استایل مونوکروم

zahra jaafari

25 May 2020

استایل مونوکروم


استایل مونوکروم

اگر به استایل خود اهمیت میدهید،شیرازیاب برای استایل مناسبتان به شما کمک میکند.در این پست همه چیز در مورد استایل مونوکروم در اختیار شما قرار میدهیم.

استایل مونوکروم چیست؟

اگر به خوش پوشی خود اهمیت می دهید اما فرصت کافی برای سِِت کردن لباس هایتان ندارید و ترجیح می دهید زودتر آماده شوید، استایل مونوکروم کاملا مناسب شماست.

ه زبان ساده، در این استایل، شما یک رنگ را برای پوشش خود استفاده می کنید. مونو به معنای تک و کروم به معنای رنگ است. این نوع پوشش همیشه در دنیای مد محبوب بوده است، اما دهه ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ میلادی را ، اوج محبوبیت آن می دانند. با آن که مونوکروم به معنای تک رنگ است اما این استایل شما را محدود نخواهد کرد و شما می توانید از تمام تناژها و سایه های یک رنگ برای سِت کردن لباس خود استفاده کنید. این سبک در عین سادگی، جلوه مدرنی را به وجود می آورد.

شاید فکر کنید سرتاپا یک رنگ لباس پوشیدن خسته کننده باشد اما استایل مونوکروماتیک به هیچ وجه شما را محدود نخواهد کرد و شما می‌توانید یک رنگ را به عنوان رنگ پایه انتخاب کنید و تناژهای تیره تر و روشن تر از آن رنگ را با آن ترکیب کنید و استایل خودتان را بسازید.

پیشنهاد دیگر در این مورد ترکیب بافت‌های گوناگون همچون؛ چرم، جیر، ورنی، پشم، بافتنی، ابریشم، مخمل، کنفی، کتان و … است، به این شکل که هر تکه از لباس‌هایتان را از بافت‌های مختلف براق و مات یا برجسته و صاف انتخاب کنید.

بیشتر بدان  شلوار مام استایل

استایل مونوکروماتیک

قبل از هر چیز باید به معنای این اصطلاح پرداخت. کلمه مونو ، به معنای “یک” بوده و کروماتیک یعنی “رنگی” ، بنابراین از قرار دادن این دو لغت در کنار یکدیگر عبارتی حاصل می شود که به معنای “تک رنگی” است و به همین سادگی می توان از اصطلاح ” استایل مونوکروماتیک ” رمز گشایی نمود. استایل مونوکروماتیک یعنی آرایش ظاهری افراد با استفاده از تنها یک رنگ که می تواند آراستگی صورت و یا آراستگی استایل را در بر بگیرد. شاید برخی افراد استفاده از چنین تکنیکی را بسیار کسل کننده و خالی از زیبایی بپندارند اما با اطلاع از چگونگی این هماهنگ سازی می توان دریافت که این شیوه، یکی از زیباترین و همچنین هنرمندانه ترین روشهایی است که در اصول هماهنگ سازی رنگها در چگونگی ست کردن لباس در دنیای مد به کار گرفته می شود.

اصول ست کردن استایل مونوکروماتیک

اصول ست کردن لباس در دنیای مد و فشن، به علم هارمونی رنگ و تسلط همه جانبه بر خانواده رنگ ها که در یک دایره رنگی تعریف شده است، مربوط می شود. دنیای رنگ، تشکیل شده از 3 رنگ اصلی ( آبی، زرد و قرمز ) که با عنوان رنگ های پایه شناخته می شوند و سه رنگ فرعی ( سبز، نارنجی و بنفش ) که هر یک از این رنگهای فرعی از ترکیب دو رنگ اصلی به دست می آیند. برخی از رنگ ها از زیر مجموعه رنگ های گرم به شمار می آیند که در بیننده احساسی از گرما تولید می کنند و بعضی دیگر از خانواده رنگ های سرد هستند که احساسی از سرما را به بیننده القاء می نمایند. در اصول هارمونی رنگ ها در میکاپ و همچنین استایل افراد باید از رنگهایی هم خانواده و هماهنگ استفاده نمود تا نظمی دلنشین را در مجموعه اثر به وجود بیاورند.

بیشتر بدان  لیست کلاس های طراحی لباس شیراز

استایل مونوکروم مشکی

استایل مونوکروم

استایل مونوکروم

استایل مونوکروم مردانه

استایل مونوکروم

استایل مونوکروم

استایل مونوکروم طوسی

استایل مونوکروم

استایل مونوکروم

منبع:https://www.imna.ir


0 نظر

مدل لباس
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
شلوار مام استایل x بخوانید...