اموزش بهیاری شیراز

اموزش بهیاری شیراز

اموزش بهیاری شیراز

سلام و درود به دوستان عزيز شيرازبين،با تشکر از همراهي شما. در اين پست مطالبي در رابطه با “اموزش بهیاری شیراز” و آدرس و شماره تماس آن ها گردآوري شده است. ضمن سپاس گزاري از شما اميدوارم که نهايت استفاده را از اين مطالب ببريد.

بهیاری چیست

بهیار (به انگلیسی: Practical Nurse) عضوی از گروه پزشکی است، که در امر مراقبت و درمان بیماران مشارکت دارد.

از لحاظ سازمانی بهیار عضوی از کادر پرستاری است که زیر نظر پرستار و همچین پزشک مشغول انجام وظیفه مطابق شرح وظایف مصوب می‌باشد.

اموزش بهیاری شیراز
اموزش بهیاری شیراز

در تعریف رسمی بهیاری این گونه تعریف می‌شود: «بهیاری بعنوان یکی از شاخه‌های علوم و خدمات پزشکی آمیزه‌ای است از دانش پرستاری، مهارت فنی و اخلاق و عواطف انسانی و انضباط ویژه که در قالب شرح وظایف خاص خدمات بهداشتی درمانی در بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، مراکز توانبخشی ، آسایشگاه‌ها، اورژانس‌ها و مراکز بهداشتی درمانی به مددجویان ارائه خدمات می‌نمایند.».

مدت دوره : سه سال + شش ماه تا یکسال طرح ( بعد از اتمام خدمت سربازی )

شرح وظایف بهیار

وظایفی که یک نفر بهیار بعنوان یک شغل مقدس می پذیرد در اموری خلاصه می شود که در یک کارگاه یا کارخانه اتفاق می افتد در واقع این شخص مسائل بهداشتی کارگاه یا کارخانه را پیگیری می کند. شخص بهیار مورد نظر باید از توانایی های ذیل که همان مسئولیت های وی است برخوردار باشد.

  • توانایی پیگیری مشکلات بهداشتی کارکنان شرکت
  • آشنایی با قسمت های مختلف کارخانه و مشاغل آن
  • آشنایی با مشکلات مخصوص بهداشتی کارخانه
  • شناسایی اصول پیگیری مشکلات بهداشتی کارکنان شرکت
  • شناسایی اصول تنظیم فرم اعزام بیمار به مراکز درمانی
  • توانایی برآورد وسایل پزشکی مورد نیاز، دارو و حفظ و نگهداری و توزیع آنها
  • پر کردن اعزام بیمار طبق دستور العمل
  • بازدید از مراکز درمانی شهر طبق دستور العمل
  • بازدید دوره ای از قسمت های مختلف کارگاه برای مراقبت دقیق از مسائل بهداشتی.

آموزش بهیاری در شیراز

افرادی که رشته بهیاری را به عنوان رشته دانشگاهی و تحصیلی خود انتخاب میکنند، در واقع، مسئولیت سنگینی را پذیرفته و بنابراین باید روحیات خاصی داشته باشند تا بتوانند خدمات ویژه ای را به بیماران ارایه کنند.

علاوه بر این، فارغ التحصیلان این رشته که بعد از گذراندن واحدهای تئوری ، عملی و بالینی و دوره مهارت های حرفه ای ، گواهینامه بهیاری دریافت کرده باشند، راحت تر استخدام شده و مسئولیت های بزرگتری به آنها واگذار میشود.

اموزش بهیاری شیراز
اموزش بهیاری شیراز

به منظور آموزش بهینه بهیاری و استفاده از اصول آن، مرکز آموزش مجازی پارس، دوره آموزش بهیاری را برای دانش پذیران علاقمندان به این دوره  ارایه و معرفی کرده است.

دوره بهیاری، یک دوره کاملا عملی بوده و به دانش پذیران کمک میکند تا اطلاعات به روز و پزشکی و مدرن این حیطه را به دست آورده و برای ارایه خدمات به بیماران آماده شوند. همچنین، این مرکز در پایان این دوره به دانش پذیرانی که در آزمون آنلاین دوره نمره حد نصاب کسب کنند ، مدرک بهیاری اعطا میکند.

مراکز آموزش بهیاری در شیراز

مرکز آموزش انجمن پرستاری ایران ( واحد فارس )

 

شماره تماس : 32360223 – 32337695 – 32356459 – 32348947 071

آدرس : شیراز – پارامونت – ابتدای خیابان ذوالانوار – روبروی پارکینگ مجتمع زیتون – پلاک 4 – انجمن پرستاری فارس

ساعت کار : 8 الی 20 یکسره

زمینه فعالیت : انجمن پرستاری مجری طرح آموزش همگانی سلامت با ارائه گواهینامه معتبر و رسمی -ثبت نام و برگزاری دوره های : فوریت های پزشکی – دستیار کنار دندانپزشک – پزشکیار ورزشی – نیروی پذیرش آزمایشگاه – مراقب سالمند – طب سنتی – ماساژ – امدادگر اورژانس – منشی مرکز درمانی و حرفه وابسته به پزشکی – مراقبت از پوست و مو (خود مراقبتی)

 

 

بیشتر بخوانید:


یک پاسخ به “اموزش بهیاری شیراز”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.