰ متر رو افتتاح کنن. با این اتفاقات، اولین دهه از داستان درسا با کارآفرینی و توسعه هدفمند تولید محصولات چرمی به اتمام رسید.

دهه دوم از داستان با رویکرد توسعه دانش محورِ زیرساخت‌های برند آغاز شد، به همین سوی، خالقان درسا توانستن گام بلندی در مسیر جهانی شدن بردارن. در دهه اندیشه، درسا به عنوان برند باکیفیت ایرانی ثبت و شناخته شد و محصولات خودش رو در اولین فروشگاه تخصصی خود در تهران عرضه کرد.

بیشتر بدان  سارجو

موسس برند درسا

آقای فاطمی در پاسخ به این که درسا از چه زمانی تاسیس شد می‌گه:

درسا حالا سی ساله شده. البته  نام “درسا” از اوایل دهه ۸۰ انتخاب شد ولی تجربیاتی که من در دهه ۷۰ داشتم هم مرتبط با “درسا”ست و فقط در اون زمان اسم برند مشخص نبود و به‌طور کلی مسئله برندسازی در کشور جا نیفتاده بود. من فعالیت برند “درسا” رو به سه دوره تقسیم می‌کنم.

اسم دوره و دهه اول که مربوط به دهه ۷۰ می‌شه رو دوره تولید می‌ذارم چون اون موقع تمام عشق و نگاهمان به تولید بود و فقط به دنبال این بودیم که تکنولوژی روز رو وارد ایران کنیم و در امر تولید به کار بگیریم. سال ۷۸ موفق شدیم بزرگ‌ترین کارخانه چرمی را در جاجرود تهران تأسیس کنیم که دو هزار متر فضای تولیدش بود و ۸ ساختمان داشت.

تأسیس کارخانه در سن ۲۷-۲۸ سالگی برای من یک پیروزی بود ولی متأسفانه نتونستیم کارخانه رو نگه داریم چون هر چی که داشتیم رو فروخته بودیم و وقتی وارد کار شدیم، دیگه پولی برامون باقی نمونده بود که برای خرید مواد و پرداخت دستمزد به کارکنان کارخانه بپردازیم. ما مجبور شدیم کارخانه رو تعطیل کنیم و دوباره به محل کار قدیمی خودمون برگشتیم.

البته به هیچ عنوان دلسرد نشدیم چون روابط تجاری خوبی با کارخانه‌های دیگه داشتیم و تیم ما دوستانه بود؛ در نهایت این بحران رو پشت سر گذاشتیم.

 

در شیرازیاب بیشتر بخوانید:

بیشتر بدان  خیاطی مزونی بلیز Blaze (رز قدیم)

 


0 نظر

مشاغل
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
حمل خودرو در شیراز x بخوانید...