اقتصاد نوین شبا

re

02 June 2020

اقتصاد نوین شبا


بانك اقتصاد نوين شبا

سلام در شیرازیاب سریع و آسان بانك اقتصاد نوين شبارا پیدا کنید.

شناسه شبا بانک اقتصاد نوین

شماره شبا بانک مهر اقتصادبانک اقتصاد نوین همگام با سایر بانک‌های کشور بعد از به راه افتادن سامانه‌های ساتنا و پایا برای تمامی حساب‌های خود شناسه‌ای را تعریف کرد که آن را به‌اختصار شبا می‌خوانیم؛ این شناسه کدی بین‌المللی است و بر اساس استانداردهای سازمان جهانی استاندارد (ISO) و دستورالعمل‌های بانک مرکزی ساخته شده که تمامی آن‌ها دستورالعمل‌هایی همگام و برابر با استانداردهای به‌روز و کارآمد جهانی است.

همچنین با همگامی و پیروی از همین استانداردهاست که جابه‌جایی پول بین بانک‌ها تا این حد ساده شده است. تا پیش از به وجود آمدن این شناسه انتقال پول بین بانک‌های مختلف با مشکلات و معضل‌های بسیاری همراه بود و هر بانکی طی روندی متفاوت با دیگر بانک‌ها برای حساب‌ها خود شماره شناسه‌ای تولید می‌کرد که هیچ‌کدام آن‌ها به کار نقل و انتقالات بین‌بانکی نمی‌آمد. برای رفع تمامی این مشکلات و همچنین تسهیل و تسریع روند انواع نقل‌وانتقال‌های مالی و استانداردسازی مجموعه مبادلات بین‌بانکی و بین‌المللی بانک‌های کشور، شماره شبا از سوی بانک مرکزی، اجباری شد.

 

ساختار شماره شبا

این شماره در کشور ما گذشته از این‌که حساب به کدام‌یک از بانک‌های فعال دولتی یا خصوصی کشور متعلق است، با IR شروع‌شده که بیانگر نام اختصاری بین‌المللی ایران است و برای باقی کشورها نیز به همین ترتیب عمل می‌کند، یعنی فارغ از اینکه هر حسابی برای کدام کشور است ابتدا با همین کد شناسه نام کشورش شروع می‌شود که برای همه کشورها همین تنها دو حرف است و این دو حرف تنها کاراکترهای غیر عددی این شماره جهانی‌اند.

بیشتر بدان  اقتصاد نوین

اما پس از شناسه اختصار نام کشورها ۲۴ رقم دیگر قرار می‌گیرد که گذشته از ارقام کنترلی و شناسه معرف هر بانک، از شماره نوع حساب و همچنین خود شماره‌حساب است که تشکیل می‌شود. ارقام کنترلی یا همان چک دیجتس (check digits) دو رقم آغازین شماره است که بر اساس اطلاعات موجود در هر شماره برای همان شماره است که محاسبه می‌شود و از جمله مهم‌ترین بخش‌هایی است که از پیش‌آمد هر اشتباهی جلوگیری می‌کند و بعد از آن شناسه بانک به طول سه رقم قرار می‌گیرد. شناسه بانک یک عدد سه‌رقمی است که بر اساس کد بانک‌ها تدوین شده. از آنجا که این کدها در حال حاضر دو رقمی هستند تا اطلاع ثانوی از صفر در سمت چپ این کدها برای تمام بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استفاده‌شده است.

بد نیست بدانید که این کد برای بانک اقتصاد نوین 055 بوده و همیشه در تمامی شماره شباها این بانک به همین ترتیب بعد از ارقام کنترلی خواهد آمد. نکته دیگر اینکه کم بودن برخی شماره‌حساب‌ها نیز همچون کاستی کد بانک‌ها با گذاشتن صفر پیش از شماره اصلی حساب است که جبران می‌شود. حال گذشته از بودن یا نبودن این صفرها خود شماره‌حساب اصلی را داریم که درون خود باز اطلاعات دیگری را دارد، اطلاعاتی نظیر کد شعبه و نوع حساب و چیزهایی از این دست. پس به‌این‌ترتیب است که شماره شبا ریز تمامی اطلاعات یک حساب بانکی را در خود جای می‌دهد و این امکان را فراهم می‌کند تا با به حداقل رساندن هرگونه خطایی، با بالاترین سرعت ممکن از پس انواع نقل و انتقالات الکترونیکی میان بانک‌های کشور برآید.

بیشتر بدان  شیراز تحریر

محاسبه شماره شبا بانک ها

 

نحوه دریافت شماره شبا بانک اقتصاد نوین

گذشته از دریافت شماره شبا بانک اقتصاد نوین از همین درگاهی که سایت رده در اختیارتان قرار داده، راه‌های دیگری نیز برای دریافت آن وجود دارد؛ از مراجعه به شعبه و دستگاه‌های خودپرداز بانک بگیرید تا سایت رسمی خود بانک که در آن تبدیل شماره‌حساب به شبا و شماره شبا به شماره‌حساب دو امکان معمولی است که بانک اقتصاد نوین آن را در اختیار مشتریان خود قرار داده. شما می‌توانید با ورود به بخش بانکداری الکترونیکی سایت رسمی این بانک بر روی گزینه شبا کلیک کرده و وارد فضای موردنظر شوید.

 

دریافت شماره شبا بانک اقتصاد نوین با شماره کارت

چنانچه شما نیز از آن دست افرادی هستید که شماره کارت بانک اقتصاد نوین تنها چیزی است که از حساب موردنظر در این بانک به آن دسترسی دارید و می‌خواهید بر اساس شماره مندرج بر روی آن شماره شبا خود را به دست آورید، «رده» توانسته این امکان را به دست آورد که با وارد کردن شماره کارت بانک اقتصاد نوین، شماره شبا را ارائه دهد. برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید.

 


0 نظر

دسته‌بندی نشده
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
خرید کرم ضد جوش بیواکوا x بخوانید...