ایستگاه های مترو شیراز

ایستگاه های مترو شیراز
تبلیغات در شیراز

ایستگاه های مترو شیراز

درود به همه عزیزان در اینجا همه اطلاعات مربوط به ایستگاه های مترو شیراز به همراه آدرس و شماره تلفن برایتان جمع آوری کرده ایم .از اینکه با سایت خودتان یعنی شیراز یاب همراهید از شما ممنونیم

لیست ایستگاه های مترو شیراز

ردیفایستگاه های مترو شیرازآدرس ایستگاه های مترو شیراز
1ایستگاه احسان خط یکشیراز ، معالی آباد ، پل احسان
2ایستگاه شهید رجایی خط یکشیراز ، معالی آباد ، ابتدای خیابان خلبانان ، روبروی سوپر یوکابد
3ایستگاه میرزای شیرازی خط یکشیراز ، ابتدای پل معالی آباد به سمت قصردشت
4ایستگاه شاهد خط یکشیراز ، ابتدای بلوار شاهد ، ابتدای خیابان گلخون
5ایستگاه قصردشت خط یکشیراز ، قصردشت ، میدان قصردشت
6ایستگاه مطهری خط یکشیراز ، ابتدای چهارراه زرگری
7ایستگاه شهید آوینی خط یکشیراز ، خیابان آوینی ، آخر خیابان خلیلی
8ایستگاه نمازی خط یکشیراز ، فلکه نمازی ، پایانه نمازی
9ایستگاه امام حسین خط یکشیراز ، خیابان زند ، میدان امام حسین (ستاد)
10ایستگاه زندیه خط یکشیراز ، چهارراه زند ، ابتدای خیابان انوری
11ایستگاه شهید عظیمیان خط یک(غیرفعال)شیراز ، خیابان زند ، بازار وکیل
12ایستگاه ولیعصر خط یکشیراز ، میدان ولیعصر ، پایانه ولیعصر
13ایستگاه کاوه خط یکشیراز ، بلوار مدرس ، بعد از خیابان غدیر
14ایستگاه فضیلت خط یکشیراز ، بلوار مدرس ، ابتدای بلوار ایثار
15ایستگاه رازی خط یکشیراز ، بلوار مدرس ، ابتدای بلوار رازی
16ایستگاه غدیر خط یکشیراز ، بلوار مدرس ، ابتدای فضل آباد
17ایستگاه جانبازان خط یکشیراز ، بلوار مدرس ، بعد از خیابان دشت چنار
18ایستکاه فرصت شیرازی خط یکشیراز ، بلوار مدرس ، ابتدای فرصت شیرازی
19ایستگاه شهید دوران خط یکشیراز ، بلوار مدرس ، ابتدای خیابان دوران.
20ایستگاه شهید دستغیب خط یکشیراز ، بلوار الله (فلکه فرودگاه)

ایستگاه های مترو شیراز به ترتیب

 

ایستگاه های مترو شیراز روی نقشه

ایستگاه های مترو شیراز خط یک

 

بیشتر بدان  لیست ساعت شروع کار مترو شیراز


https://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: ایستگاه های مترو شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گل 

خط یک مترو شیراز از میدان گل سرخ در جنوب شرق این کلانشهر آغاز شده و با طی مسافت ۲۴/۵ کیلومتر و ۲۰ ایستگاه به شمالغرب آن در پل احسان می رسد.

۱۹ ایستگاه از خط یک مترو افتتاح شده و ایستگاه وکیل در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید. ضمن اینکه ایستگاه بیمارستان سعدی نیز به دلیل نزدیکی به ایستگاه های ستاد و نمازی حذف شد.

ایستگاه های شرق شیراز شامل ایستگاه های قرار گرفته در بلوار مدرس و همچنین ۳ ایستگاه زند، ستاد و نمازی از نوع عمیق و جزیره ای بوده که بصورت ۲ تونل مجزا ساخته شده اند. باقی ایستگاه های یعنی ایستگاههای آوینی تا احسان بصورت نیمه عمیق و هم سطح ساخته شده و خط رفت و برگشت در کنار هم قرار دارد.

بخشی از مسیر خط یک مترو شیراز در حاشیه بلوار چمران، بصورت همسطح اجرا شده است.

ایستگاه های فعال مترو شیراز

خطوط/ایستگاه های فعال مترو شیراز

همانطور که در بالا اشاره شد، در حال حاضر تنها خط یک مترو شیراز فعال می باشد. ایستگاه ابتدایی و انتهایی خط یک مترو شیراز به ترتیب ایستگاه شهید دستغیب و ایستگاه احسان می باشد.

ایستگاه های فعال مترو شیراز در این خط به شرح زیر می باشند:

 1. ایستگاه مترو شهید دستغیب: این ایستگاه در میدان الله شیراز که در گذشته میدان گل سرخ نام داشته است، قرار دارد. این ایستگاه مترو شیراز در نزدیکی فرودگاه شهید دستغیب شیراز قرار دارد و مسافران می توانند برای ورود به شهر از فرودگاه از ایستگاه شهید دستغیب استفاده کنند.
 2. ایستگاه مترو شهید دوران: این ایستگاه در بلوار مدرس شیراز واقع شده است و در نزدیکی آن چای خانه درویش واقع شده است.
 3. ایستگاه مترو فرصت شیرازی: این ایستگاه در همان بلوار مدرس و در تقاطع بلوار فرصت شیرازی واقع شده است. چند مرکز خرید و فروشگاه هم مانند افق و خلیج فارس در نزدیکی این ایستگاه فعال مترو شیراز قرار دارد.
 4. ایستگاه مترو جانبازان: در همان بلوار مدرس و در نزدیکی تقاطع بلوار با خیابان دشت چنار قرار دارد.
 5. ایستگاه مترو غدیر: در همان بلوار مدرس و روبروی دانشگاه شیراز واقع شده است. در نزدیکی این ایستگاه مترو شیراز چهار رستوران و کافی شاپ قرار دارد.
 6. ایستگاه مترو رازی: در تقاطع بلوار مدرس و بلوار رازی واقع شده است.
 7. ایستگاه مترو فضیلت: در بلوار مدرس و نزدیکی بلوار فضیلت قرار گرفته است. روبروی این ایستگاه مترو شیراز پارک فضیلت واقع شده است.
 8. ایستگاه مترو کاوه: ایستگاه کاوه آخرین ایستگاه مترو شیراز در بلوار مدرس می باشد که به فاصله کمی از آن ترمینال اتوبوس رانی شهید مدرس قرار گرفته است.
 9. ایستگاه مترو میدان ولیعصر: این ایستگاه در میدان ولیعصر شیراز قرار گرفته است. برای رفتن به باغ نارنجستان قوام شیراز، هتل لطفعلی خان شیراز، مسجد نصیر الملک، خانه زینت الملوک، هتل سو و شون، هتل آناهیتا می توانید در این ایستگاه مترو شیراز پیاده شوید.
 10. ایستگاه وکیل رعایا: این ایستگاه مترو شیراز که به علت نزدیکی اش به بازار وکیل به این نام خوانده می شود، در حال حاضر غیر فعال می باشد.
 11. ایستگاه مترو زندیه: این ایستگاه در خیابان معروف کریم خان زند قرار گرفته است و به بسیاری از مراکز مختلف شیراز از جمله اماکن تاریخی و هتل های شیراز نزدیک می باشد. برای مثال می توان اشاره کرد به:

           ارگ کریم خانی، هتل پارسه،هتل زندیه، هتل جام جم ، هتل پارسیان، هتل ارم، هتل کریم خان، هتل صدرا، هتل کوثر، هتل ساسان، هتل رودکی، هتل پارک، رستوران شاه عباس، مرکز خرید مهستان، سینما پیام و … .

                                                              

 1. ایستگاه مترو امام حسین: این ایستگاه متروی شیراز در میدام امام حسین، تقاطع بلوار کریم خان زند و خیابان انقلاب واقع شده است. این ایستگاه در نزدیکی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه شیراز قرار گرفته است. این ایستگاه در حال حاضر غیر فعال می باشد.
 2. ایستگاه مترو نمازی: این ایستگاه در انتهای خیابان کریم خان زند قرار گرفته است و در نزدیکی آن باغ فرزانه و دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز و همچنین کتابخانه خوارزمی قرار دارد. این ایستگاه مترو شیراز در میدان نمازی واقع شده است.
 3. ایستگاه مترو آوینی: این ایستگاه در بلوار آوینی که از یک طرف به خیابان خبرنگار و از طرف دیگر به میدان خلیلی می رسد، واقع شده است. در اطراف این ایستگاه مترو شیراز بانک ها و بیمارستان های متعددی واقع شده است.
 4. ایستگاه مترو مطهری: این ایستگاه بالاتر از بلوار مطهری و در خیابان قصردشت واقع شده است. کمی بالاتر از این ایستگاه مترو شیراز، اتاق بازرگانی شیراز قرار دارد.
 5. ایستگاه مترو قصر دشت: این ایستگاه در میدان قصردشت و ابتدای کوچه گلخون واقع شده است. این ایستگاه مترو شیراز در مجاورت پارک نوابی قرار گرفته است.
 6. ایستگاه مترو شاهد: این ایستگاه در تقاطع بلوار شاهد و خیابان دانش آموز و روبروی بلوار چمران واقع شده است. باغ مهر جوان شیراز کمی بالاتر از این ایستگاه مترو شیراز قرار گرفته است.
 7. ایستگاه مترو میرزای شیرازی: این ایستگاه در نزدیکی پل معالی آباد واقع شده است.
 8. ایستگاه مترو دکتر شریعتی: این ایستگاه در تقاطع خیابان خلبانان و بلوار معالی آباد واقع شده است. چند رستوران و کافه مانند کافه اهورا، کافه گلزار، فست فود لی لا وی و … در نزدیکی این ایستگاه قرار گرفته است.
 9. ایستگاه مترو احسان: آخرین ایستگاه یا بهتر است بگوییم پایانه مترو شیراز ایستگاه احسان می باشد که در میدان احسان واقع شده است. در نزدیکی این ایستگاه کافه این قرار گرفته است. این میدان از یک طرف به بلوار معالی آباد و از سمتی دیگر به خیابان پرستار می رسد.

 

 

موضوعاتی که احتمالا شما دنبال میکنید :

 

تبلیغات در شیراز
بیشتر بدان  لیست ساعات حرکت مترو شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.