اداره پست رباط کریم

leila

23 July 2021

اداره پست رباط کریم


اداره پست رباط کریم

سلام بر شما همراهان گرامی سایت سیتی بین. قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص  اداره پست رباط کریم را در اختیار شما قرار دهیم.

اداره پست رباط کریم

اداره پست یا پستخانه یک مرکز ارائه خدمات مشتری است که بخشی از سیستم پست ملی محسوب می‌شود. اداره پست خدماتی پستی مانند قبول نامه‌ها و مرسولات؛ تخصیص و تأمین صندوق پستی و فروش تمبر پستی؛ بسته‌بندی مرسولات و فروش نوشت‌افزار را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، بسیاری از دفاتر پست خدماتی دیگر از قبیل: پذیرش فرم‌های دولتی (مانند درخواست گذرنامه)، انجام خدمات دولتی و هزینه ای و خدمات بانکی را نیز ارائه می‌دهند.[۱]https://shizyab.ir/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان،  در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلاداره پست رباط کریم شماره تلفن

راه‌های ارتباطی

 آدرس دقیق: استان تهران، رباط کریم، خیابان بخشداری، پست

 تلفن تماس: 02156216939

 وب‌سایت رسمی: post.ir

 ساعات کاری
  • شنبه00:00 – 00:00
  • یک‌شنبه07:30 – 15:00
  • دوشنبه07:30 – 15:00
  • سه‌شنبه07:30 – 15:00
  • چهارشنبه07:30 – 15:00
  • پنج‌شنبه07:30 – 15:00
  • جمعهتعطیل است

اداره پست رباط کریم تهران

شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران شرکت دولتی زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، که در سال ۱۳۶۷ با سرمایه اولیه ۵ میلیارد ریال و با هدف ارائه خدمات پستی، آغاز به فعالیت نمود. این شرکت بیش از ۱۶ هزار نیروی انسانی، ۲۹ هزار نقطه تماس، ۵ هزار مسیر .مبادله پستی و جابجایی داشته و روزانه نزدیک ۳ میلیون مرسوله انتقال می‌دهد.

اداره پست رباط کریم آدرس

تاریخچهٔ تشکیلات پستی ایران به دوره هخامنشیان بازمی‌گردد که مجموعه‌ای منظم تحت عنوان چاپار برای برقراری ارتباط و تبادل نامه و پیام‌ها فعالیت می‌کرد. در واقع در ایران باستان، چاپارخانه‌ها یکی از حساس‌ترین تشکیلات اداری هخامنشیان بود. گروه چابک‌سواران با اسب‌های تندرو و در مسافت‌های طولانی، ارتباطی دائمی را میان مرکز و ایالات را برقرار می‌کردند و خبرها و گزارش‌های واصله از گوشه و کنار ممالک را در کوتاه‌ترین زمان به مرکز و از مرکز به دورترین نقاط کشور می‌بردند. ماموران پست طبق اسناد به «انگرئیون» مشهور بودند. 

بیشتر بدان  لیست شرکت های مشاور عمرانی شیراز

اداره پست رباط کریم پرند

پست در ایران تا پیش از سال ۱۲۵۸ به صورت یک اداره بوده و تمامی امور پستی توسط آن انجام می‌شد تا اینکه ناصرالدین شاه قاجار دستور تأسیس وزارت پست را صادر کرد. کشور ایران در سال ۱۲۶۴ دارای ۷ خط اصلی و پنج خط فرعی پستی بوده است.

با تأسیس اتحادیه پستی جهانی، ایران به عنوان یکی از نخستین کشورهای دنیا .به عضویت این اتحادیه درآمد. در دوره امیرکبیر تحولات تازه‌ای در پست کشور رخ داد و پست نوین بنیان‌گذاری شد. در این دوره سرویس‌های پستی منظم بین شهرها ایجاد، تعرفه‌های پستی تعیین و قوانین پستی نیز به تصویب رسید.

استخدام اداره پست رباط کریم

در سال ۱۲۸۸ وزارت پست تشکیلاتی نو یافت و با اداره تلگراف ترکیب و وزارت پست و تلگراف نامیده شد. در اواخر سال ۱۳۰۸ با خرید سهام شرکت تلفن،. وزارت پست و تلگراف و تلفن شکل گرفت. سپس در سال ۱۳۶۷ شرکت پست با عنوان «شرکت پست جمهوری اسلامی ایران.» به عنوان یک شرکت مستقل دولتی تأسیس شد. [۳]

 

اداره پست شهرستان رباط کریم

در مرداد ۱۳۹۸ از نشان‌وارهٔ جدید شرکت ملی پست رونمایی شد.[۵][۶][۷] نشان‌وارهٔ قبلی مفهومی از پرنده و پرواز را در ذهن ایجاد می‌کرد اما از نظر شکل ایراداتی داشت از جمله این‌که خطوط آن یکسان نبود و از هم‌گسستی در آن وجود داشت. در نشان‌وارهٔ جدید سعی شده تا مفهوم اصلی حفظ شود و با بالاتر بودن سر پرنده، معنی چابکی بیشتر را نشان دهد.[۸] با وجود این انتقاداتی به تغییر نشان‌وارهٔ پست مطرح شد.[۹][۱۰]

بیشتر بدان  لیست مشاور ازدواج شیراز نی نی سایت

ساعت کاری اداره پست رباط کریم

مرسولات عادی شامل انواعی از نامه‌ها و مطبوعات هستند که فرستندگان، نسبت به الصاق تمبر بر روی آن اقدام می‌کنند و آن را در صندوق پست می‌اندازند یا به باجه‌ها تحویل می‌دهند و درخواست خاصی برای زودتر رسیدن یا بیمه نمودن کالا یا اخذ رسید از گیرنده نمی‌کنند. این نوع مرسوله به طور عادی در جریان کار مبادله به مقصد می‌رسد و طبیعتاً امکان پیگیری و. آگاهی از سرنوشت مرسوله میسر نمی‌باشد.

پُست پیشتاز (به انگلیسیExpress Mail Service) گونه‌ای از خدمات پستی است که در آن استفاده‌کنندگان، برای فرستادن نامه و مرسولات خود دست‌مزد می‌پردازند.

پست پیشتاز بعد از پست ویژه،[۱] سریع‌ترین سرویس پستی در ایران است و همهٔ عملیات پستی آن از لحظه قبول مرسولات تا توزیع آن‌ها در داخل و خارج از کشور، در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌گیرد. در حال حاضر، مرسولات قبول شده در تهران به مقصد مراکز استان‌ها و بیش از ۱۰۰ شهر دیگر ظرف مدت ۲۴ ساعت تا ۷۲ ساعت به گیرندگان تحویل داده می‌شود. حداکثر زمان .تحویل یک مرسوله پیشتاز درون‌شهری به گیرنده. ۲۴ ساعت و. برای شهرستان‌ها.۴۸ تا. ۷۲ ساعت است. این زمان در خارج از کشور بیشتر می‌باشد. البته مدت‌های ذکر شده در روزهای. کاری.می‌باشد.

 

مطالب بیشتر:


0 نظر

آدرس و شماره تماس ، خدمات ، دسته‌بندی نشده
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینترنت بیشتر دیده شو
رستوران در جمهوری x بخوانید...